Krajní pravice zkouší na demonstrace 17. listopadu lákat souvěrce za pomoci konspiračních teorií

17. listopad je dalším dobrým důvodem ke zviditelnění uprostřed skomírající krajně pravicové scény. Jednotliví představitelé usilovně přemýšlejí o tom, jak se v tento památný okamžik zvěčnit, klidně i za pomoci nejrůznějších činností, kdy jedna extrémistická scéna zkouší za pomoci podrazů a nejrůznějších intrik podkopat úsilí druhých.

Dávno zašlé a popularitu ztrácející hvězdičky islamofobní, neonacistické nebo neofašistické scény předem vědí, že na jejich vějičky málokdo nasedne, a tak se pokoušejí za pomoci nejrůznějších rádoby podpultových informací a převratných teorií přilákat demonstranty nejen na Letnou, ale také další části Prahy, kde se odehraje hlavní vlna listopadového demonstrování.

Své k tomu před časem řekl rusofilní obývákový novinář Vladimír Kapal, který ve svém vysílání rozšiřoval poplašné zprávy o tom, jak se na 17. listopadu 2016 chystá majdan pokoušející se o svrhnutí Miloše Zemana z postu prezidenta republiky.

[embedplusvideo height=”198″ width=”300″ editlink=”http://bit.ly/2ftUiU8″ standard=”http://www.youtube.com/v/LOPakQF_uWs?fs=1″ vars=”ytid=LOPakQF_uWs&width=300&height=198&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep1536″ /]

Ke svým replikám použil tvrzení právně neexistujícího spolku samozvaných rusofilně naladěných biskupů, jež z nedaleké Ukrajiny zvěstují pravdu o amerických snahách uprostřed Evropy. Samozřejmě, pro taková tvrzení neexistují žádné důkazy, ale o to radikálům vůbec nejde. Nemají úctu k památečnému dnu a zároveň tajně sní o minimálně stovkách ultranacionálů na svých akcích.

Dochází ke slovní bitce mezi organizátorem demonstrace na Letné, Janem Dlouhým a všem notoricky známým psychedelikem Jiřím Černohorským, jež se zuby nehty snaží o přivlastnění okamžiku čistě ke svým potřebám.

Černohorský píše Obrtelovým vojáčkům

Zároveň samotný Dlouhý se střetává s dalšími, jež extrémistovy aktivity pokládají za podraz, protože Letná patří pouze jim. Viz spor mezi Fűrstovou a Dlouhým……

Zábavné je chování holčičky Adama B. Bartoše, Lucie Haškové. S novým přítelem, po přestěhování se ze Sadské do Prahy vysílá na sociálních sítích přímé přenosy, aby na nich svým fanouškům sdělila své plány na nadcházející dny.

Mezi křikem dítěte a čoudem z cigaret se přátelé, a dokonce i ti ostatní, dozvídají o tragikomickém angažmá svobodné maminky, která sice sekla se spojováním velkých organizací a pořádáním demonstrací, nicméně tato ženština nechce zapadnout mezi neznámé, a tak se spojuje s Obrtelem a jeho pseudovojáčky, aby s nimi zorganizovala pochod ulicemi Prahy. V nejhorším se může poukázat, že náhodní turisté cupitající v jednotném šiku do nejbližší restaurace jsou nacionalisté naslouchající rozkazům kuchařky ze Sadské. Je to zábavný krok, s pomocí něhož se demonstrantem stává na sociálních sítích téměř kdokoli, protože kolegyně českých ultranacionalistů a “kamarádka” nejznámějšího antisemity v republice sebe sama pokládá za tahouna radikálů, i když jím není. Listopadová demonstrace totiž nabízí Haškové poslední naději neupadnout v zapomnění. Možná proto tato ženština s obličejem teenky zkouší doma zatýkání, aby posléze na krátký okamžik národu ukázala, jak udatnou vlastenkou je.

ashampoo_snap_2016-11-11_03h30m49s_037_

Zřejmě se mladá nacionalistka řídí heslem “těžko na cvičišti, lehko na bojišti”…….kdo ví…….nicméně, Lucie Hašková považuje Obrtela za svého kamaráda a Černohorský na uzavřených i volně přístupných skupinách svými příspěvky lanaří Obrtela i jeho souvěrce do stáda svých oveček. Samozvaný četař versus Hašková……to je zaručený mix nikdy nekončící zábavy a nekonečných projevů nenávisti, nad nimiž by se nejeden odpůrce extrémismu popukal smíchy.

