V Krabčicích se za doprovodu Ortela propagoval také rusofilní Zicklerův Řád národa

Za doprovodu poměrně chladného počasí čeští nacionální socialisté, xenofobové a další nejrůznější rasisté zavítali do Roudnice nad Labem, aby zde v rámci akcí pořádaných v blízkosti bájného Řípu navštívili další koncert Tomáše Hnídka, nyní aspirujícího na politické mety “v trikotu” Řádu národa, jehož žlutavé vesty potlach milovníků Velkého Ruska využily k politické propagaci.

Pod “firemním” deštníkem rusofilně naladěných a sektářstvím ovoněných radikálů byl k vidění například severočeský rasista, majitel bazaru a zároveň poslanecký kandidát Řádu Martin Musil, který ve vestičce díky své trošku obšírné postavě vypadal opravdu komicky. Návštěvníci si mohli odnést placky, plakátky, nebo předvolební program, se kterým by Zicklerovi extrémisté z objektu Ruské federace chtěli proniknout až do poslanecké sněmovny.

https://www.facebook.com/martin.musil.330?fref=ts

Potkat jste zde mohli rozličné holohlavce známé například z Dělnické mládeže, Vandasovy politické strany, nebo nechvalně známé obličeje z partaje Adama B. Bartoše následované postaršími extrémisty z Generace identity, kteří jen tak z nudy a neschopnosti pustit se do ostrých bojových akcí Rahowy na internetu lákají omladinu na úchylnou představu reverzního roku 1968.

Nepřehlédnutelný na celé akci byl také Jiří Maria Sieber, který na setkání dorazil v trojbarevném svetru z filmové role “…a bude hůř”. Nakonec návštěvníci mohli být rádi, že si xenofob a do nedávné doby ještě předseda severočeských příslušníků řádu Josefa Zicklera neoblékl apartní kabátek z filmu “Vzestup zla”. To by se možná místo pózování na selfíčku majitel muzea klystýrů ukrýval díky hákovému kříži na pravačce mezi zdmi některé ze služeben Policie České republiky.

Ale i tak bylo k vidění mnoho narážek na neonacismus, Hitlerovu říši a další propriety oblíbené mezi krajně pravicovou scénou. Například takové Thorovo kladivo nonšalantně houpající se na krku některého z návštěvníků bylo doslova nepřehlédnutelné a komické zároveň. Ochránci a milovníci všeho českého, pokřikující na ulici “Čechy Čechům”, ze sebe klidně udělají vývěsní výlohu kýčů…..hlavně, že si připadají cool a in mezi jinak upadající extrémistickou scénou.Typickým příkladem by mohl být Mostečan na sociálních sítích vystupující pod nickem Vlastimil Porubčan

Černá bunda s nášivkou Československé vlastenecké gardy na rameni. Na opasku nečeský kříž, totéž se houpe na krku……hlavně, že xenofob v pravačce třímá českou vlajku a v levici fangl Ortelu. Jak vlastenecké a dokonale české je veřejně rozšiřované selfíčko jednoho ze severočeských podporovatelů a rádoby členů spolku, ke kterému se s nášivkou a praporem hlásí.

Atmosféru v Krabčicích dokrašlovali v khaki uniformě Obrtelovi obranářští kolegové, kteří kromě svého šéfa, přišli podpořit také Hnídkovu epickou notu. Každý, kdo flašinetářskou akci trošku znásilňující kult Řípu navštívil, viděl na první dobrou, že nikdo z přítomných nemá s vlastenectvím nic společného. Průměrný znalec čecháčkovské ultranacionalistické scény by si přišel na své. Na jednom místě byly k vidění známé tváře…většina účastníků předcházejících demonstrací a pochodů, takže účast nebyla nikterak velká.

Kromě domácích hnědomyšlenkářů byli k mání na Hnídkově koncertu také představitelé extrémistické scény ze Slovenska. Jedním z nich byl například Kotlebův příznivce Vladimír Szaniszlo. V zeleném vestičce propagující politickou stranu “Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko” byl doslova nepřehlédnutelným.

No co, alespoň se může ve chvílích smutku podívat na společné selfíčko s Hnídkem-Ortelem a Porubčanem, se kterým v šestnáctičlenném složení v doprovodu Freisselové, Jandíka, Fürstové a dalších čas od času navštěvuje demonstrace, nebo si jen tak hraje na hledače cizinců s rudou botou na noze. V ufony a chemtrtails věřící xenofobové si totiž naivně myslí, že každý človíček s červenými botami na nohou je uprchlíkem, a tak si tyto milovníky barevnější módy radikálové rádi fotí, aby je posléze mohli na sociálních sítích dostatečně pomluvit.

Československá vlastenecká garda má totiž s Fürstovou a jejím okolím společného koníčka. Oba dva si na paměťové karty fotoaparátů a mobilů rádi zvěčňují cizince v ulicích, protože oba dva si žijí ve svém neúspěšném vesmíru, kde všichni odlišně vypadající a mluvící jsou příkladným důkazem o kolonizaci slovanských zemí uprchlíky, nebo dokonce islámem, proti kterému na sociálních sítích vystoupili snad už milionkrát.

Krabčický koncert bývalého člena neonacistické kapely Conflict88 byl jednou z prvních akcí, při kterých se poblíž vyskytoval spřátelený Řád národa – Vlastenecká unie. Pro oba dva je zmiňovaná akce dobrou koupí, kdy rusofilní radikálové budou parazitovat na nevědomosti fanoušků domácí ultranacionalistické scény, zatímco samotný Hnídek-Ortel může potichu snít, jak kromě milionů ze své flašinetářské činnosti možná bude něco víc, než jen samozvaný “trubadúr”.