Veteráni ze zapsaného spolku podporou Řádu národa odhalují své hnědé Já

Zapsaný spolek Veteránů ozbrojených sil a bezpečnostních sborů je smutným důkazem toho, že někteří příslušníci policejních a vojenských sborů mají blízko k extrémistické ideologii, kde by nejeden radikál pookřál nad myšlenkami bývalých zaměstnanců státu.

Inženýr Ladislav Petráš, předseda před chvilkou jmenované organizace, neváhal a zcela bez problémů podpoří jménem veteránů putinofilní rasisty na sociálních sítích známé především nejrůznějšími citáty na nic než národ. Podporou xenofobů veteránský spolek potvrzuje obavy nejrůznějších studií, ve kterých mnoho příslušníků specializovaných vojenských a policejních sborů mívají ultranacionální, mnohdy až xenofobní cítění neslučitelné s výkonem činnosti policisty, nebo vojáka.

To je velmi smutné a pro Zicklerův Řád národa zároveň velmi výhodné. K nalákání voličů partaj sídlící v objektu Ruské federace využívá flašinetáře Tomáše Hnídka, alias Ortela, zatímco dnes bude moci v sebepropagaci pokračovat skrze veterány, protože přeci cítění Řádu národa-Vlastenecké unie je natolik vlastenecké, až přilákalo ty nejvlastenštější v republice. Demagogie opět zvítězí, zatímco možná někteří z řad zapsaného spolku veteránů využijí blízkosti politické strany nedemokratů k proniknutí do světa politiky na některém místě v kandidátce.

Národní demokracie má nefunkční Národní domobranu, zatímco se Řád národa obklopí rádoby veterány tu tam ověnčenými vyznamenáními z nejrůznějších zahraničních misí. Tak trošku to připomíná syndrom Úsvitu, kdy na veřejnosti exceluje veterán, u něhož je nejdůležitější khaki uniforma, vyznamenání a ufiknutá noha na konci.

Pravděpodobně podobný scénář bude od 12. července 2017 k vidění na nejrůznějších letáčcích, nebo akcích tak trochu sektářského seskupení, které ještě před několika lety žádalo před vznikem politické strany o registraci jako nové církve. K těmto účelům měl Zicklerův cirkus na kolečkách v Karlových Varech připravené modlitebny, ale když úmysl nevyšel, směřovali hábitáři k založení partaje, která se v nadcházejících volbách bude ucházet o hlasy radikálně a prorusky smýšlejících Čechů.

Řád národa si plete vlastenectví s projevy nenávisti……ale rozhodně v tom sám. Veteránský spolek hodlá proputinovským radikálům pomáhat a díky tomu někteří rasismem obdaření veteráni dostanou příležitost k veřejným toho, co předtím museli v armádě a policii před šéfy skrývat. Možná se xenofobně smýšlející členové Veteránů ozbrojených sil a bezpečnostních sborů zapojí do demagogické masáže omladiny, která je tu tam k vidění při nejrůznějších kurzech sebeobrany pořádané Řádem národa. Děcka dostanou stranické trikoty a za ideové masáže si hrají na maličké následovníky Řádu národa. Většinou se jedná o nezletilce jednotlivých členů…….je to takový pokus o částečnou militarizaci, kdy si zájemci vyzkouší střelbu, nebo nějaké to skoro bojové umění.

Řád národa má rád symboliku. Tedy hru na ni. Proto odkazy na militarizaci a militární témata si rasisté hrají na ochráncesvých virtuálních snů a Zickler se tím snaží překřičet ostatní militaristické radikály. K rádoby vojenskému koloritu bezpochyby přispěje zapsaný spolek Veteránů ozbrojených sil a bezpečnostních sborů. Jen by se možná účastníci zahraničních misí měli zamyslet sami nad sebou, protože mít pusu plnou hesel “Čechy Čechům” a zároveň jít naproti potřebám Putina není rozhodně vlastenecké…..ale možná by ti někteří veteráni za žold šli i s Putinovou armádou, když za žold bojovali v trikotu NATO, aby posléze ti stejní NATO odmítali jako největšího nepřítele Kremlu.

Řád národa velmi dobře ví, že to má prohrané. Tak se alespoň snaží na svou stranu dostat co nejvíce radikálů a vojenská nota s veterány jako pseudogaranty vlastenectví na některé virtuální “vlastence” zapůsobí. Nevzdělané a frustrované je skutečně lehké, alespoň na krátkou dobu, přesvědčit. S blížícími se volbami se nejspíš dočkáme dalších ještě podivnějších spojenectví. Alespoň má člověk jasno, kdo stojí na jaké straně.