Na demonstraci Chytry a Černohorského se dostalo i na cep

Demonstrace Jiřího Černohorského a Zdeňka Chytry na náměstí Jiřího z Poděbrad byla přesně taková, jak se předem očekávalo. Mezi posluchači před improvizovaným pódiem bylo sotva 40-50 lidí a ve slovníku jednotlivých řečníků se pohybovala obvyklá klišé tolik podobná s těmi na demonstraci DSSS z Václavského náměstí, kdy se v proslovech míhali zrádní politici, zlotřilá Unie a nechyběl ani nechutný Babiš.

Milovníci cesty na Východ přišli podpořit své virtuální hvězdičky, které by se mile rády staly národními revolucionáři. Zdeněk Chytra zahájil ve dvě odpoledne demonstraci, zatímco v pozadí bylo vidět přešlapujícího Jiřího Černohorského těšícího se na své vystoupení. 28. října moravský rodák ukázal ve spolupráci s Ruským střediskem vědy a kultury v Praze svou oddanost Rusku a nyní se stejný človíček hodlá se stejným zápalem předvést na omezeném rynku tragédů. I když jedním z hlavních trháků nabízené ideologie je boj proti zahraničnímu kapitálu Bruselu, ihned za ohraničením pódia se nacházelo bílé auto s vlekem, na jehož zadní části byla k nepřehlédnutí samolepka OBI – německého obchodu s celosvětovou působností. Možná se jednalo o zapůjčenou věc, kterou pořadatelé přivezli aparaturu.

Jiří Černohorský úvodem přečetl řeč Jiřího Vítka, aby následně pokračovala řeč Chytry, Černohorského, rychlovystoupení Kláry Fürstové a mnoha dalších předem ohlášených řečníků. Bylo by prakticky zbytečné vyprávět slovo od slova, co se ono páteční odpoledne v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad odehrávalo. Nebyla nouze o slovní útok na genderovou vyrovnanost, Evropskou unii a neziskové organizace, jakou je například Hate Free, jejíž název z napsaného proslovu  Jiřího Vítka neuměl Jiří Černohorský správně přečíst, a tak se raději uchýlil k fonetickému přečtení přesně tak, jak se ta nenáviděná organizace na papíře čte. Bývalý tesař a současný taxikář měl ještě několik problémů s cizími slovy…alespoň si mohl problematické pasáže nacvičit, aby před tím málem lidí nevypadal jako prvňák z I.A.

Mezi hosty za mikrofonem nechyběl Slovák, který Chytrovi dosvědčil, jak moc nedemokratické věci se u sousedů dějí, například s poslaneckou poštou opozičních zákonodárců krajně pravicových partají, které se do slovenského parlamentu v minulých volbách dostaly. Listopad 1989 byl podle slovenského návštěvníka příležitostí k rozkrádání vlasti, kdy se nadnárodní korporace stávají majiteli lesů, luk a vod. Extrémistův pohled na svět je poněkud uzavřený a tragikomicky zábavný v porovnání s nedalekou značkou OBI jen tak nonšalantně se zubící do tváře blízkého radikála. Pro tyto existence je demokracie zbytečná, protože tito lidé si přejí úplně něco jiného…nedemokratického a zaručeně zpátečnického.

Když se v proslovu dostane na slovenského estébáka Babiše, z minidavu se ozve ženské zvolání “dobře jste to zbavili, když jste ho vyhodili“. Křiklouni v malém množství rozprchnuvší se pod improvizovaným pódiem jsou statečnými ukřičenci s igelitkami v ruce. Historické  poučky z úst Jiřího Černohorského jsou vtipným, tragikomickým zpestřením, kdy si každý historií políbený spoluobčan uvědomí, jak neskutečně neschopný je ten pán u mikrofonu. S cinkotem klíčů od bytu se v obratech dnes klidného, jinak psychedelicky naladěného človíčka objevuje znovu fašismus, který tento pán vtěluje do současných časů…cenzura je přeci horší, protože máme mobily, počítače, tablety a jsme sledováni na každém kroku…demokracie dostává v mysli novopečeného taxikáře nahnědlé prádélko, aniž by se autor těchto úvah zamyslel sám nad sebou.

Pro Jirku Černohorského jsou nepřáteli v Evropské unii Německo s Francií. A každý, kdo říká, že Česko v EU prosperuje, podle ukecaného podporovatele východní cesty lže. Co na tom, že ekonomické ročenky s ověřenými fakty říkají něco jiného. To lidově smýšlejícího radikála nezajímá. Místo toho se bude šavlovat s 63 pohlavími, se kterými se měla podle slov jednoho z organizátorů zabývat Evropská unie…tady si někdo plete gender se sexuální orientací, ale to přítomným nevadí, protože se k uším přítomných oveček dostávají neověřené zprávy z Aeronetu a dalších podivných médií.

