Islamofobní radikálové dělali ze soudu trapnou frašku

Odvolací řízení u Městského soudu v Praze ve věci “šátkové kauzy” připomínalo díky přítomným krajně pravicovým šaškům totální blázinec. Známé kreatury čecháčkovského rasismu, xenofobie a všemilující lásky k Putinově režimu přišly všem přítomným ukázat, jak moc velkou neúctu mají k zákonu a demokracii jako takové.

Žádné islamofobní demonstrace nejsou, a tak se pobočníci Lucie Haškové a kruhů blízkých Adamu B. Bartošovi na sociálních sítích domlouvali na dnešní přítomnosti coby podpora paní ředitelky, která ve zkratce řečeno vyhodila dívku ze zdravotnické školy kvůli hidžábu, jež mladá studentka nosila.

Když se přítomných lidí na chodbě soudu chtěl novinář na něco zeptat, vyskočila partička deseti radikálů před kamery a začala nadávat, vyhrožovat a vůbec veřejnosti ukazovat, jak obludná je islamofobní cháska v Česku. Éterem se nesly z úst čecháčkovckých radikálů vyhrůžky o podřezávání krků, nebo silácké výkřiky o vystěhování muslimů, zatímco partička fanatiků vykřikovala bez ohledu na budovu, ve které se nacházela, hesla typu “my je tady nechceme”.

Tak přesně odporně by Česká republika vypadala, kdyby tito narušitelé pořádku a obhájci nenávisti vyhráli. Podporovatelé studentky byli těmito existencemi uráženi, častováni vulgaritami, a dokonce i podezříváni, že přišli na soud pod vlivem psychotropních látek, přitom to jasně na první pohled vypadalo tak, že ti islamofobní štváči přející smrt každému s jiným názorem museli do žil vstříknout velkou dávku heroinu, nebo jiného povzbuzovadla, protože jinak by se nemohli tak strašně chovat.

Robert Žák tam kmital s jeho telefonkem, zatímco doprovod krajně pravicového ražení mile rád ukazoval fixkou vytvořené transparenty “NENIČME BUDOUCNOST DĚTÍ ZVRÁCENOU IDEOLOGIÍ”, jako kdyby zrovna paní ve starších letech něco relevantního věděla o islámu a významu hidžábu jako takovém. Tragikomicky vtipná a zároveň dojemná byla druhá část popsaného kartonu s rudým nápisem “CHRAŇME NAŠI KULTURU”. Zrovna takovou kulturu, jako představovali přítomní xenofobové není třeba ochraňovat. Bylo by rozhodně lepší, kdyby chcípla po zásluze.

Mezi přítomnými nechyběl ani nevidomý Vítek Jirásek s černými brýlemi na očích. Určitě nebude chybět relace ve Svobodném rádiu, ve kterém tento xenofobní invalida rádoby pracuje, i když pobírá invalidní důchod a sociálku by určitě zajímalo, zda a jak je radikály tento muž za svou práci odměňován. Přítomný byl také český ekonomický migrant z Německa a zarytý islamofob Chytra v doprovodu s xenofobkou Hladíkovou a nebyla také nouze o české neofašisty, kteří ještě včera opěvovali italskou Ligu severu, zatímco dnes vartovali v budově soudu. Nechyběl ani upadající Konvička, v bílém oděný taxikář a kandidát SPO Černohorská a mezi tím vším na místě byla i Jana Yngland Hrušková.

První patro před místností číslo 122 bylo svědkem velmi nechutných způsobů chování. Co ale na druhou stranu očekávat od rasistů, neofašistů, panslavistů a vítačů Putinova režimu. Tito lidé se omezí leda tak na tvrzení, že nějaké islámské sdružení v ČR prosazuje šáriu 2 a když se jich zeptáte, co to je, tak ani neumí vysvětlit, co přesně svými výpady myslí. Mezi nahnědlými výkřiky v osvětlené chodbě se nesla tvrzení, že islám není náboženství, ale ideologie, co má být ze zákona zakázána.

Hlavně, že nositelé takových obskurních názorů měli ústa plná Ústavy ČR, zatímco zvesela projevovali neúctu jak k ústavou zaručeným právům, tak k právu jako takovému. Klid nebyl ani v jednacím sále soudu, kde v popředí stáli amatérští rádoby novináři z xenofobních skupin a novináři z tradičních médií. Mluva pana soudce byla řekněme na hraně, kdy označovat šátek za muslimský nebylo zrovna košér. Nošení hidžábu není výrazem politického náboženství, protože islám jako jakékoli jiné náboženství není politické. Z tohoto úhlu pohledu byl projev soudce Klášterky spíše islamofobní, než sled právně nezávislých názorů. Není divu, že se řeč soudce části osazenstva líbila.

Mezi tím vším přítomní nesnášenlivci uráželi, nebo se pokoušeli urážet zastánce studentky například tím, že je vyzývali, aby se v minisukni procházeli v Saudské Arábii, ve které zaručeně milovníci krajní pravice nikdy nebyli a stoprocentně o které nevědí vůbec nic. Advokátka studentky a dokonce i její asistentky měly po celou dobu procesu v místnosti a soudní budově na hlavě klobouky, pro které byly přítomnými radikály častovány odpudivými komentáři.

Hnědomyšlenkáři se zase jednou zviditelnili na místě, kde by měl kralovat zákon a úcta k soudním instancím. Rozsudek zamítající požadavky studentky na odškodnění si vyžádalo potlesk od přítomných extrémistů, kteří si soudcovské moudro na sociálních sítích vyložili po svém. Jediné, co chtěli, bylo ujištění, že oni jsou v právu. Jakoukoli diskusi, nebo snad fakta odmítají, zatímco dávají přednost hoaxům i znásilněným případům, do jejichž vnitřků vkládají svůj vlastní nádech reality.

Dokonce se v davu odmítačů islámu našel jeden pán poukazující na zastánce studentky a vykřikující jedním dechem: “to jsou ty samí co se zastávají cikánů“. Neofašista běžně vídaný s prapory Vandasovy DSSS se zase jednou projevil. Skrze šátek teenagerky dává průchod své nenávisti, aby se později projevil, tak jak je mu libo. Nenávist k islámu je pro něj pouze záminkou, jakousi přestupní cestou pro staré a velmi známé projevy nesnášenlivosti. Ale takových vykuků bylo dnes v budově soudu víc.

Tím, že žalovaná ředitelka školy zpívala státní hymnu s přítomnými xenofoby, jasně ukázala na jaké dstraně je, a že jí vůbec nevadí, kdo jí podporuje. Soud vyhrála, a tak se bezostyšně postavila na stranu radikálů, když přistoupila na jejich znevážení soudu a hrála hlavní roli trapnosti, zatímco extrémisté vykřikovali “Ať žije Ivanka”.

Na afterpárty se ředitelka školy dostatečně seznámí a spřátelí s extremisty a krajně pravicovými radikály.

Sečteno a podtrženo, bylo to divadlo trapnosti, ve kterém si xenofobové připadali nikoli jako kompars, ale jako hlavní hráči, o které se zajímala všudypřítomná média. Radikálové soudní stání využili k fotografování svých oponentů, aby následně na Facebooku jako Vladimir Szanter Szaniszlo zveřejňovali jejich fotografie s nejrůznějšími komentáři. Zatímco se odpůrci demokracie a vítači náboženské nesnášenlivosti budou radovat z rozsudku, mohou si náladu spravit nad projevem Miloše Zemana v budově OSN, i když se většina národa bude chytat za hlavu, co to zase ten “ochmelka” v New Yorku říká.