Okamura kritizuje hospodaření Českého rozhlasu, přitom pro něj jako poslanec hlasoval

Tomio Okamura je typický představitel krajní pravice. Svou nedávnou slovní ekvilibristikou v Českém rozhlasu předseda SPD ukázal, jak velkým hlupákem dokáže být. Po volbách má zapotřebí chovat se jako neohrožený diktátor, a tak zcela bez problémů útočí na nezávislost veřejnoprávních médií, aniž by si na veřejnosti vzpomněl na své poslanecké počínání, na které jak on sám, tak jeho přívrženci rádi zapomínají.

Alespoň díky záplavě nic neříkajících slov a bezpředmětných výhrůžek posluchači poznali, kdože se to na čtvrtém místě v pořadí tlačí do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Jestli někdo má problémy s hospodařením, tak je to Český rozhlas a Česká televize. A my to chceme změnit. To znamená, že chceme zrušit koncesionářské poplatky, zestátnit to, a aby byl jasný dohled Nejvyššího kontrolního úřadu nad vaším hospodařením.

Zdroj: Tomio Okamura v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu

Kdyby na to přišlo, vytvořil by rodák z Tokia z jedné maličkaté zemičky uprostřed Evropy skanzen protoneofašistické selanky, kde by pravdou zůstalo jen to, co předseda a diktátor v jedné osobě veřejně hlásá. Účelová kritika veřejnoprávní televize a rozhlasu se možná ultranacionalistům dobře poslouchá a na sociálních sítích si milovníci Putinova režimu díky tomu mohou zanotovat nad tím, že by měl rozhlas s televizí skončit, ale ve světě šedé reality jsou podobné hlášky více než komické. Zvláště, pokud si uvědomíte, jak šéf extrémistů hlasoval.

Když se 8. prosince 2016 ve 12:39 hlasovalo o Výroční zprávě hospodaření Českého rozhlasu za rok 2015, 89 poslanců a poslankyň z celkového počtu 122 přítomných zákonodárců hlasovalo pro schválení předkládaných výsledků hospodaření, několik hlasujících se zdrželo hlasování, ale žádný člověk v sálu tehdy neměl námitky, s nimiž by poukázal dejme tomu na netransparentní hospodaření, nebo nějaká pochybení.

Mezi hlasujícími byl také Tomio Okamura. A světe div se, také on byl mezi těmi, kdo s hospodařením Českého rozhlasu za rok 2015 bez souhlasil.

Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=64829

Radim Fiala, dnešní dvojka v SPD tenkrát nebyl ani v čase hlasování přihlášen. To je docela zajímavé. Ještě před zhruba deseti měsíci dnešní slovní znárodňovač neměl s hospodařením ČRo žádné potíže a nyní na veřejnosti vypráví pohádky o naprostém opaku…není to divné? Tomio Okamura před volbami, ale také po nich prachsprostě lže, protože velmi dobře ví, že zrovna tohle chtějí voliči s jistou částí veřejnosti slyšet.

Když se na 49. schůzi v září roku 2016 hlasovalo mezi poslanci o Výroční zprávě o hospodaření Českého rozhlasu za rok 2014, z 97 přítomných bylo pro 60 zákonodárců a pouze 18 jich hlasovalo proti.

Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=64210

Tomio Okamura se tenkrát hlasování ani nezúčastnil, protože se zkrátka ze zasedání omluvil. Kdyby skutečně amatérský kuchař z Japa Foods měl tak velkou péči o hospodaření Českého rozhlasu, proč se tedy hlasování zúčastnil? Tohle ukřičený, rádoby politik zapomněl svým fanouškům a hlavně veřejnosti sdělit. Starost o hospodaření nebude asi tak veliká, jak se snaží promotér islamofobní a rasové nesnášenlivosti v médiích vytvářet.

Aby toho nebylo málo, když se 9. července 2015 v osm večer hlasovalo o Výroční zprávě o hospodaření Českého rozhlasu na rok 2013, ze 179 přítomných poslanců a poslankyň bylo pro 110 přítomných zákonodárců, někteří se zdrželi v hlasování, jiní se ani nepřihlásili a pouze jeden byl proti.

Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=61259&l=cz

Tomio Okamura, stejně jako Radim Fiala s výsledkem hospodaření pro rok 2013 souhlasil, takže se dá předpokládat, že proti financování a nakládání s penězi ve veřejnoprávním médiu vůbec nic neměl.

Sečteno a podtrženo, Tomio Okamura s hospodařením Českého rozhlasu dvakrát souhlasil a jednou se hlasování nezúčastnil. To samo o sobě říká, jaký názor má milovník xenofobních homevideí o jmenovaném veřejnoprávním médiu. Zkrátka, bývalý mluvčí cestovních kanceláří mlží, lže a pokouší se o vystavění nějaké všeobecné pravdy, která není ani omylem reálná. To si více jak půl milionu voličů vybralo opravdu nekvalitního zástupce do zákonodárného sboru, jen co je pravda. Realita je jenom jedna…a ta hovoří zcela přesvědčivě v neprospěch Tomia Okamury.