Střelcův útok na policisty Le Penová využije k zisku dalších hlasů v prezidentských volbách

Útok s kalašnikovem uprostřed pařížských ulic nemohl pro Le Penovou přijít v lepší dobu. Několik dnů před prezidentskými volbami šílenec, k jehož činům se přihlásil skrze tiskovou agenturu Amak tzv. Islámský stát, nejspíše dopomohl populistce a krajně pravicové fanatičce k získání několika procent hlasů navíc. 

Předsedkyně Národní fronty neustále do lidí mastí svou mantru o nebezpečných, doslova vražedných uprchlících a ještě hrozivějším a nebezpečnějším islámu, až tři dny před zahájením voleb se najde doposud jmenovitě neznámý jedinec, který udělá přesně to, po čem nepřímo blonďatá europoslankyně v médiích a na nejrůznějších předvolebních setkání básní.

Se zbraní v ruce po deváté večer na pařížské třídě Champs-Élysées veřejnosti neznámý útočník zahájí střelbu na hlídkující policisty, kteří útok opětovali a střelce na místě zastřelili. Mezi mrtvými byl také jeden policista a další skončil po přestřelce s těžkými zraněními. List Le Parisien ve všem tom zmatku hovoří také o druhém komplici na útěku, ovšem úřady tuto verzi nepotvrdily. Podle svědka události, Pierra-Henri Brandeta, útočník zastavil svůj vůz vedle policejního auta s hlídkou, které stálo na semaforu. Po mužích zákona posléze začal bez varování střílet z kalašnikova. Zabitý střelec nebyl pro policii nikým neznámým. Televizní stanice F2TV uvedla, že byl ve vyšetřovací vazbě kvůli podezření, že připravuje útok na policisty. Pro nedostatek důkazů byl propuštěn……..není divu, že dramatická zpráva o střelbě v Paříži doslova s rychlostí blesku proletěla světem a kde kdo se nad takto smutnou událostí právem pozastavuje. Motiv celého činu není znám. Tisková agentura Reuters naznačovala, že mohlo jít o ozbrojenou loupež, zatímco jiní spekulovali o teroristickém útoku, za který jej také označil francouzský prezident François Hollande.

Díky otřesným skutečnostem z včerejšího večera zůstává jedinou důležitou otázkou pro veřejnost bezpečnost a schopnost státu zajistit bezpečí všem obyvatelům Francie.

Cokoli jiného, třeba finanční machinace na půdě Evropského parlamentu, neochota vrátit peníze za neexistující asistenty, tímto okamžikem zůstávají pasé. Média budou situaci na Champs-Élysées a její vyšetřování sledovat a spolu s tím půjdou přímo i nepřímo na ruku populistickým řešením, která jako zlato na prohnilém tácu nabízí islamofobní štváčka Marine Le Pen.

Střelba na jedné z nejznámějších tříd přináší pravicovému Fillonovi a ultranacionálně naladěné Le Penové patřičné střelivo, z nichž možná to druhé v ženském podání bude díky mediálnímu pokrytí hlasitější a takříkajíc úspěšnější.

Pokud lidé mají díky komentářům politiků, jednotlivých novin a sledu událostí pocit, že jsou v nebezpečí, poté raději volí populistické řešení a klidně zapomenou na obhajobu vlastních práv, protože sdílená nenávist, nebo sdílený strach nabízí časově omezený most jednoty, kdy si minority, další dejme tomu sociálně slabší jedinci a lidé s nízkou sociální inteligencí na okamžik myslí, že jsou součástí společnosti, ve které v jednom šiku mohou zabránit něčemu většímu, všeobecně ohrožujícímu.

V takový okamžik je sdílený strach mnohem víc, než racionální uvažování, protože lidé ve své zaslepenosti posuzují svou aktuální pozici a práva podle toho, co doposud zažili. Jinými slovy, je demokracie, tak čeho by se měli například budoucí voliči Le Penové bát, když žijí spořádaně. 

Nedávné průzkumy veřejného mínění renomovaného institutu Sciences Po prokázaly, že Le Penovou by volilo 28 procent francouzských homosexuálů, a to i přesto, že tato politička velmi hlasitě vystupuje proti právům gay komunity.

