Černohorský se pokouší o přivlastnění 17. listopadu a radikálové se “perou” o Letnou

Čeští neofašisté, neonacisté a vůbec extrémisté nejrůznějšího rádoby vlasteneckého zrna se perou o pořádání mytického 17. listopadu. Vkládají do uzavřených skupin dehonestující příspěvky zostuzující své oponenty, zatímco doufají, že právě na jejich stranu se přiklopí členové jednotlivých facebookových skupin a uskupení. Je to komická podívaná, ve které je na první dobrou patrné, že ani jednomu z účastníků nejde o vlast, natož o nějaký národ. 

Čím více bude popěvujících xenofobů pod jednotným praporem a názvem formálně i neformálně existujícího spolku, tím větší budou příjmy v rodinných rozpočtech a tím větší bude “sláva” v krajně pravicových kruzích. A o to jde především. 17. listopad má v očích radikálů punc něčeho výjimečného. Šaškové z Generace identity, českými neofašisty a neomarxisty sní o revolucí přivázející diktaturu, zatímco ti ostatní požadují konec vlády, protože si myslí, že v nových dobách naleznou lepší uplatnění, ve kterém si budou moci spálit žáhu frustrací na některém ze současných potentátů.

ashampoo_snap_2016-11-05_14h24m09s_002_
Úryvek zprávy Černohorského

Řeč je především o Janu Dlouhém a Jiřím Černohorském, kteří se v rámci svého turné radikální scénou pokoušejí o uchvácení nadlimitního prostředí v okolí, a to takřka za použití všech virtuálně dostupných prostředků. Mohlo by se zdát, že Jan Dlouhý a Jiří Černohorský mají mnohé společného, ale ve světle reality tomu tak není. Oba dva sice na sociálních sítích přátelí s mobilheimovou revolucionářkou Klárou Fűrstovou a Pavlem Matějkou, nicméně oba dva chtějí využít také svou příležitost v nadcházejících dnech. A to už rozhodně není společným zájmem Dlouhého, natož Černohorského, který podle některých svědectví v rámci kampaně za milionem vkládá do uzavřených skupin upozornění na svůj zapsaný spolek a pokouší se přesvědčit ostatní o tom, že Spolek Čest, Svoboda, Respekt je tím jediným možným, kdo může jednotně vést nenávistníky podzimními dny roku 2016.

Černohorského lákadlo ve formě písmenek a mnoha vět bylo vloženo dokonce do veřejné skupiny “Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO”. Obrtelovi hračičkové na vojáčky si tak mohou přečíst zprávičku psychedelika plnou sebechvály a velkého virtuálního vůdcovství. Nejenže si mužíci v khaki uniformách na internetech mastí ego povídkami o novém majdanu a ochráncích před hordami muslimů…….nyní se mohou vhozením koruny do vzduchu rozhodnout, zda podpoří samozvaného četaře Jiřího Černohorského.

ashampoo_snap_2016-11-05_14h35m02s_003_
úryvek z příspěvku Jiřího Černohorského

Kdo by odolal takové nabídce…………..Od zřízení transparentního účtu u FIO banky se sešlo jen 17 300 korun……..

ashampoo_snap_2016-11-05_14h38m46s_004_

S takovou rychlostí je kýžený milion na míle daleko. Darů je na účtě málo, zato členských příspěvků je tam hodně. Tesař z Moravy si totiž před několika týdny stanovil minimální sazbu, se kterou mají příznivci svého “Vůdce” podporovat. Minimální dar je 150 a členský příspěvek 400 korun. Idea rádoby radikální sjednocovanosti je nejlepší cestou ke zlepšení vlastní ekonomické a sociální situace. Kupodivu se najdou i tací, kteří přispějí v rámci členských příspěvků dokonce i 2 000 korun.

