Úvodní stránka Extrémismus Miloš Zeman díky svému výroku ztratil podporu skalních moravských nacionalistů

Miloš Zeman díky svému výroku ztratil podporu skalních moravských nacionalistů

Prezident Miloš Zeman zkouší štěstí u českých ultranacionalistů, pro které na nejrůznějších setkáních a konferencích obhajuje Ruskou federaci, jako kdyby měl Kreml dva prezidenty.

Čechoslovakistická, ultranacionální a panslovanská scéna se dmula radostí, zatímco při vystoupení Zemana v Radě Evropy stály každému demokraticky smýšlejícímu člověku vlasy hrůzou na hlavě, protože v blízkosti myšlenek zůstával “zábor” Sudet nacisty a případný souhlas Zemana s krádeží území Československa za patřičné odškodné.

Miloš Zeman během svého projevu v Radě Evropy

Na začátku října díky chování prezidenta republiky došlo k poškození dobrého jména Česka, kdy si někteří náhodní diváci televizního přenosu ze Štrasburku mohli myslet, že zemička uprostřed Evropy je státem idiotů nemajících v úctě mezinárodní právo.

Další pomyslný zářez do pažby, tedy do předvolební prezidentské agitace byl vykonán, zatímco například moravští nacionalisté mají problém s nedávným vystoupením Miloše Zemana v Parlamentních listech.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Milos-Zeman-vyjasnil-PL-jak-to-ma-s-tim-alkoholem-A-dodal-Trump-me-zklamal-Jourova-ve-vezeni-A-Kalousek-506946

Hlava státu je hrdá na státoprávní uspořádání republiky, díky kterému údajně nemají moravští nacionalisté, neboli moravisté, touhy dělat něco podobného, co nyní můžeme vídat ve Španělsku, kdy Katalánsko chce odejít ze společného státu, zatímco Barcelona zkouší do celého dění zaplést mezinárodní organizaci, aby požadavky po samostatnosti dostaly alespoň malý nádech otázek ochrany mezinárodního práva, protože současný status quo je ve věci právního žargonu záležitostí pouze vnitrostátní, do které Evropská unie, natož OSN prozatím zasahovat nemohou.

Jedním obyčejným vyjádřením ikona čecháčkovských populistů, jindy naslouchající rasistickým výlevům radikálů z publika, ztratila podporu velmi malé části moravského nacionalismu požadujícího kromě uznání moravské národnosti také vytvoření zemského uspořádání, kde by Morava byla zemskou součástí republiky se svým parlamentem a zastupitelským sborem.

Miloš Zeman v Parlamentních listech před prezidentskými volbami svým komentářem v populistickém a naprosto trapném internetovém plátku pošlapal sny mnoha milovníků Zemana a moravských nacionalistů zároveň. Průměrný moravistický radikál se díky tomu musí cítit rozpolceně, protože neví, jestli se nadále upínat na postaršího důchodce z Hradu, nebo dát přednost moravskému nacionalismu, který skálopevným moravistům zůstává v srdíčku blíže, než nějaký politik z Prahy.

Na “ideové selhání” v otázkách moravistických požadavků upozornila na svém facebookovém profilu politická strana Moravané, jež díky Okamurovým příslibům dala znovu na společnou kandidátku, kdy moravističtí nacionalisté jdou do voleb na listině SPD. Čtyřbodová dohoda uzavřená 15. července 2017 mezi SPD a Moravany poskytuje ve čtyřech krajích místečko pro moravisty, zatímco ve třetím bodě Okamura slibuje za moravistickou podporu a společnou kandidátku prosazení moravské národnosti a obnovení zemského uspořádání v případě povolebního úspěchu SPD.

Zdroj: http://www.moravane.cz/domains/moravane.cz/blog/2017/07/volebni-spoluprace-moravane-a-spd

Zábavné na celé záležitosti jsou umístění moravistů na kandidátce islamofobního hnutí polovičního Čecha, kdy nejlepší místečko představuje pátou pozici. Ale kdo by se zdržoval nějakou praktickou nevolitelností, když xenofobní a radikálně se projevující Tomio Okamura slibuje zavedení moravistických otázek do prostor parlamentu. Díky tomu jsou moravští nacionalisté doslova nadšeni z partnerství a považují SPD za nálepku na bolístka vytvořená slovy Miloše Zemana, který v očích moravistů v Parlamentních listech otevřeně hodil velmi nepodstatnou část moravské ultrapravice přes vodu.

Prezidentský příspěvek v Parlamentních listech z 6. října 2017 nepřímo v očích moravistů povýšil postavení SPD, protože pokračující Miloš Zeman nepřináší moravistům žádná pozitiva.