Tomáš Ortel se stal součástí prokremelského Řádu národa

Tomáš Ortel si díky nenávisti a obchodu s ní přišel na několik milionů. Svou kariéru zahájil v neonacistické kapele Conflict88 a nyní v rámci svého angažmá napomáhá na nejrůznějších demonstracích v rozšiřování islamofobie, rasismu a nenávisti k ostatním kulturám.

Postačí zahrát nemelodickou skladbu před partou do sebe zahleděných frustrátů a kapsy se rázem plní cinkavými mincemi za nejrůznější předraženou veteš, kterou Hnídek svým fanouškům nabízí. Kdo by nechtěl odznáček, vlaječku, tričko, mikinu, nebo obyčejné cédéčko jako vzpomínku na jednu z chvilek, kdy všichni unisono pokřikovali okřídlené “Čechy Čechům” a vnitřní Já zapomnělo s rychlostí blesku na “podělaný život” plný šedé reality, kdy v zadní části mozkovny tepe do neuronů výčitka z mládí o nezískání maturitního vysvědčení.

Účinkování na demonstrací Vandase, Bartoše, stalinistů, nacionálních bolševiků a dalších pohrobků čecháčkovského neofašismu přináší plzeňskému účastníkovi protiromské demonstrace popularitu a s ní ruku v ruce přicházejí finance, za které si mužík v sepraném tričku koupí boty za tři tisíce, nebo fungl novou motorku, o které si průměrný fanoušek ultranacionalizování může nechat jenom zdát. Opakuje se zde prastarý scénář, kdy na hlouposti ostatních vydělává ten, kdo udělá zadobře frustrovaným dušičkám například tím, že jim předhodí v textech nemelodických odrhovaček viníky osobních selhání.

Česká extrémistická politická scéna se částečně nachází v rozkladu. I když je jí pomáháno ze strany Ruské federace, jednotlivé subjekty nejsou schopny naladit na podobnou řeč. Politické klima ultranacionálně naladěných partají se podobá nekonečnému čekání na vůdce, kdy se jednotlivé spolky a politické strany snaží ze sebe sama vytvářet mýtického spojence napomáhajícího ostatním například v cestě za poslaneckým mandátem. Typickým příkladem by mohl být Zicklerův Řád národa – Vlastenecká unie.

Zuby nehty se snaží stavět z budovy vlastněné Ruskou federací do popředí, zatímco v minulosti a současnosti na člověka vykukuje sektářství tu tam vystupující do stran jmenovaného politického subjektu. O minulosti Řádu národa a Zicklerovi jsme na Hrebenar.eu psali mnohokrát. Xenofobové mající v popředí jednotlivých “krajských poboček” hledají cestu kupředu. Zkoušeli se spojit s mnoha politickými subjekty, registrovanými spolky i těmi čistě virtualizovanými sešlostmi. Páření nevyšlo a česká ultranacionální scéna Zicklerův spolek de facto ignoruje.

Nepomáhají ani islamofobní prohlášení, a tak by přišlo vhod, kdyby se mezi sebranku “proputinovských přizdisráčů” přidala nějaká persona obdivovaná všemi neonacisty, neofašisty, islamofoby, rasisty, antisemity a odpůrci Romů v Čechách. Pomyslný casting byl naprosto jednoduchý. Vyžadoval jednoduše smýšlejícího človíčka ochotného podřídit se diktátu vedení, jemuž postačí být v roli nic neříkajícího lídra.

Požadavkům vyhovoval Tomáš Ortel. Postačí, aby komediant krajní pravice říkal to, co dostane na papíru. Na demonstraci, koncertě před opilými agronácky prohodí pár slovíček o tom, jak je špatné, že jsou vlastenci roztříštění, a proto se přidal k Řádu národa – vlastenecké unii. Totéž by přeci měl udělat každý…….přesně to si slibuje Zickler od nového manželství…..levnou, nic neříkající propagaci, za kterou dostane Ortel možná další finanční odměnu, nebo nějakém místečku v případě dostání se do Sněmovny.

Hnídek v Šenku nic nezmůže a hudba také nic nezmění, a tak se na řadu přidávají další choutky přinášející mimo jiné další statisíce do rodinného rozpočtu. Pseudovlastenec pošišlávající o velikosti češství členstvím v Řádu národa – vlastenecké unii ukazuje, že to s tím vlastenectvím nebude tak horké, protože mnohem bližšími zůstávají kremelské vody, do kterých Hnídek volně vplouvá.

Proputinovská klaka reprezentována Řádem národa přijetím Ortela ukazuje svou bezradnost, kdy se s blížícími se volbami chytá takřka všech vějiček, jež by dokázaly neznámému ultranacionálnímu projektu zakrýt Okamuru, se kterým všichni ultranacionálové svádějí pomyslné virtuální boje.

Možná také Hnídek na sektářské sešlosti zahraje čenohábiřátům…..kdo ví……ultranacionálové stejně prohrajou…..Okamura nezíská pět procent a ostatní se zasmějí nad tím, jak xenofobové zkoušeli oblbnout nevzdělané a sebezahleděné……