Kdysi poukazoval na klady nacismu, dnes je místopředsedou Poslanecké sněmovny

Človíček s protofašistickými názory a plány ve svém politickém hnutí se dostal do vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. To je poněkud smutná bilance roku 2017, kdy místopředsedou není nikdo jiný, než Tomio Okamura. 

Tento politik přinesl do prostředí parlamentarismu podivné manýry neslučitelné se zásadami demokracie. Začíná to výtkami směřujícími k novinářům, vpouštěním spřízněných žurnalistů na stranické akce a daleko předtím to končí nemístnými postoji požadujícími například zákaz islámu v České republice.

Tokijský rodák má značné zkušenosti s podivnými názory, a dokonce i vylhanými tvrzeními, kdy muslimové mohou za zánik Římské říše, i když islám tehdy ještě neexistoval. Ve své knize “Umění žít” dokonce glorifikuje Adolfa Hitlera, když tvrdí, že jedna z největších zrůd světa vrátila Němcům hrdost, vlastenectví i sounáležitost s odvahou se obětovat.

Zdroj: screenshot z knihy Umění žít

Historici by na takový výklad měli určitě jiný názor. Ale co……Okamurovi tehdy šlo o poukázání, že i na nacismu můžeme najít kladné věci, kterých si Tomio zcela určitě cení.

Zdroj: screenshot z knihy Umění žít

Předseda SPD všudypřítomně útočí na uprchlíky, i když nakonec například v říjnu 2015 v parlamentu odsouhlasil obírání uprchlíků o jejich finance, ale zároveň byl pro to,  aby uprchlíkům, kteří u sebe měli méně jak 400 korun, byla finanční částka při opuštění zadržovacích a detenčních zařízení dorovnána z peněz daňových poplatníků do potřebných čtyř stovek. Tímto svým rozhodnutím rozčílil mnoho svých xenofobních příznivců, kteří se na svého Boha na okamžik zlobili seč mohli.

Naštvanost velmi rychle opadla, když hvězdička nesnášení spustila bandurskou na romské spoluobčany, kteří vlastně ani v Letech u Písku neumírali podle tehdejšího šéfa Úsvitu v koncentračním táboře.

Zdroj: Parlamentní listy 1.8.2014

V druhé republice by měli radost z takových názorů, jen co je pravda. Muž, který popíral utrpení Romů za období Protektorátu Čechy a Morava dnes po říjnových volbách získává zlaté vavříny místopředsednictví v instituci, kde vznikají nejen zákony, ale také meziparlamentní spolupráce v rámci Evropské unie a jednotlivých zástupců dolních sněmoven. Zahraničí se díky tomu může in natura setkat s nemístnými požadavky protofašistických úvah o tom, jak má vypadat ultranacionálův svět 21. století.

Okamurova deviace na anticikanismus provázená účelovou islamofobií vyvolává v lidech strach a ten je také hlavní hnací silou, se kterou Moravák po matce počítá jako první.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/okamura-matky-s-nizkym-intelektem-privadi-na-svet-generaci-parazitu-1i0-/zpravy-domov.aspx?c=A130409_095212_lide_vsv

Bývalý mluvčí cestovních kanceláří v dubnu 2013 hovořil o matkách závislých na dávkách jako o parazitech, aby nadále, o několik let později stejný muž na předvolebních mítinzích na téma parazitů pokračoval v nejrůznějších variantách. Tragikomické je, že takovým báchorkám naslouchaly matky samoživitelky a ani je nenapadlo, že je řeč zrovna o nich. V mozkovnách takových ženštin hrají hlavní roli frustrace, kdy za všechny chyby může někdo jiný, například Romové, které existence z předvolebních setkání spatřují mezi řádky Okamurových slov. Proto také říkánky o parazitech přijímají a jsou rádi, že je někdo veřejně sděluje, i když by se výroky mohly týkat právě jich.

Demokracie je ohrožena, pokud se vůdce nenávidění a předsudků dostává do vysokých ústavních funkcí. Demokratický blok ODS, TOP09, KDU-ČSL a STANu tímto nabírá na důležitosti, i když mnohdy modří občanští demokraté mnohdy přináší soft SPD návrhy. Hlavní je nedopustit destrukci Ústavy ČR a dalších neméně důležitých zákonů, jejichž zničením by došlo k opravdové fašizaci společnosti. Okamurovy návrhy nepatří do demokracie a každý demokratický poslanec by měl udělat vše pro to, aby nedošlo k jejich realizaci.