Štefcova troška na mlýnici rasistů

Kdysi býval v časech protimigrantské mánie Jaroslav Štefec na Primě bezpečnostním odborníkem na konci večerních zpráv. Přinesl do obýváků malou dávku nenávisti, zatímco dnes se zapřísáhlý odpůrce migrantů snaží veřejnost oslovit především krajně pravicovým, značně nenávistně vystupujícím politickým hnutím Bezpečnost Odpovědnost Solidarita(BOS). 

V jednotlivých záhybech milovníků zbraní a zbrojení se najde kdejaký rasista mající problém s homosexuály a lidskými právy obecně. Populistická řešení mnohdy až krajních postupů dostávají prostor, zatímco například samotný Štefec na svém profilu v sociálních sítích nabízí svým přátelům možnost xenofobně se vyjádřit, když už i v těch reklamách vystupují černoši, nebo jinak zabarvení lidé.

Jako kdyby na tom mělo být něco špatného. Kdyby černoši z propagačních materiálů nábytkářského gigantu Štefcovi nevadili, určitě by nevytvářel pro své fanoušky a virtuální přátele podobně hloupé příspěvky nepřímo naznačující jakýsi mytický zánik kultury bílého muže, na který sedne kdejaká čecháčkovská duše přeběleného ražení. Určitě se v jednotlivých komentářích najdou dobří xenofobové, kteří se ve svých vyjadřování nebudou omezovat. Černoch je pro ně “negr” a v blízkosti trůní košilatá nenávist vůči nejrůznějším představitelům minorit.

Člověk zvláště v těch závěrečných komentářích neví, jestli se má smát, nebo plakat. Rasista ve svém příspěvku odmítá Old Spice, protože se v reklamě objevuje svalnatý černoch, který se hloupým rasistům takzvaně ekluje. Svět je plný barev, proto je správné, že se v reklamách neobjevují jen bílí lidé, jak by si účeloví vlastenci a milovníci Kremlu přáli. Jediný, kdo má vymytý mozek, jsou rasisté opěvující svou bělost nejen na sociálních sítích. Tahle sorta lidí se nemůže nazývat vlastenci, protože vlastenectví není o rasismu, nebo útocích vůči odlišným kulturám.

Těmto existencím by určitě vadil i propagační leták na vánoční trhy v německém Elmshornu.

Je smutné, čeho všeho jsou někteří lidé schopni. Někteří lidé říkají “nejsem rasista, ale lidé by měli být jen bílí” a přesně podle této ohraničující terminologii operují nejen na sociálních sítích. Odtud nejčastěji pocházejí ti hlupáci posílající prvňáčky do plynu, protože na malé děti se slovně útočí nejsnáze. Tohle není o hrdinství, ale o totální zbabělosti, kterou se xenofobové a rasisté vyznačují především.