Radikálové s proputinovskými štváči jsou jedním z důvodů, proč je terorismus v Evropě

Když dojde v Evropě k teroristickému útoku, je to vždy o tom stejném. Jako kdyby se člověk nacházel v nějakém podivném matrixu, kde životy Evropanů znamenají mnohem víc, než životy Iráčanů, Afghánců, nebo třeba Pákistánců. Šílení útočníci vyhodí sebe sama do vzduchu u německé ambasády v daleké Asii a média tuto informaci zmíní jen mezi řádky, i když zemřelo více jak devadesát lidí a několik stovek nevinných bylo zraněno. 

Terorismus potřebuje své diváky, divadelní představení, ve kterých se lidé začnou bát a chovat přesně tak, jak si teroristé přejí. Ve zpravodajských relacích je rozebírán hanebný čin například ve včerejším Londýně, zatímco jako hosté přicházejí do televizních studií stoupenci krajně pravicového řešení a ke slovu se dostávají rádoby bezpečnostní odborníci, kteří by byli nejradši, kdyby podobný vrah s dodávkou existoval také v Česku, protože by domácí ultranacionalismus získal docela pádný důvod ke své existenci.

Europoslanec Zahradil s xenofobními představami na svět promlouvá, zatímco se jiní radikálové připravují na další demonstrace, ve kterých mile rádi ukážou, že to, o čem celou dobu promlouvají, skutečně existuje.

Při včerejším teroristickém útoku nedaleko londýnské čtvrti Borough Market zahynulo sedm lidí a mnoho dalších je v kritickém stavu. Událost je to veskrze strašná a naprosto děsivá. Kolik rodin přišlo o své členy a kolik lidí ztratilo šanci žít na této planetě……..je to děsivá připomínka, že zlo nespí, ale stejně tak toto ukázkové zlo nemá nic společného s náboženstvím, nebo etnickým přesvědčením, jak se xenofobové snaží pravidelně dokazovat.

Zdroj: Facebook

Čecháčkovští radikálové jsou jako malé děti. “Radují” se z toho, že někde někdo umřel a ihned cupitají přesně tak, jak teroristé, nebo obyčejní šílenci, ke kterým se tzv Islámský stát hlásí, požadují. Vystoupí na improvizovaném pódiu, vytáhnou několik řádek z radikálních internetových stránek, aby následně potěšili ostatní podobně smýšlející kupou nesmyslů. Takové to zneužití, znásilnění útoku v Londýně, postrašení okolí hloupostmi z ranku českého ekonomického migranta Chytry, nebo několika žvástů mobilheimové revolucionářky, která se ještě před časem chtěla spojovat s neonacisty, jakým byl například Pavel Matějný.

Na ruku extrémistům jde celostátní televize Prima, která ještě včera okatě komentovala vykolejení vlaku, při kterém někdo nechal v blízkosti činu nápis Aláh Akbar…….reportérka se snažila nepřímo poukazovat na to, že za vykolejení snad mohou islamisté, zatímco policie s vyšetřovateli na celou skutečnost kašle…..to se muselo líbit těm účelovým demonstrantům znásilňujícím smrt zavražděných. Přesně pro ně je určeno takové to nahnědlé zpravodajství, o kterém by člověk mohl psát ve dne v noci. Co teprve Prima udělá s útokem neznámých, ke kterým se jen tak ze zvyku přihlásil onen mytický Islámský stát………diváci se nejspíš dozvědí velké pohádky o zkázonosném spolčení, při kterém místní policie zadržela dvanáct podezřelých z východolondýnského předměstí Barking……zvědavci se možná dozvědí cosi o zákeřných islamistech a nouze nebude ani o antisemitismus připomínající útoky vytvářející radost čecháčkovským xenofobům, pro které je relace určena. Jakákoli novinářská etika, nebo snad profesionalita půjde stranou. Když může vyprávět Zahradil, proč by nemohli novináři, že………

Třeba takoví veřejnosti neznámí radikálové a extrémisté jako je Vlastimil Porubčan a neúspěšný hlídkař Petr Hanák mohou kromě fotografování a natáčení cizinců v ulicích konečně souznít nad společným příkladem dokonalé nenávisti. Hlupáků popěvujících na vlně islamofobie, chovajících se jako antisemité v období první a druhé republiky je vždy více než dost. Jedním z nich by mohli být například putinofilní kreaturky jako je například Hynek Charouz, nebo lžisociolog, neúspěšný kandidát do senátu a islamofobní fanatik Hampl….u těchto pánů člověk pokaždé i poslepu najde nějaké to nenávistné slovíčko, které jim hltají podobně neschopní jedinci jako jsou oni samotní.

Zdroj: Facebook

Člověk se díky tomu nachází v prastarých obrázcích tolik podobných čecháčkovskému neofašizování, kdy lži s hoaxy dominovaly, zatímco jednotlivá provinění, nebo teroristické útoky jsou vykládány ve světle populismu a dostávají rozměr, který ve skutečnosti ani omylem nemají. Díky londýnskému teroristickému útoku zcela nepochybně vzroste tendence násilí páchaného z nenávisti, kterého již tak je nejen v Anglii více než dost. Frustrovaní zkrachovalci krajní pravice získávají své obětní beránky, do kterých se s chutí sobě vlastní rádi zakousnou. A to buď ve virtuální, nebo praktické podobě, kdy směrem k ženě v hidžábu směřují nadávky, nebo v nejhorším případě fyzické útoky pro její zdánlivou jinakost, se kterou se nevzdělaní, frustrovaní a neschopní nedokážou vyrovnat.

Proputinovsky laděné weby a nejrůznější zpravodajská média se činí a podobně jako čecháčkovští radikálové využívají teroristický útok na Ostrovech ke svému růstu i větší čtenosti, aby jejich výpotky nemající se zpravodajstvím pranic společného přebírali další vylhaní kolegové, a tak se lež s propagací islamofobie s pokroucenými fakty a informacemi rozšiřuje globálně po celém světě. Hampl, Charouz, Chytra, Jiskra, nebo řada dalších potom tyto zdroje využívají jako pravdivá tvrzení, na kterých staví své příspěvky na sociálních sítích.

Je to trapné a o tomto hloupém koloběhu by se dalo psát pokaždé, když někde v Evropě dojde k nešťastné události. Terorismus potřebuje divadlo a jednotlivé herce v soukolí tvoří prorusky orientované subjekty a domácí xenofobové, díky kterým nepřímo dochází k páchání dalšího zla. Kdyby hoaxy se lží přestaly existovat, neměli by islamisté další velmi podstatný důvod páchat teroristické činy, nebo se jen tak hlásit ke každému provinění, se kterým mnohdy nemají nic společného.