Odpůrci Evropské unie rádi vytvářejí z Martina Schulze potomka nácka

Krajně pravicová scéna je spolkem tragikomiků, kdy za pomocí lží se milovníci putinovského Ruska, diktatury a čecháčkovského fašizování pokoušejí manipulovat s fakty a vůbec s historií obecně. 

Člověk nestačí zírat, co všechno je vůbec možné. Virtuální prostor nul a jedniček unese opravdu všechno. Radikálové potřebují, aby Brusel díky vysokému vlivu Německa zůstal semeništěm zla, které všichni velmi dobře známe, a tak podobně jako některá polská média, přibližují představitele bruselské byrokracie k podobenství nacistického Německa.

Uniformy esesáků v uzavřených, ale také volně přístupných facebookových skupinách rádoby národoveckého ražení jsou fotošopem dokreslovány Merkelové a dalším vrcholným představitelům, zatímco jsou k dispozici zaručené příběhy o vzniku Evropské unie a návaznosti na Hitlerovu říši zla.

Historik by skutečně nad takovými pohádkami zaplakal, ale nevzdělaný nacionál je doslova štěstím bez sebe, že může na základě nacismu poukázat na špatnost a naprostou nevhodnost Bruselu, pro kterou by Česko mělo ze společného prostoru raději vystoupit. Své by k tomu mohl říct bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Sociální sítě zaplavily nejrůznější grafiky vycucávající si z prstu  historická fakta i nejrůznější souvislosti, podle kterých je EU pokračováním nacistické Třetí říše.

Nacista Karl Schulz by měl být podle fotošopovaných grafik otcem Martina Schulze. To je vskutku zajímavé a milovníci teorií o chemtrails a létajících talířích ufonů a Ruska jako garanta slovanských tradic tomu uvěří.

Jedná se o shodu jmen, se kterou se kdejaký nacionál dost dobře spokojí, když se ke grafice jako žvýkačka na podpatku táhne příběh o tom, že nacistický šéf koncentračního tábora Mauthausen Karl Schulz si za svůj život mnohokrát změnil příjmení, zatímco jeho syn Martin Schulz nyní káže Polsku o morálce… ve skutečnosti je to celé nesmysl.

Jediné, co mají Karl Schulz a Martin Schulz společné, je příjmení. Otcem Martina Schulze byl Albert Schulz, horník ze Sárska, antifašista a podporovatel sociální demokracie.

V ultranacionální grafice vzpomínaný Karl Schulz ve skutečnosti nebyl velitelem Mauthausenu, neboť tím byl po dobu celé druhé světové války Franz Ziereis. Schulz byl velitelem politického oddělení zmiňovaného koncentračního tábora. Po válce se ukrýval pod nejrůznějšími příjmeními například jaku Müller v Kolíně nad Rýnem. V roce 1956 byl zatčený a o devět let později odsouzený na 15 let odnětí svobody a zaručeně neměl s předsedou SPD a bývalým předsedou Evropského parlamentu nic společného.

Celkově vzato je tragikomické a zároveň i smutné, čemu všemu milovníci Putinovy slávy jsou ochotni uvěřit. Polský ultranacionalismus ve jménu své malosti začal rozšiřovat lži, parafoval je rádoby znaky pravosti v podobě značky německého vydavatelství Kopp-Verlag, kterou vypravěči hoaxů na polské verzi lží doplnili na konec grafiky…prostě, někdo mermomocí chce, aby vylhaným informacím uvěřila co největší masa lidí, a tak se tvůrci a rozšiřovatelé snaží třeba i tím, že přisluhovači polského ultranacionalismu v sousedním Česku rádi vytvoří českou variaci na polské lži.

Ale co byste chtěli od rasistů a milovníků brutality a totality…na fakta nemají, protože jim chybí znalosti a naprosté lži jsou pro ně Potěmkinovskými vesničkami, díky nimž si frustracemi sžíraní lidé vytvoří kratičkou berličku plnou jistot a cílů, na které je možné svalovat vinu za všechno špatné.