Putinův tiskový mluvčí v holocaustu na ledě zneuctil oběti nacistického běsnění

V Rusku je možné prakticky cokoli. Občas člověk nestačí zírat na to, co všechno je v Putinově diktatuře možné. Kromě potlačování opozice, zastrašování, zavírání novinářů a pomoci poskytované evropským extrémistům jsou v mnohamilionové zemi čím dál více k vidění nejrůznější projevy antisemitismu, islamofobie a homofobie.  

Stát podle tvrzení některých nevládních organizací tiše aktivity radikálů toleruje, případně jim údajně také za pomoci agentů tajných služeb asistuje v útocích vůči ideovým nepřátelům krajně pravicového směřování kremelské politiky, ve které pravoslavná církev proniká čím dál více do vládních plánů.

S projevy antisemitismu se člověk neudrží a nechtíc vzpomíná na praktiky Stalinových čistek, kdy se rudá politika masového vraha snažila o likvidaci židovské inteligence v tehdejším Sovětském svazu. Například nedávno ruská celostátní televize odvysílala další díl populární reality show, kdy populární a veřejně známé osobnosti na ledě tančí a soupeří tak mezi sebou o prvenství.

Sobotní díl populárního krasobruslení provázelo ve 105. minutě vysílání kontroverzní představení olympijské medailistky z Turína Tatiany Navkové a jejího manžela a zároveň tiskového mluvčího Putina, Dmitrije Peskova.

ashampoo_snap_2016-11-27_19h55m39s_019_

Oba dva si ke svému vystoupení vybrali tématiku koncentračních táborů, kdy v pruhovaných oděvech se žlutou hvězdou na prsou za zvuku filmové znělky z oscarového trháku ukazovali divákům nejrůznější krasobruslařské pózy. Ruská státní televize opět po několikáté v reality show využívá tématiku holocaustu, jejíž obsah vyvolal nejrůznější reakce od projevů antisemitismu až po zděšení se nad rádoby divadelními hrátkami na uvězněné Židy v nějakém z koncentračních táborů.

Celé představení vypadá skutečně podivně, netaktně, nechutně a vůbec odporně…….pokud dnes choreograf sáhl ke krasobruslařům ve vězeňském úboru z táborů smrti……..co bude následovat příště? Krasobruslení na téma pogromů, nebo Noci dlouhých nožů? Když už chtějí být v ruské státní televizi kontroverzní, mohou sáhnout do stalinského období, kdy v koncentrácích na Sibiři umíraly miliony neznámých Rusů i příslušníků minorit. Ale taková tématika by nejspíš neprošla  u vedení státní televize, natož nedalekého Kremlu.

ashampoo_snap_2016-11-27_19h54m21s_017_

V dubnu 2016 v ruské státní televizi v tanečním vystoupení soutěžila tanečnice s tanečníkem oblečeným do uniformy esesáka. Tanec vyprávěl příběh, ve kterém za druhé světové války německý voják narazí na ruskou ženu, jež před okupantem ve svém nitru ukrývá strach z osudového setkání. Dvojice zažije krátký románek, jež následně skončí pro ženu tragicky, když jsou oba dva přichyceni spolu a nacistova milenka skončí zastřelená na zemi.

ashampoo_snap_2016-11-27_21h47m24s_022_

Představení vyvolalo nenávistné reakce a tvůrci pořadu se následně omluvili za pochybení, kdy se na kanálu ruské státní televize objevil tanečník v nacistické uniformě zobrazující ruskou dívku v milenecké pozici plné citů ke stoupenci ideologie, jež povraždila na desítky milionů Rosů. Omluví se režisér, nebo vedení za podivné představení znevažující holocaust a jeho oběti? Týraní, vyhladovělí a ponižovaní z Dachau, Osvětimi a dalších koncentráků zcela jistě neměli šance k bezstarostnému tančení……..natož aby oba dva byli v čistých oděvech plných pruhů………umění by mělo vědět, kde jsou pomyslné hranice, jež by neměly být nikdy překročeny.

[embedplusvideo height=”300″ width=”480″ editlink=”http://bit.ly/2fp8Ury” standard=”http://www.youtube.com/v/F3FsrjBASNY?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=F3FsrjBASNY&width=480&height=300&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep2962″ /]