Je to zábavné spestření pokusů o převzetí vůdcovství nad tou hnědou břečkou oživovatelů čecháčkovského neofašismu, neonacismu a novodobé islamofobie navrchu. Náckové blízcí Vandasově DSSS utíkají demonstrovat 17. listopadu do Brna, zatímco Brňák vyskytující se na Vandasových potlaších jako mužík za mikrofonem bojuje o místo na slunci v daleké Praze……..i to je na celé věci komické……

Aby toho nebylo málo, “Kapalovy teorie” o majdanech, CIA a vlastizrádcích v lidové tvořivosti žijí na sociálních sítích svým jepičím životem. “Upozornění! Následující informace mohou a nemusí být pravdou…” zní v dalším hojně rozesílaném a sáhodlouhém příspěvku……….alespoň si tu nikdo nehraje na skálopevnou pravdu, jako tomu bylo v případě Kapala, jež jako důkaz použil tvrzení samozvaných biskupů a šéfa údajných sektářů “dohnalitů” z Ukrajiny.

Screenshot z webu Byzantského katolického patriarchátu, o jehož tvrzení se Kapal opírá

Neschopnost krajní pravice je viditelná na ochotě extrémistů nalákat co nejvíce proradikálně smýšlejících na konspirační teorie vycházející z niterného přesvědčení proradikálních fanoušků. Tentokrát nový konspirační příběh vynechává sektáře a přivádí zvědavce za hranice do Spolkové republiky Německo, kde “Antifa údajně mobilizuje své síly až z Německa a pokusí se každou rozdělenou vlasteneckou demonstraci po jedné napadnout a izolovat, aby se vlastenečtí demonstranti nemohli v žádném případě nikde nikdy 17.11.2016 sjednotit.

Jak hezké a dojemné. Rasista, vítač hákových křížů nebo obyčejný frustrát z předchozích demonstrací v takových konspiračních teoriích dostává naprosto všechno: “zlotřilé Německo Merkelové, Antifu i možnost svést neúspěch z nízkého počtu účastníků na německé odpůrce krajní pravice”. …….jinými slovy, konspirace napomáhají přesvědčit nevzdělané a navíc je zde možnost klidně za nepodporu okolí obviňovat ostatní, třeba notoricky známé nepřátele současných islamofobů a rádoby revolucionářů.

Tuto konspirační snůšku lží sepsal nejspíš někdo blízký k Okamurově SPD, protože za nejohroženější jsou pokládáni právě Čechojaponcovi následovníci na Můstku, s nimiž se chce údajně spojit Jiří Černohorský. Odpůrci neofašismu a zastánci demokracie jsou v hloupých vývodech vykreslováni jako násilníci, jež mají vyvolávat šarvátky, zatímco holé lebky zůstávají naprosto andělskými. Kromě německé Antify v konspiračních teoriích nechybí Cemper, jež by měl podle nesmyslných výjevů krajně pravicových extrémistů dělat totéž, co němečtí anarchisté.

ashampoo_snap_2016-11-12_19h41m49s_008_

Na takové lži slyší kdejaký ultranacionální nedouk. Kdo by náhodou nevěřil, tak stačí za vlasy utažený výklad několika článků, ve kterých se tvrdí, že na celém území ČR třeba během demonstrací mohou zasahovat němečtí policisté. I v tomto případě se vytahuje na světlo světa základní součást českého neofašismu, kterým již od 19. století bývá nenávist k Němcům i neopodstatněný strach z germanizace republiky. Konspirační teorie v jednotlivých scénářích využívají staré osvědčené recepty, s pomocí kterých je možné v uzavřených skupinách nalákat co největší množství fanoušků a potenciálních demonstrantů.

No co, do 17. listopadu 2016 světlo světa spatří ještě další nejrůznější teorie a pokusy…………nakonec stejně demagogii překoná realita, ve které tisícové demonstrace budou jenom vlhkými sny radikálů.