Někteří homosexuálové totiž raději dali přednost islamofobním náladám, kdy sdílený strach mnohdy podporovaný nejen médii, internetem a politiky získal navrchu před nutností ochránit svá vlastní práva. Francie je přeci demokratickou zemí, a tak ani Le Penová nemůže v případě výhry jen tak zatočit s gay a lesbickou komunitou, pokud tito lidé budou žít nadále spořádaně……takové myšlení trošičku připomíná situaci z období Výmarské republiky, kdy podobně o Hitlerovi smýšlelo mnoho Němců. Volili předsedu NSDAP, protože byli omámeni antisemitismem, zprávami o všudypřítomném nebezpečí a zároveň se domnívali, že německá vláda nemůže narušit jejich práva, když jde “jenom o ty druhé”, tedy o Židy, a oni samotní se nacházejí v tíživé sociální situaci, kterou neúspěšný malíř sliboval rapidně zlepšit.

Z toho naprosto stejného důvodu jsou pro Le Penovou kupodivu rozhodnuti také někteří muslimové. Vyznávají sice Národní frontou nenáviděný islám, ovšem demokratická ústava je přeci uchrání před choutkami islamofobky, když oni samotní jako vyznavači Koránu budou žít spořádaně.

Och bože, jak se tito potenciální voliči mýlí a jednoduše mohou na svou naivitu v budoucnu doplatit. Jenže potom už bude pozdě, protože zlo bude v Elysejském paláci, který již tak za minulých prezidentů překračoval své pravomoci. 

I když se to možná kvůli včerejším událostem příliš nehodí, je správné také upozornit na to, že Francie podle rčení “liberté, égalité, fraternité” delší dobu neexistuje.

Typickým příkladem by mohl být zákaz burek, se kterým politici vyšli vstříct požadavkům šílených wahhábistů z tzv. Islámského státu. Není proto divu, že počet teroristických útoků roste, když se země galského kohouta chová podle toho, jak terorista píská. Pravdou také je, že teroristické útoky jsou nepřímo výsledkem minulé politiky, kdy Francie dělala po válce nábor cizinců na nejrůznější stavební a náročné práce, slíbila jim hory, doly a nakonec málo věcí splnila. Frustrace z vyloučení a nesplněných slibů je blízkou spojnicí k radikalismu……

Zatímco pravicový kandidát na francouzského prezidenta Fillon děsí veřejnost vzkazky:”pokud budete hlasovat pro Le Penovou, dostanete do Elysejského paláce radikálně levicového politika Jeana-Luc Mélenchona, Le Penová namísto toho ještě přitvrdí a bude nad střelbou v Paříži doslova veřejně masturbovat, protože takový dárek si nemůže nechat do neděle ujít.

Druhé kolo prezidentských voleb se odehrává 7. května 2017……a pravděpodobně díky včerejšímu útoku bude Le Penová soupeřit s dalším kandidátem o prezidentský post…..a dost možná tím druhým v boji o prezidentování bude Macron, jehož preference docela vysoko stoupají……kdo ví……

Ochota tzv. přečůrat hlas ostatních kandidátů Le Penové do úst ještě předevčírem přinesla velmi xenofobní rétoriku, kdy v živém televizním vstupu předsedkyně Národní fronty slibovala, že její zvolení zabrání teroristickým útokům, zastaví migraci a příchodu legálních přistěhovalců zmrazením jejich víz. Během svého radikálního monologu zaútočila také na protestanty, protože ti jsou podle ní příliš arogantní vůči katolíkům……….nyní po bezcitném činu muže s kalašnikovem může pomyslně zvolnit a postačí, když se blonďatá rasistka pozastaví nad tématem přistěhovalců, terorismu a islámu, protože samozřejmě bez jakýchkoli důkazů bude tato ženština tvrdit, že útočník byl muslim přicházející z Belgie.

Záleží pouze na voličích, zda-li procitnou a nebudou rozhodovat ve jménu sdílených obav, strachů, běsů a nejrůznějších nálad umělohmotně nafukujících již tak složitou situaci. Le Penová by neměla vyhrát, protože její vítězství dává zelenou stereotypním chováním, jaké známe například z období před druhou světovou válkou.