Lucie Hašková by na vKontaktě nejradši pálila dětské hřiště

Lucie Hašková je mladá, svobodná matka s rasismem v srdci. Původně chtěla 17. listopadu organizovat demonstraci, ale na konec si to rozmyslela. Ještě včera v oficiálních dokumentech Prahy její akce byla nahlášená pod účelem “shromáždění občanů na podporu skutečné demokracie, proti diktátu Bruselu a jeho domácím agentům”, zatímco dnes, 14. listopadu 2017 mezi organizátory a nahlášenými akcemi není. 

Listopadové křepčení v pražských ulicích se musí obejít bez samozvané vůdkyně slušnočeských šiků. Ale fanoušci ženštiny, která by na úřadu práce nejradši zčernala, si mohou přijít na své na sociálních sítích, kde si fobka dá záležet na tom, aby ji bylo na některé ze vzpomínkových fotek vidět, pokud zrovna v osudový okamžik bude alespoň jeden z účtů Lucie Haškové funkční a přístupný minimálně pro blízké virtuální přátele.

Krajně pravicová extrémistka, svého času kandidující jako nestraník na listině Adama B. Bartoše, to ve světě nul a jedniček nemá vůbec jednoduché. Pro neustále se opakující porušování vnitřních pravidel projektu Marka Zuckerberga bývají profily fanynky radikalismu na nějaký čas zablokované, protože vyvolávání nenávisti vůči migrantům, Romům, homosexuálům, muslimům, nebo jiným minoritám není zcela správně povoleno.

6. listopadu 2017 Lucie Hašková na ruské obdobě Facebooku, vKontaktě, kam o tři dny dříve přešla, svým přátelům oznamuje, že jí byly zablokovány oba dva účty. S pěti přáteli a šesti fotkami dává tato osoba najevo, že na nejrozšířenější sociální síti skončila, i když jeden z jejích účtů je momentálně funkční.

Plná naivity a snad i neschopnosti nastavit si profil vKontaktě podle svého přání dává bývalá organizátorka demonstrací najevo své zasmrádlé Já, které je prozatím jen slovně ochotné zapálit dětské hřiště v Berlíně postavené na motivy pohádky o Alibabovi a čtyřiceti loupežnících.

Lucie Hašková nebude mít příliš velké znalosti o islámu, ale věžička s půlměsícem navrchu v ní vyvolává pyromanské choutky v naději, že tady na ruské verzi Facebooku si nemusí dávat příliš bacha, protože koluje fáma o tom, že si zde každý může dělat takřka cokoli. Lživé, nenávistné tvrzení je doplňované xenofobními výpotky ženy, která i když sama má malého syna, klidně by zapalovala zařízení pro děti, kde si hrají mimo jiné také ratolesti tolik podobné malému Hynkovi.

Jak by se asi Lucie Hašková cítila, kdyby někdo jiný podobně hejtoval hřiště, na kterém si hraje její syn. Možná by takové vyhrožování adresovala policii, zatímco se sama nestydí dělat totéž. Alespoň je vidět, jakou demokracii čeští fobové nazývají skutečnou. Vyzývat k zapalování čehokoli není rozhodně demokratické.

Ale co byste očekávali od člověka, který se v úvodní fotce hlásí ke krajně pravicové akci Na Můstku.

 

Ty značky napravo dole jasně ukazují, co je Lucie Hašková zač. Demokratkou rozhodně není. Akci organizuje Vandasova partaj s Dělnickou mládeží. A i když tam bude jen několik nanejvýš desítek lidí, Lucie tam bude taky. Od virtuální podpory Františka Matějky se možná Lucie Hašková přesouvá ke kořenům, kde to všechno začalo. A když už na těch setkáních bude, možná zavítá i na akci Jiřího Černohorského a Zdeňka Chytry, kdo ví…nicméně, období virtuální revolucionářky je pryč. A je to jedině dobře.