Školství je pro Černohorského hnus a on jako nový aktivista starých časů by ho určitě změnil  lepšímu vlasteneckému směru, kdy by nevzdělanost možná začala být hlavní měrnou jednotkou opravdového a nefalšovaného vlastenectví. Díky roku 1968 jsme údajně ochráněni před tím, co se nyní děje na Západě. To je panečku vlastenectví. Možná by Jiří Černohorský nyní vítal ruské tanky…kdo ví…pro něj by báťuškovi okupanti bývali byli možná těmi pravými obránci před “teroristickou” Severoatlantickou aliancí.

Když je řeč na politiky, dostává se na Kavana, který byl podle Černohorského v práci opilý, naboural luxusním autem a nemusel nabourání deset dalších dopravních prostředků hradit. Proto se s teatrální tóninou v hlase minulý palič českého překladu Koránu a zároveň předseda zapsaného spolku Čest Svoboda Respekt ptá do publika, kdo z něj může “v práci chlastat” a opět se v éteru podzimního ovzduší objevuje starý známý ženský hlas “já můžu, ale byla bych vyhozená“…

V tmavé bundičce oděný človíček směřuje tam, kam se dalo očekávat. To už tady několikrát bylo. Tentokrát je kolegou Zdeněk Chytra, se kterým se snad někdy zapomene na nuznou podporu ve volbách. Černohorský chce dělat demonstrace, vytvořit web, tisknout propagační materiály…. a snad jen s touto cestou ti, co čučí na českou “CIA” televizi půjdou do ulic a Černohorský nebude jen občanem s exekucemi na kontě. Z jara bude první demonstrace, její datum bude včas lidem oznámen a stoprocentně natěšení účastníci si budou muset uvolnit čtyři dny dovolené na demonstrování. Nebude to pondělí, ani pátek, ale úterý, středa a čtvrtek, kdy se bude vytvářet delegace s požadavky….budoucnost je to krásně nahnědlou barvou nalajnovaná…ale realita bude jiná, protože na tak groteskní, trapný a nereálný plán nikdo nemůže přistoupit.

Kláře Fürstové chybí těžkooděnci. Cítí se zaskočená, a tak raději ani nic neříká. Ono se není opravdu čeho bát. Ta ani ne čtyřicítka účastníků je spíše k smíchu. Podobně jsou na tom Chytrova slova o německé policii a infiltraci potomků uprchlíků, synů a dcer kápů místní mafie do tamější policejní školy. Podpultová informace s hoaxy se stíhá jedna s druhou, takže se člověk dozvídá, že trestné činy migrantů v Německu jsou odkládány a nikdo se nevěnuje jejich vyšetřování.

Statistiky německých úřadů by možná na jednotlivé informace měly jiné názory. Na listopadové demonstraci není nouze o vyjádření k českým policistům, kdy se pozvaný host zabývá tím, jak těžké je zjistit výši odměn krajských policejních velitelů. Došlo i na evropskou armádu, kdy Zdeněk Chytra přítomným oznámil, že má být vytvořena na ochranu proti Rusku, což ve většině účastníků vyvolalo vlno nevole, protože většina z nich považuje velkou Rus za ochránce míru ve světě a superarbitra slovanských zvyků.

Tradičně vybočujícím z řady byl xenofobně naladěný Zapletal, jež své vystoupení obohatil říkankou “povaleči z kaváren, do dolů a továren“. Kdyby někde existoval slovník fanatismu, byl by tento muž v jednom z encyklopedických hesel. Povinností uniformovaného radikála je podle jeho slov zemřít za tuto vlast…potom není jasné, proč stejný muž sloužil v misích NATO  v Afghanistánu, když exvojáček kdysi pobírající žold za službu v zahraničí nyní sebe sama považuje za největšího vlastence v okolí. S cepem na vlajce vyzývá vousatec k ozbrojenému povstání, aby následně při zpěvu Hruškové vytvářel křoví k ideově zabarvené písničce.

Větší bizarnost si nemohli Chytra s Černohorským vybrat a přát. Hrušková zpívá a Zapletal stojí se svým cepem vedle ní….je to takové trapnomagické, béčkové aranžmá, na které dá snad ten největší pošetilec na Zemi.

Aby to nebylo všechno jen o negativech hloupého ultranacionalismu, dostává se do pořadu dalších okamžiků malé překvapení s kytkou a dortem pro Jiřího Černohorského, i když není zcela jasné, čím si sladkost s květinou moravský extrémista, toho času žijící v Čechách, zasloužil.

Hlavně, že všichni zůstali šťastní, chtějí žít v míru, i když Zapletal vyhrožoval ozbrojenými povstáními. Ale co byste chtěli po trapnomagických pochodářích na Vítkov. Stejně se nakonec dostane na pivo a jiné destiláty, kde se jednotlivé zásluhy rozeberou do všech detailů.