Z mladé sekretářky podporující SPD se vyklubala modelka z databanky nemající s SPD nic společného

Krajní pravice velmi ráda vytváří zdání obrovské podpory, kdy s nenávistnými příspěvky před očima diváků souhlasí značná část publika. Okamurova politická kariéra by mohla vyprávět dalekosáhlé příběhy o tom jak se v úsvitářském období s Bártou v pozadí za půl milionu nakupovaly lajky.

Ukecaný xenofob se posléze mohl před světem vychloubat s desítkami tisíc podporovatelů, zatímco se ve skutečnosti jednalo jen o virtuální čísla, o kterém si mohl poloviční Čech, čtvrteční Korejec a Japonec nechat jenom zdát. Přeci jen se lépe volá k nenávisti vůči Romům, muslimům, uprchlíkům a Evropské unii, pokud máte za zády větší podporovatelskou základnu, i když se jedná o nakoupené hlasy z nejrůznějších končin světa.

Extrémistická scéna bývá často Potěmkinovou vesničkou, kdy v zájmu hlasů v blížících se volbách sehrávají nejrůznější představení o popularitě velkou roli, protože s desítkami tisíc příznivců, mladými na grafikách a plakátech se nabízí lepší cesta do médií a k srdcím potenciálních voličů. Jak se zdá, zkrášlovací metoda, tentokrát v trikotu SPD a jeho podporovatelů, stále existuje ve velmi podobných kolejích.

Nedávno se na sociálních sítích objevil na nejrůznějších profilech členů SPD a nejrůznějších skupin obrázek mladé ženy v kanceláři, údajné podporovatelky Tomia Okamury, v modrém rámečku jasně oznamující, že pouze volbou Okamurova hnutí volič zabezpečí dětem bezpečnou zemi. Jako by tím extrémisté chtěli nepřímo říct, že i mladé, perspektivní a pohledné ženy – matky podporují Tomia Okamuru, a tak by ostatní měli neprodleně udělat totéž.

Skrze krajně pravicové skupinky a nejrůznější milovníky xenofobie se tento příspěvek šíří doslova jako lavina. V čase sepsání článku měla grafika 626 sdílení a dokonce k tomu všemu bylo připnuto na 42 komentářů. Proradikálně smýšlející jedinci zkoušejí štěstí v další manipulaci s veřejností, kdy lidé z obrázku nemají ani potuchu o tom, že slouží prezentaci jedné čecháčkovské ultranacionálně naladěné skupinky.

Radikálové to mají jednoduché. K manipulacím postačí nějaký grafický editor a připojení k internetu, které v některé z databank nalezne požadovanou grafiku, jež posléze průměrně zdatný hračičkář s realitou může v rozporu s autorskými právy poupravit podle svého.

http://www.gettyimages.com/detail/photo/young-secretary-royalty-free-image/154930404

Vyhledávač podporovatele Okamurova politického hnutí nasměruje na databanku gettyimages, kde je grafika s mladou sekretářkou k mání za 335 eur, což je v přepočtu přibližně 9 000 korun. S vysokou pravděpodobností autoři upraveného propagačního obrázku za podklad pro svou perverzi nezaplatili a jednoduše obrázek ukradli……to je docela zajímavé, protože Okamura stále básní o lepší společnosti xenofobova vesmíru, zatímco se fanoušci Čecha z Tokia klidně neštítí krádeže.

No co, kdo by se na těch internetech zabýval nějakou morálkou, když ten obrázek se vzkazem je tak roztomilý a hodí se do ošatky ideologických poblouznění. Zcela jistě podobná grafická dílka spatří další světlo světa. Nicméně právě na tomto příkladu je vidět trapnost xenofobova světa, kde hry na virtualitu jsou důležitější, než samotná realita, o kterou internetoví kecalové společně s Tomiem Okamurou nemají zájem.