Úvodní stránka Extrémismus Ukazoval zadek na policisty, volal po násilném převratu a nyní si hrál...

Ukazoval zadek na policisty, volal po násilném převratu a nyní si hrál na ochranu křesťanství

Vymazání křížů na santorinském kostele hypermarketem Lidl přilákalo nejrůznější podivíny, kteří se ujali příležitosti a veřejně se snaží přiživit na jinak několik let trvajícím jevu, na nějž před několika dny poukázal německý zpravodajský gigant RTL. 

Například takový tragikomik ukazující holou řiť na policisty, Martin Zapletal, neváhal a dorazil ke vchodu Lidlu v Olomouci, kde v převleku za mnicha v doprovodu ženy v bílém postával s křížem v náručí.

Zdroj: Facebook

Byla to opravdu komická podívaná, kdy ulranacionální fanatik věčně chodící v uniformě Armády České republiky doplněné o čapku s nejrůznějšími plackami xenofobů, vítající Rusko jako garanta tradičních hodnot vyráží do boje za křesťanské hodnoty a křesťanství jako takové. Papež František by měl z takového počínání určitě velkou radost.

Zapletal nedávno pálil s Konvičkou český překlad Koránu, postával za stahování kalhot před soudem, aby nyní zase na malý okamžik ukázal jak účelovým dokáže být. Není divu, že se o představení zajímala městská policie, protože není normální, aby zákazníky obtěžoval v těsné blízkosti někdo v sutaně a s ukřižovaným Kristem v náručí. Kdyby skutečně vousatec věděl cosi o kresťanství, nesloužil by xenofobii a nenávisti často namířené nejen na uprchlíky, ale také na muslimy, proti kterým veterán a součást jednotek NATO před několika dny, týdny a měsíci demonstroval.

Zdroj: Facebook

Postačí medializovaná událost jinak nepovšimnutá celé tři roky a z některých ultranacionalistů se stávají ochránci evropských hodnot, i když sami vůbec nevědí, co ty evropské hodnoty znamenají. Akci 3. září 2017 doprovázela v Olomouci “doprovodná akce”, na které se chtě, nechtě museli podílet jako ochránci pořádku strážníci spolu s příslušníky Policie České republiky.

Ultranacionalisté navštívili dvě olomoucké prodejny Lidlu. Naložili nákupní vozíky až po okraj výrobky z ” Řeckého týdne”. V ochodě se nechovali rozhodně jako běžní zákazníci. Svým oděvem, gestikulací a vůbec jednáním vzbuzovali radikálové obavy a strach v nakupujících. Když účeloví milovníci křesťanství dorazili ke kase a zboží za 2 081 korun bylo namarkováno, rozhodli se, že za výrobky nezaplatí, protože na jejich obalech chybí křížek na kostele.

Jak vysoce křesťanské a neskutečně vlastenecké musí být nezaplatit za to, co si naložím do nákupního vozíku. Radikálové chtěli mermomocí vyvolat konflikt, o kterém by se v médiích psalo a oni by se zase jednou stali na malý okamžik hrdiny uvnitř uzavřených skupin sociálních sítí, ve kterých se aktéři nezapomenou o svém jednání zmínit.

Zdroj: Facebook

Zase jednou se ukázala čecháčkovská nátura mylně se domnívající, že neplatit za vybrané zboží je vlastenecké a neskonale křesťanské, protože ultranacionálové by rádi, kdyby na obalu bylo něco jiného. Samozřejmě, zakrývat kříže, půlměsíce, nebo Davidovu hvězdu na střeše svatostánku je hloupost, ale ještě větší hloupostí je to, co Zapletal a spol 3. září 2017 předváděli v olomouckých ulicích.

Alespoň je vidět, jak islamofobové a milovníci Putinova panství přistupují k víře a bez problémů ji znemožní v sutanách křesťanství, protože mnišský předobraz středověkého tmářství jdoucí proti lidským právům vyhovuje jejich filosofii jednobarevného světa, kde vývoj katolické víry, společnosti a vnímání člověka zůstává nechtěným, nevítaným a nepodstatným. Dvojice před olomouckým Lidlem, podobně jako xenofobní osazenstvo nakupující řecké speciality uvnitř ukazuje, že tradiční pro ně zůstává tmářství jdoucí mimo realitu dneška.