V tramvaji napadli černocha a čecháčkovští fobici to schvalují

Skupina rádoby fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc napadla v sobotu v pražské tramvaji číslo šest muže původem z Afriky kvůli jeho barvě pleti. 

Na I. P. Pavlova do hromadného dopravního prostředku nastoupilo dvacet mladíků, kteří na přítomného černocha začali pokřikovat rasistické nadávky jako “černá huba”, “špinavej negr” a nouze nebyla ani o náckovská zvolání, “že by černoši a Židé měli skončit v plynu”. Záhy od slovních výpadů útočníci sáhli k fyzickým insultacím, kdy po oběti své nenávisti začali chuligáni házet citrony, a dokonce jeden z nich rozmačkali o hlavu napadeného muže.

Nikdo z cestujících extrémistům nezabránil v jejich počínání a nezastal se napadeného muže, který se provinil pouze tím, že cestoval ve stejný okamžik stejnou tramvají, pro kterou se rozhodla parta nebezpečných násilníků. O celém případu informovalo Aktuálně.cz, jehož obsah článku se v podobě odkazu ocitl také ve veřejné, velmi kontroverzní skupině “LIDI POJĎME DO NICH!!!”

Na sociálních sítích se zase jednou internetoví radikálové ukázali ve své kráse. Islamofob s přeškrtnutou mešitou na profilovce dal najevo svůj trapný rasismus schvalující trestný čin hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, výtržnictví a ublížení na zdraví, pro které jsou rasisté policií zcela správně vyšetřováni. Internetový xenofob si možná neuvědomuje, že se svým příspěvkem sám dopouští trestného činu, za který by se mohl zpovídat Policii České republiky.

Předsudky jsou špatnými rádci. Na konspiračních a dezinformačních webech jsou vylhané články o útocích uprchlíků, afričanů na křesťany a nečernošské spoluobčany, a tak i zde v příspěvku o pravopisné chybě nechybí volání po jakési všeobecné pomstě, protože nějaký proruský brak zahltil mozek islamofoba těžkým kalibrem. Mladík z Facebooku se na svém profilu fotí v černém bombru známém například z neslavných devadesátek, a tak není ani moc zvláštní, jaké názory tento obyvatel Třebíče má.

“Když je příležitost řezat černý” nenechají si místní radikálové z veřejně přístupné skupiny ujít příležitost trapnosti.

A pak, že někteří islamofobové nejsou rasisty. Screenshoty jasně ukazují přesný opak. Místo odsouzení útoku na jednoho z cestujících, se v řádcích objevují schvalování útoků, kdy se diskutující dostávají od černochů k Romům. Jakuba s mešitou místo svého obličeje na profilovce napadání lidí s odlišnou barvou pleti baví. Ten člověk ale musí mít těžké frustrace ze sebe samého, když si ve virtuálním prostoru troufá…kdyby někdo napadl jeho, už by možná takové počínání za srandu nepovažoval. Myšlení tak moc podobné tomu fašistickému není bohužel ani ve 21. století věcí minulosti.

Když se vyjadřuje spodina českého národa, je to vždy na zvracení. Někteří rasisté v pokleslé diskusi dokonce argumentují, že v “Moskvě žádný černý nepřežije”…možná kvůli takovým nesmyslným hoaxům Putinovi nadšenci adorují všemu ruskému, když je v této zemi v mysli čecháčků možné veřejně propagovat a prosazovat rasovou segregaci, i když realita je stoprocentně trochu odlišná.

Přebělení fobici si zase jednou dali ve skupině “LIDI POJĎME DO NICH!!!” dali dostaveníčko a samozřejmě, administrátoři debatu nechávají bez jakýchkoli zásahů, čímž nepřímo schvalují všechny ty závěry vyplývající z diskuse. Toto není o svobodě slova, protože schvalování násilí, nebo trestného činu s jeho propagací a rozšiřování rasismu svobodou slova rozhodně není. Právě proti takovýmto výpadům a trapným komentářům by Facebook na své sítí měl vystupovat především. Věty radikalismu by měly být mazány a jejich autoři ohlašování Policii České republiky, protože z jejich příspěvků číhá ze záhybů podezření o porušení zákona.

Jeden by skutečně plakal. Tato rasistická skrumáž se považuje za vlastence a snad i své rasistické výplody přítomní považují za vlastenecký projev češství, o kterém nevědí vůbec nic. Opravdoví vlastenci a hrdinové bojující například proti Hitlerovi v řadách britské RAF by koukali, kdo se to ve 21. století nazývá vlastencem. Schvalování trestných činů rozhodně není vlastenectvím ani omylem. Čecháčkové z diskuse nyní schvalují napadání člověka pokojně cestujícího v tramvaji, aby například příště neměli problém se schvalováním koncentračních táborů, nebo nějakých dalších protofašistických “řešení otázky” ideových nepřátel v okolí.

Kdyby radši fobici z komentářů na Facebooku dělali něco jiného, užitečnějšího, než je rozšiřování nenávisti v jedné značně pochybné skupince, kde o protofašistické názory není nouze.