Po neúspěšné cestě za milionem Černohorský nabízí diktaturu ekonomických obludností

Česká ultranacionální scéna je plná nejrůznějších bizarností, kdy se neúspěšní radikálové snaží strhávat na sebe pozornost a nabízejí svým fanouškům nejrůznější scénáře diktatur, ve kterých by se neschopní předluženci a neschopní pseudopodnikatelé dostali do popředí jako “lidová vláda”. 

Ve své podstatě je to celkem očekávatelný scénář, o který se xenofobní spolky snaží již od devadesátých let dvacátého století, jemuž tak jako dnes, převládala víra v nalezení všesjednocujícího subjektu vedeného ukřičenou osobností. Ze šuplíků se vytahují scénáře dávno neaktivních rasistů, zatímco se do jednotlivých větiček přidávají zmodernizované výrazy, aby byl projekt blíže k těm, jež mají být nabízenými nesmysly ošáleni.

Jedním ze samozvaných sjednotitelů a béčkových křiklounů je brněnský Jiří Černohorský, jehož životní příběh je doslova výkladní skříní extrémistické scény. Neplatič daní a půjček, exekucemi uchvácený mužík s výučním listem na prsou touží po novém uplatnění, a tak využívá virtualizované příležitosti, kdy skrze písmenka a později přesolené projevy na minidemonstrací proniká do jednotlivých vrstev xenogobování v Česku. S milionem v kapse chtěl tesař vystupující proti uprchlíkům a zároveň podnikající s trojicí Ukrajinců objíždět s televizními panely na korbě náklaďáku českou, moravskou a slezskou kotlinu.

Ovšem sny jsou něco jiného a realita také. Servírování hoaxů, alternativní pravdy přímo na náměstích nevyšlo, a tak po debaklu s Alešem Hemerem z Řádu národa přichází naproti další ultranacionál, podle některých nepotvrzených svědectví bývalý policista a neúspěšný podnikatel Jindřich Tichý starší z benešovského Ostrova. Veřejnosti příliš neznámý radikál před časem založil facebookový a internetový projekt “Občanské referendum Republiku zpátky občanům”. Jedná se o směsici nejrůznějších teorií využívající mimo jiné také názory tvůrce konspiračního a vylhaného webu Duchdoby.cz Martina Böhma.

Hračičkové se slovy konspiračních teorií a nejrůznějších zásad “nové republiky” nabízejí na Občanském týdeníku prostor xenofobům, rasistům, islamofobům a vůbec všem milovníkům Putinovy diktatury, zatímco  na webu “Občanského referenda” sepisují účelové ústavní změny a podoby přihnědlých zákonů, které by radikálové přivítali k nastolení krutovlád, kterým samozvaní vůdci osamělých náměstí věří jako ničemu jinému.

Černohorského Spolek Čest, Svoboda, Respekt velmi dobře ví, že sny o milionu jsou nesplnitelnou hloupostí, a tak k vylezení na výsluní zkouší xenofobové psychedelika využít aktivit Tichého projektu mnohdy tragikomicky povyšovaného na spolek, i když virtuální cestička za radikalismem nemá žádnou právní formu. Tesař z Brna a v současnosti také pražský taxikář zkouší štěstí v servírování nových pravidel nevzdělané a mnohdy zadlužené části obyvatel, kdy exekucemi zatížený človíček tajně věří v úspěch mixu bartošovsko-okamurovské politiky prozatím patnácti rádoby ústavních změn a návrhů sedmnácti jakoby zákonů.

Tichý a spol z Krčmy u Královské družiny věří, že Ústava ČR by měla být totálně přepracována. V novelizaci přichází uzákonění islamofobie, odmítání uprchlíků a dokonce i nepřímo nastíněná možnost brát lidem občanství. Do procesu vystupují pradávné sny předlistopadových soudruhů, kdy klidně nepřátelé nového režimu mohou být zbaveni občanství, pokud se jedinec nechová podle nařízení “lidové vlády”.

V novém společenském řádu jsou politické strany zakázány. Tichého “Návrh počítá s přímým dvoustupňovým uspořádáním a přenesením pravomocí na okresní hejtmany, kdy každý okresní hejtman je souběžně čestným poslancem parlamentu, ale bez zákonodárné moci, která již dále náleží jen občanům v referendu.“……….jinými slovy, vláda navrhne zákon a ten v referendu posoudí občané……..možná se v teoretických úvahách může někomu zdát tento princip lákavým, ale ve skutečnosti je to naprosto naivní a nerealizovatelný plán přivádějící republiku do scénáře KLDR plné živořících individuí. Lidé nemohou o zákonech rozhodovat na základě referenda, kde pouze referendum může volit prezidenta, schvalovat zákony nebo jejich úpravy. Takto skutečně stát fungovat nemůže. Česká republika přeci jen není bohatá, aby pořádala neustále referenda. A navíc, v referendu není možné rozhodovat o všem, protože k rozhodnutí je třeba znalostí, které veřejnost rozhodně nemá.

Jednotlivé části nabízené cesty k zahnědlým zítřkům si dokonce protiřečí…..a nemluvě o tom, že naprostá většina je v rozporu s mezinárodním právem a mezinárodními pravidly týkajícími se například lidských práv.

Kdyby přeci jen někdo nesouhlasil a dovolil by se postavit lidovému režimu samovládců, přichází ke slovu Národní gardy, kterou na papíru tvůrci vytvořili 25.03.2017 na 2. konferenci občanského hnutí Občanské-referendum.cz. Ve své podstatě se nejedná o nic jiného, než o jakési lidové milice známé z dob komunismu.

Vůbec nejzábavnější je ta část s občanským příjmem, kdy by každý od narození každý dostával za splnění stanovených podmínek 25 000 korun. S demotivačním a naprosto absurdním nápadem vysávajícím ze státního rozpočtu 3 000 000 000 000 korun ročně vypadá Tichého nápad ještě víc tragikomicky, než kdykoli předtím. Zábavná je také konečná část “Zabezpečení tohoto rozpočtu je povinen stát podle nové Ústavy zajistit výhradně v kladném státním rozpočtu z příjmů do státního rozpočtu“….takže když budou státní finance v mínusu, což podle vedení diktátora, či diktátorů jednoznačně budou, nebude stát vyplácet nic.

Ubohost a naprostá stupidita kouká doslova z každého rohu, kdy se ztrátou občanství přichází i vyhoštění z republiky, pokud si to režim a tyranská vláda budou přát. Naštěstí na ekonomické a politické harakiri doprovázené diktaturou, požadující absolutní poslušnost občanů k vůdcům nikdo neskočí a jedná se tak o naprosto okrajovou, až marginální část, nad kterou se člověk zasměje.

Krajní pravice hledá cesty ke svržení systému, a tak si mezi povídačkami o defenestracích, Národní gardě pod okny a útočícími lidmi na poslance sní nad tím, jak zavádí nový režim, vytváří policejní stát a vyhazují z něj nepohodlné lidi, zatímco občanům slibují vzdušné zámky.

Jiří Černohorský se zkušenostmi čtyř exekucí zkouší štěstí a je ochotný nabídnout cokoli……třeba i cestu do pekel, protože tím budou naplněna očekávání a sny samozvaných revolucionářů ze zátoky hnědi. V dalším období bude zábavné a zajímavé sledovat, kam Černohorský po spřátelení se s Tichým zamíří……..