Adam B. Bartoš rozhodně žádným disidentem není, ani omylem

Adam B. Bartoš z Národní demokracie na sociálních sítích předvádí neuvěřitelné veletoče. Změnil svou úvodní fotografii, na které sebe sama pokládá za jakéhosi disidenta nových časů, zatímco zcela bezostyšně jeho politická strana na jednom ze svých kanálů na Facebooku útočí na teplické prvňáčky. 

 

Takový počin chce opravdu silný žaludek, který nese opravdu už ledacos. Povídačka u fotky udělá slušnočechům zajisté dobře, ale obyčejný člověk s demokratickým smýšlením se otřese nad tím, čeho všeho je Národní demokracie s Bartošem schopna udělat. Zbaběle zaútočí na nevinné dětské duše, aby z nich ve spodním obrázku vytvořila kované teroristy, jakousi protoarmádu obávaného Islámského státu.

Sociální sítě jsou plné podobných zvrhlostí, kdy si jejich tvůrci naivně myslí, že jsou z obliga, když zrůdnosti porušující zákony České republiky zůstanou bez povšimnutí. Skomírající partaj s nicotným výsledkem ve volbách by ráda získala pozornost, pro kterou by se o ní v médiích psalo. V ten okamžik by na sebe radikálové z okraje navlékli sutanu obětí, zatímco by jako ostatní slušnočeši začali mávat kolem sebe Ústavou ČR a domnělou svobodou slova ve spojení svého práva být hloupým radikálem.

Adam B. Bartoš skutečně není žádným disidentem. Rozhodně nebojuje vůči nějakému režimu, protože propagace antisemitismu, útok na lidská práva nemá nic společného s disentem.

Nejen proto je jakýkoli příměr s Václavem Havlem něco totálně hloupého a neskutečně trapného, protože Adam B. Bartoš nesahá Václavu Havlovi ani po kotníky. Je zábavné, že Adámek ve svém výčtu zapomněl na podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel, trapné slovní ataky na občanské svobody a příslušníky nejrůznějších minorit. Bartošova verze demokracie opravdu nemá nic společného s demokracií, protože nový řád, o němž se šéf Národní demokracie mnohokrát vyjadřoval, ani o demokracii neusiluje.

Ale co bychom chtěli od partaje, ve které jsou členy dokonce individua známá z neonacistické a rasistické scény. Tito neúspěšní aktéři minulých voleb v současnosti ukrývající se za souhrnnými výsledky Rozumných by rádi vystoupili z řady, aby si jich někdo povšiml, a tak nebude nouze o nejrůznější tragikomické grafiky ochotné zaútočit na nejslabší články společnosti, jakým mohou být děti z nejrůznějších minorit. Alespoň jednou při pohledu na fotošopovou variaci si straníci budou připadat jako opravdoví hrdinové a dost možná i disidenti.