Řád národa: jedničky na kandidátce jsou rasisty a samotné hnutí se koupe v populismu

Předvolební debaty jsou stejně takovou malou sondou do politikovy duše. Například takový Zickler z Řádu národa-Vlastenecké unie. Do televize by se proruský radikál konzervativního nacionalismu dostal těžko, a když se mu konečně v předvolebním hodokvasu poštěstí, působí tam zcela správně jako neotesaný hrubián hovořící k lidem nespisovnou češtinou, až to za uši tahá.

Program radikálů je stejně odporný jako předsedova mluva. A navíc je náhodný divák zklamaný z toho, že velekněz hábitářského a zákonem neuznaného řádu, jež před časem žádal o zaregistrování do církví, do televizního studia nedorazil ve svém rouchu. Rozhodně by to bylo zajímavější,. než rozhalenka a v případě nouze pomyslná hra s brýlemi, když se redaktor ptá na to, jestli si Zickler uvědomuje, že nacionalismus v Evropě má na svědomí největší hrůzy.

Samozřejmě, že si to uvědomuje, ale místo toho šermuje s nic neříkajícím pojmem konzervativního nacionalismu a tak nějak se stydí naplno přiznat, že je mu šumafuk, jestli členové nebo podporovatelé jeho politického řádu mají například neonacistickou minulost, jako například Tomáš Ortel, který kdysi účinkoval v neonacistické kapele Conflict 88. Vůbec, celkově vzato je ultranacionální slepenec rasistů, homofobů a dalších vyznavačů nedemokracie, ale to v zájmu ruského vlivu nevadí.

Zdroj: http://radnaroda.cz/kandidati_do_poslanecke_snemovny_za_ustecky_kraj_

Nakonec stejně členové Řádu národa ukážou, kdo ve skutečnosti jsou a co v sobě mají. Jen slušný člověk by si o taková individua neopřel ani kolo. Viz případ Martina Musila, rasisty, majitele bazaru a človíčka, jež by rád býval poslancem, ovšem stejně rád a se stejnou vervou lidem odpovídá jako zastydlý radikál čtvrté cenové kategorie. Přesně u takovéto mluvy, respektive psaného projevu člověk 21. století žasne nad tím, že tohle je ten konzervativní nacionalismus. A dost možná kdyby na to přišlo, dočkali bychom se dalších móresů známých třeba z nacistického Německa.

Martin Musil je opravdovou jedničkou jak na kandidátní listině Řádu národa, tak ve svých zaručeně vlasteneckých výlevech, které skutečně na srdéčku potěší. A kdyby si přeci jen někdo myslel, že Řád národa je fajn politickým hnutím s vlasteneckými grafikami na sociálních sítích, přichází do rukou, schránek a dokonce i monitorů zvěrstva v podobě partajních letáčků se zaručeně vylhanými  a nepřímými důkazy, že subjekt z budovy vlastněné Ruskou federací není ani omylem demokratickým a případné poslance si předem sešněrovává do područenství vedení.

Na jednom z virtuálních letáčků Řád národa oznamuje, že se kandidáti předem vzdali imunity, a tak jsou za své činy zodpovědni….

To je opravdu lež jako věž. Kandidáti Řádu národa ještě poslanci nejsou a s největší pravděpodobností naštěstí nebudou, a tak se nemohou vzdávat něčeho, co ve skutečnosti nemají. A i kdyby se poslanci po získání mandátu imunity vzdali, jde o prohlášení politické, tahající voliče za nos a právně takové prohlášení závazné není ani omylem.

Pokud někomu vadí, že tento objekt je ve vlastnictví Ruské federace, tak já s tím problém nemám. Když přihlédnu k tomu, jaké jsou nájemní podmínky v náš prospěch, tak si tuto smlouvu mohu závidět i sám sobě

Josef Zickler; Týden.cz: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zakulisi-radu-naroda-vudce-z-ruske-ambasady_382672.html

Radikálové a xenofobové v jednom by rádi do Poslanecké sněmovny, když už Ruská federace nabízí tak výhodné nájemné, a tak se pouští do toho, co chtějí krajně pravicoví extrémisté – voličská základna Řádu – slyšet a číst.

Řád národa je populistický, jeho nominanti do Sněmovny rasisty, xenofoby a neskutečnými hlupáky. Politické hnutí nezíská ani procento hlasů, ale přesto jednotliví poslanečtí kandidáti budou na sociálních sítích perlit hloupostmi rasismu a nenávisti.