Když Jiří Černohorský žádal ve svém příspěvku o peníze a sliboval, že s milionem na účtě přestane zedničit a bude objíždět vesnice a městečka, prohlašoval demonstrace za něco zbytečného, zatímco dnes, doslova v předvečer kouzelného dne xenofobů agituje za co největší účast na své sešlosti. Dokonce se pokouší přesvědčit Obrtelovi mužíky, aby se jako obránci a ochránci přidali na jeho stranu. Jak se zdá, v očích jmenovaného fanatika není demonstrace jako demonstrace. Dokonce někteří věrní budou obcházet demošky jiných, aby zde rozdávali letáčky na Černohorského akci. Zřejmě tvůrce tabletových videí tajně doufá, že s takovým způsobem přesvědčí ostatní na svou stranu.

Aby toho nebylo málo, do boje o 17. listopad vstupují další radikálové. Například takový český ekonomický migrant v Německu, Zdeněk Chytra, vstupuje do diskuse a kousek svého nenávidění předává Dlouhému, zatímco další radikál Michal Hrubý na sociálních sítích pod účtem Freedom for Europe objasňuje hádky o pražskou Letnou a další prostranství v hlavním městě, kde xenofobové chtějí zazářit

ashampoo_snap_2016-11-05_15h10m13s_005_

Je to zábava k popukání. Lidé, kteří sní o zániku demokracie, zvací videosekvenci bez obtíží nazvou “Demokracie vzkvétá” a ještě si ve světě virtuality dají jako slovanští vlastenci útočící dnem i nocí proti Spojeným státům americkým anglický název “Freedom for Europe”. Jak se zdá, fanoušci islamofobie se snaží být mezinárodními, i když s globalizací a multikulturalismem nesouhlasí. I v tom tkví tragikomičnost celé věci.

Extrémisté v příspěvcích na Facebooku k částem Prahy přistupují, jako kdyby ze své carské moci vlastnili vyjmenovaná místa, na kterých si uzurpují právo kouzelné demonstrace 17. listopadu 2016. V takových hádkách po sobě vystartuje krajně pravicová fanatička z mobilheimu Klára Fűrstová, která si přisvojuje Letnou a “nikomu ji nedá”.

ashampoo_snap_2016-11-05_15h28m41s_006_

Jan Dlouhý se pere ve jménu své organizace Lidé Lidem s ostatními o Letnou, zatímco Černohorský zkouší tak nějak všechno překlopit na svou stranu. Je to zábavná podívaná. Česká extrémistická scéna spíše vypadá jako cirkusové šapitó, kde jeden šašek střídá druhého. Každý by chtěl být Vůdcem a každý z nich by chtěl přispět svou troškou ke svržení demokracie. Například takový Michal Hrubý doplatil na své youtuberské “umění”, když v jednom svém videostřihu použil v reklamě na Chytrovu demonstraci k 17. listopadu jako hudební podklad písničku Karla Kryla, jehož fotografii zneužil také na připravených banerech a dalších grafických materiálech radikálů. Tak jako mnoho extrémistů před ním, i on zkusil extrémisty oslovit dílem človíčka, jež se díky své smrti nemůže ozvat. V tomto případě narazil, protože se právní zástupkyně vdovy Karla Kryla, paní Marie Magdalena Kryl, prostřednictvím advokátní kanceláře ohradila zcela správně proti zneužití jména a osobnosti Karla Kryla a požaduje odstranění jakýchkoli spojitostí tohoto muže s chystanými demonstracemi prezentovanými na projektu Michala Hrubého.

Milovníci kulturního šovinismu a rasismu si mysleli, že mohou prznit jméno známého zpěváka…….to se ovšem přepočítali. Neofašismu, rasismu, xenofobii, islamofobii a jiným nenávistem přeci Karel Kryl nevěřil a naprosto s nimi nesouhlasil. Jenže to čecháčkovským radikálům nevadí, protože jenom používají to, co jim přichází vhod. S blížícím se 17. listopadem atmosféra houstne a sílí spor nejen proti Dlouhému a Černohorskému, ale také dalšími účastníky tragikomických sporů.

To je pro demokracii dobře. 17. listopad 2016 bude opět sekvencí úsměvných situací, kdy radikálové budou plakat nad nízkou účastí a zase jednou přijdou o iluze celonárodního souhlasu se svými činy.