Moravané o zemském zřízení jednají s poslancem SPD, který dříve oslavoval obsazení Krymu Ruskem

Je zábavné, jak se někteří čecháčkovští ultranacionalisté staví za svého Tomia Okamuru, zatímco se tento politik před volbami zavázal moravským ultranacionalistům s pomocí o vytvoření zemského zřízení, kde Morava bude mít svůj parlament, poslance a regionální vládu. 

Poloviční Čech nedávno volající po zestátnění veřejnoprávných médií, pokud k tomu bude mít patřičný mandát ve vládě, přispěje k rozbití republiky na atomizující prvky nacionalismu, kde místní politická strana Moravané bude mít výsadní postavení jako ta první, co neustále volala po vytvoření jakési obdoby Moravskoslezské země, kterou Masaryk v první republice založil ve víře zneviditelnění německé a polské minority ve státě. Od 1. prosince 1928 do 31. prosince 1948 byla vedle Čech, Slovenska a Podkarpatské Rusi Zem Moravskoslezská jednou ze čtyř samosprávných zemí Československa.

“Sbližování” SPD s Moravany zazlívají Tomio Okamurovi někteří skalní fanoušci Miloše Zemana, protože kvůli moravským nacionálům odmítl předseda přijmout na společnou kandidátku stoupence SPO, kteří tak nějak dopředu tušili, že sami dopadnou jako sedláci u Chlumce. Díky tomu se na nevolitelné pozice v letošních volbách dostalo sedm kandidátů z řad Moravanů.

Zdroj: screenshot z propagačního materiálu Moravanů

Ve výsledku se ani jeden nedostal do Poslanecké Sněmovny Parlamentu České republiky, i když nejlepší výsledky například u Pavla Dohnala přinesly 981 hlasů.

Zdroj: Volby.cz

Ze strany Moravanů to byl další trapnomagický pokus, který ovšem nevyšel ani minulé volby v roce 2013. Radikálové vypisující články o tom, že Češi vytvářejí z Moravy další Tibet, podepsali spolupráci s rasistou, xenofobem a odpůrcem demokracie, aby následně kritikům ukázali jakými slepci mezi jednookými jsou. Moravané přeci nesouhlasí s dalšími programovými body Okamury a je jim prakticky jedno co obsahují, zatímco klíčová je dohoda mezi SPD a Moravany o prosazení uzákonění moravské národnosti a ustanovení zemského zřízení, kde by Morava měla jakousi formu autonomie, v níž by možná neúspěšní výletníci k hrobu Boleslava Bárty představovali hnací sílu regionálního ultranacionalizování v okolí. Jako poslední vábnička na dortu je pro Moravany idea přímé demokracie, protože jedině tak je možné  zdestruovat současný politický systém jak v Česku, tak na Moravě i Slezsku.

Zdroj: http://www.moravane.cz/domains/moravane.cz/blog/2017/09/o-spolupraci-strany-moravane-s-hnutim-spd

Je to čirý alibismus, kdy se separatisté navazující na myšlenky a ideály Hnutí za samosprávnou demokracii – Společnosti pro Moravu a Slezsko chovají stejně slepě jako předchůdci maravistických ideálů v období první a druhé republiky, kdy skalní propagátoři větší samostatnosti Moravy bez problémů přísahali věrnost Adolfu Hitlerovi v domnění, že stvůra Evropy zajistí místním rádoby vlastencům konečně vysněnou samosprávu, i když Hitlerova politika byla plná smrti a násilí, ale to tehdejší moravisty tolik nezajímalo, protože sledovali svůj jednoduchý cíl.

V tomto ohledu se historie svým způsobem znovu opakuje. Někteří Moravisté s předními členy politické strany Moravanů doufají, že si jich někdo vedle Okamury všimne, i když to opět ve volbách nedopadlo tak, jak se očekávalo. Pokud nebude Tomio ve vládě, mají Moravané takříkajíc po ptákách a i kdyby tu vládní funkci dostal, je jen velmi malá pravděpodobnost, že by prosadil ústavní změny, jakými je vytvoření zemského uspořádání státu. Ale to zřejmě straníkům vůbec nevadí. Prozatím se budou radovat z toho, že v mnoha krajích Česka získali SPD druhé pozice ve volbách…..

Zdroj: Facebook

Nepřímo tím moravští ultranacionalisté přiznávají svou závislost na českých ultranacionalistech, protože sami nejsou schopni cokoli obhájit, prosadit, a tak se spokojí klidně s nevolitelnými pozicemi na kandidátkách a jako hlavní devizu na cestě úspěchů vidí slepou víru v naplnění slibů, které jim dal jeden populista z Prahy, jež se před mnoha desetiletími narodil v dalekém Tokiu. Skálopevným moravistům se musí žaludek obracet vzhůru nad touto závislostí.

I když do předvolebního štábu Okamurovy SPD nebyli vpuštěni někteří akreditovaní novináři a zástupci médií, vrcholní představitelé Moravanů pozvánku dostali a mohli tak sledovat dění těsně před zveřejněním volebních výsledků. Stěžejní osobou v sále se pro moravisty stal poslanec ze Zlínského kraje Jaroslav Holík veřejnosti známý především proputinovským přístupem, kdy zákonodárce na Krymu oslavoval obsazení tohoto území Ruskem.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/poslanec-okamurova-hnuti-slavil-na-krymu-jeho-obsazeni-ruskem-p71-/domaci.aspx?c=A170328_125537_domaci_kop

To je panečku partner pro prosazení zemského zřízení a uzákonění moravské národnosti. Možná Holík poprosí v Kremlu a ruské tanky pomohou moravistům k jejich zdárnému snu…kdo ví…

Nicméně Moravané právě s tímto mužem 21. října 2017 zběžně projednávali způsob přípravy a předložení novely zákona, kterou by prozatím byla uznána moravská národnost. S přeměnou České republiky do zemského uspořádání je to složitější, a tak Moravané Jaroslavu Holíkovi předloží materiály odsouhlasené a dohodnuté 11. listopadu 2017 na sněmu Moravanů. Bude to zajímavá podívaná, ve které moravští ultranacionálové budou tajně doufat v úspěch, který stoprocentně nenastane, pokud bude SPD mimo vládu a pravděpodobně veškeré rádoby úsilí skončí i tehdy, když okamurovci budou v opozici.

Kdo by taky z politických stran odsouhlasil rozbití republiky do zemských celků, zvláště když samotný Tomio Okamura zaměřuje svou nenávist na české ultranacionalisty, jež by ani omylem nesouhlasili s podporou moravského nacionalismu útočícího na všechno české. Hlavně, že Moravané na kandidátce SPD díky získaným hlasům přispějí 398 300 korunami do spďáckého rozpočtu…pokud neexistuje ujednání o přerozdělení zisku z voleb.

Populismus Moravanům(myšleno politické straně) není cizí, některým členům možná koštuje xenofobie s nejrůznějšími prvky rasové a náboženské nenávisti, a proto si možná moravská ultranacionalistická partaj ani nevšímá absurdity, do které se s SPD pustila.