Mladí vlastenci se otevřeně hlásí k podpoře švýcarského neonacisty

Místní neofašistická, xenofobní a vůbec proputinovsky orientovaná klaka hledá impulz pro oživení stále více skomírající scény. Když nejdou dobře demonstrace protimuslimských štváčů, vytváří se na sociálních sítích stále nové a novější uskupení hlásící se o pozornost nerozhodnutých radikálů, a dokonce i těch, co ještě s dostatečným úsilím neodhalili, kdo může za osobní selhání. 

Jednou takovou docela tragikomickou skupinkou jsou Mladí vlastenci. Jedná se o náctileté latentní rasisty, kteří ani po boku zadluženého Černohorského, obšírné Jany Volfové, nebo upadajícího Adama B. Bartoše neprorazili ve všeobecnou známost.

Homolková, Porochvanec, Kuzník a další jim podobné existence si na sociálních sítích rochní v nejrůznějších statusech, zatímco na mobil v amatérském módu vytvářejí videa proklamující oddanost nejrůznějším personám extrémistické scény. Kdyby vlastenectví žilo a mělo nějaké city, při pohledu na tyto mladé xenofoby by nejspíš spáchalo zcela dobrovolně sebevraždu, protože snažení myšlenkově nahnědlé mládeže nemá s vlastenectvím vůbec nic společného.

Němečtí neofašisté s podobnými existenčními problémy, jako jsou ty v sousedním Česku, organizují na podporu francouzské krajně pravicové vůdkyně Marine Le Penové na náměstí Frauenkirche v Drážďanech na začátku května demonstraci a Mladí vlastenci cítí příležitost na konečcích prstů.

Konečně si virtuální útočníci na mateřskou školku mohou připadat vedle neonacistů a dalších zahraničních xenofobů jako dokonalí vlastenci. Však se na stejnou akci chystají za podpory německé strany čecháčkovští radikálové z Dělnické mládeže a Vandasovy DSSS. Takže mladí latentní rasisté nebudou ve svém snažení osamoceni a zcela určitě ti nejpřednější na svých profilech zveřejní nějakou tu fotečku na památku.

Zábavný je dovětek na konci videa. Je to jakýsi pokus o německou děkovačku Ignazi Bearthovi, který demonstrace v několika německých městech svolal. Na evropské úrovni Bearth usiluje o kontakt s dalšími podobně zaměřenými skupinami lidí.  V září 2014 delegace Švýcarské strany přímé demokracie(DPS) pod vedením zmiňovaného mužíka navštívila ústředí francouzské Národní fronty. A od té doby tak nějak švýcarská radikální strana podporuje aktivity Le Penové. Proto není divu, že předseda v Německu organizuje demonstrace na její podporu. Bude to přeci jen před 2. kolem francouzských voleb, a tak si mohou milovníci hnědého střiku za ponižování svých národních vlajek a praporů společně nabudit dušičku ve víru, že snad Putinova loutka shánějící miliony na svou kandidaturu ve volebním boji uspěje a naplní tak přání mnoha neschopných radikálů v domácí krajině.

Druhý muž zleva je Ignaz Bearth….na fotce je obklopen mužíky z německé krajně pravicové scény

Ignaz Bearth je švýcarským ultranacionalistou, spoluzakladatelem a předsedou velmi xenofobní a nenávistně založené Švýcarské strany přímé demokracie(DPS), o které mnozí komentátoři a odborníci na krajně pravicovou scénu hovoří jako o straně téměř neonacisticky orientované. Ve skutečnosti se nejedná o velký politický subjekt. Odhaduje se, že stranické průkazky DPS vlastní jen něco kolem 40 radikálů. Strana se ideově připojila ke švýcarské PEGIDĚ a samotný Ignaz Bearth je právem považovaný za jednu z vůdčích sil švýcarské PEGIDY .

Poprvé se DPS do parlamentních regionálních voleb zapojila v roce 2015, kde v kantonech Solothurn, St. Gallen a Thurgau získala jen nepatrné množství hlasů, z nichž největší úspěchy zažila v kantonu St. Gallen, a to pouze s 0,7 procenty získaných hlasů. 

Svou kariéru zahájil Bearth už od svého začátku na té nejostřejší hraně krajně pravicového základu, jakým byla například Švýcarská nacionalistická strana(PNos), jež byla vyplňovaná převážně neonacisty a milovníky rasismu. Poprvé se na veřejném setkání objevil Ignaz Bearth v roce 2007 na neonacisty organizované akci “Den Evropy”…….od té doby tento extrémistický mladík býval k vidění na mnoha neonacisty organizovaných shromážděních, kde promlouval, nebo se jich jen tak účastnil jako obyčejný radikál v řadě.

Jako předseda DPS dokonce podporoval maďarský Jobbik a jako mluvčí švýcarské PEGIDy velmi ostře vystupoval ve svých projevech vůči nejrůznějším státům, náboženstvím a minoritám. Ve všeobecnou známost tento xenofobní Švýcar vstoupil zejména svou účastí na mnoha akcích PEGIDY, kde řečnil.  Nyní se tento radikál dává v nejrůznějších německy hovořících krajinách na podporu Marine Le Penové.

Německá vláda společně s kancléřkou zcela správně s ohledem na osobní minulost xenofobního Švýcara hovoří o Bearthovi jako o “opravdovém nacistovi”. Ostatně, neonacistické sklony jsou u Ignaze Beartha k vidění na mnoha facebookových příspěvcích, kde známý radikál citoval slova Adolfa Hitlera. Organizátor, účastník demonstrací a nejrůznějších hooligans akcí patrně českým stejně naladěným dušičkám svým způsobem imponuje.

Jinými slovy, Mladí vlastenci dávají proklamačním amatérsky natočeným videem najevo, že nemají problém přihlásit se k neonacistovi a ještě tento názorový poklesek považují za vlastenecký počin. Od nenávisti k černošskému dítěti na webu mateřské školky to mladí xenofobové dotahují k přátelení se nejenom s bulharskými honiči Putinovy slávy,

ale také k podpoře demonstrací organizovaných švýcarským extrémistou, jehož německá vláda označuje za nacistu. Mimochodem, na mnoha Bearthových fotkách jsou k vidění nejrůznější osoby z německé a rakouské neonacistické scény. Předsedkyně virtuálních mladíků, Michaela Homolková, by se nad sebou měla zamyslet. Fotky s Volfovou a se svým bratrem mohou působit komicky, ovšem bratříčkování se s lidmi blízkými neonacistické scéně……to už je trošku jiné kafe.