Zeman označil všechny fotbalové fanoušky za chuligány

Rasisté a chuligáni v pražské tramvaji napadli Afričana dlouhodobě pobývajícího v Čechách a někteří lidé tento ohavný čin komentují po svém. 

Někteří slušnočeši z internetových sítí čin útočníků schvalují a považují ho za jakousi generalizační pomstu za virtuální válku kultur a ras, zatímco například prezident republiky, Miloš Zeman, v rozhovoru pro Parlamentní listy bez problémů ze všech fotbalových nadšenců a návštěvníků zápasů doslova během vteřiny vytvořil bandu idiotů, takových chuligánů, kteří nejsou schopni udržet na uzdě své emoce a tu a tam někoho napadnou a zbijí….

Hodně se mluvilo o tom, že fotbaloví fanoušci Sigmy Olomouc v pražské tramvaji napadli Afričana dlouho žijícího v České republice. Někteří novináři se rozčilovali, že jste se k tomu dosud nevyjádřil. Můžete k tomu něco říci?

Myslím si, že k obdobným útokům čas od času dochází bez ohledu na barvu pleti, protože fotbaloví fanoušci, jak jsem řekl mnohokrát, jsou lidé, kteří se nekontrolují, a dokonce bych řekl, že jsou to v podstatě chuligáni.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Zidi-do-plynu-zmlaceny-cernoch-a-akce-Bakalovych-novinaru-Milos-Zeman-pro-PL-na-sama-drsna-temata-i-s-odhalenim-postupu-CT-511857

Zábavné na celé věci je to, že se fanoušci xenofobní klaky na Hradě, jinak například slovně útočící na romskou komunitu, neozvou a nevyhrožují Zemanovi trestními oznámeními, protože hlava státu zcela nesprávně a v rozporu se zásadami demokratické společnosti napadla značnou část národa.  Pokud například veřejně označíte slušnočechy za rasisty a protofašisty, mávají vzduchem vyhrůžkami, trestními oznámeními a nejrůznějšími trapnými zprávami zásobují autora na sociálních sítích, zatímco prezidentské otření se je v naprostém pořádku a nikdo se nerozčiluje, protože jedno prezidentské pochybení bude zcela určitě napraveno jiným slovním bodyčekem na některou z minorit žijících v České republice.

Sigma Olomouc na útok rádoby fanoušků vůči programátorovi původem z Afriky zareagovala správně. Zvažuje zákaz vstupu těchto lidí na jejich stadion.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/olomoucti-chuligani-v-praze-zbili-africana-sigma-jim-chce-zakazat-vstup-20171109.html

Kdyby se mělo chovat vedení fotbalového týmu, ke kterému se útočníci hlásí, podle Zemanových slov, potom by se muselo podobných prohlášení vystříhat, protože vlastně každý ten fotbalový nadšenec směřující na stadion je chodící násilnickou bombou – chuligánem….jenže to není vůbec pravda, a tak se obyčejný management Sigmy Olomouc chová lépe, než prezident republiky.

Je velmi smutné, že Miloš Zeman v daném interview neodsoudil ve stejné větě na na stejné linii rasismus a jednoduše ho přešel, jako kdyby se nic nestalo. Místo toho se ke slovu dostalo trapné a nepravdivé označení jisté části obyvatelstva, tedy fotbalových fanoušků.