Hynek Charous je béčkovým rasistou i trapným islamofobem

Hynek Charous na veřejnosti proslul především svým zpátečnickým přístupem k rodičovství, kdy islám musí být zakázaný, protože umožňuje multikulturní výchovu, proti které se téměř padesátník v médiích staví. 

Návštěva zahraničních studentů v základní škole Brně-Bystrci byla na jmenovaného pána dost. Do stejné školy chodí radikálova dcera, a tak si tento tatínek nepřeje, aby se jeho plod lásky dozvěděl z úst cizinců cokoli o jiných kulturách, zvycích a třeba nejrůznějších pohledech na společenské dění v okolí. Svým způsobem je to tragikomické. Tatík by býval radši z dcery míval dívenku milující všechno slovanské, a tak moderní výchova hodná 21. století musí jít stranou. Čtrnáctiletá Eliška má tatínka s ultrapravicovým myšlením, a tak se musí smířit s tím, že právě díky její škole se pan neznámý dostává do nejrůznějších médií.

Hynek Charous je dalším béčkovým ultranacionalistou….takovým zaslepencem, pro kterého je vzdělávací projekt Edison dalším nástrojem multikulturalismu a dost možná také té Evropské unie, proti které ve svých facebookových příspěvcích tu tam postarší mužík vystupuje….radikálův profil na sociálních sítích zevrubně odkrývá nahnědlé Já.

Prostor dostává nefalšovaný rasismus, kdy se obětí stává nevinná pohádka, ve které je princ mužem s tmavou pletí a princezna bílou dívkou…kinematografický počin z roku 2015 slouží bývalému závodníkovi Scuderie Praha k matení návštěvníků, kdy v Německu podle odpůrce multikulturalismu podobné partnerské vztahy zůstávají něčím běžným. A i kdyby bývaly, není na tom nic špatného….tedy pokud nejste rasistou a odmítáte třeba míšení ras.

Co by asi tatík dělal, kdyby náctiletá dceruška přivedla domů Roma, černocha, nebo nějakého míšence? Bylo by zajímavé sledovat reakce trapného muže. Ale co byste chtěli od člověka, který na svém profilu sdílí příspěvky krajně pravicového a protofašistického internetového plátku.

Hlavně, že dochází k útokům na islám, i když obsah článku není vůbec pravdivý…ale tady nejde o fakta, protože důležitější je rozšiřování nenávistných postojů vůči všem uprchlíkům, černochům a muslimům. Kde jsou ty časy, kdy Charous jako brněnský závodník občas postával na místech vítězů. Tam si alespoň náhodný divák mohl vzdáleně myslet, že sportovec za volantem má fair play názory slučitelné s demokracií. Ale takto na našince dýchají názory blízké nesmyslům z WhiteMedií.

“Jediným normálním a nekonfliktním druhem je” pro Hynka Charouse “BÍLÝ HETEROSEXUÁLNÍ, PRACUJÍCÍ JEDINEC”. Pro ostatní v nahnědlé mysli není místo. Barva pleti je pro bývalého automobilového závodníka důležitá. Prozatím si fanatik s častými blokacemi na facebookovém účtu sní o tom, jaké to bude v Evropě, až bude uprchlíků více. Těm méně náročným musí stačit ušlápnuté teorie o Brexitu, islamizaci Británie a nechybí ani vkročení do konspiračních teorií o tom, kdo všechno tohle platí.

Člověk ani neví, jestli se má takovým závěrům a nechutným ideálům smát, nebo jestli je třeba začít plakat nad tím, jak nedospělý a hloupý může být člověk blížící se k padesátce na krku. Protofašističtí virtuální přátelé takové konstrukce zajisté vítají, zatímco ti ostatní si poklepou na čelo nad tím, jakého hlupáčka na sociálních sítích na okamžik spatřili.  Multikulturalismus je pro Hynka Charouse genocidou/eliminací bílé rasy v Evropě, za kterou může Evropský parlament.

Už proto virtualizovaný extrémista doufá, že v Europarlamentu mají okna kvůli defenestraci vysoko. A když na to přijde, může se hejtit třeba prvňáček z teplické školy.

Alespoň veřejnost vidí, jak moc trapným, neschopným a ubohým dokáže být Hynek Charous a jemu podobní. Nenávistí zasypou i nevinné dítě už jenom proto, že se prvňáček jmenuje jinak, než je v Česku běžné. Předsudky takovým jedincům nedají spát, a tak už i to malé stvoření je v Charousově mysli překreslováno do podobenství teroristů. Kdyby tento muž žil v období druhé republiky, možná by se přidal k fašistické klace dnem i nocí útočící na tehdejší Židy, protože předváděná islamofobie není ničím jiným, než další upravenou formou antisemitismu.

A když bude nejhůř, je k mání další otřepaná konspirační teorie doplněná o rozšiřování nepravdivých zpráv. Milan Šmíd to přeci píše na svém profilu, tak to musí být pravda pravdoucí. Jen je smutné, že i dnes takoví jednoduše přemýšlející lidé existují a zkoušejí nenávist využít k cestám za popularitou.