Britská euroskeptička z UKIPu zastupující britské radikály na Okamurově setkání tvrdí, že Češi chtějí CZEXIT

Janice Atkinson je britskou europoslankyní za krajně pravicový a populistický UKIP, který zároveň také zastupuje v europarlamentní frakci Evropa svobody a národů. Tato pětapadesátiletá žena má velmi zvláštní smysl pro informování veřejnosti o dění na “slezině” radikálů přicházejících díky Okamurově pozvání do matičky Prahy.

Zřejmě si xenofobka z Ostrovů myslí, že když kolem sebe má sobě rovné, a někteří z nich hovoří také česky, tak všichni Češi chtějí odchod České republiky z Evropské unie. Podle názorů radikálů útočících na základní lidská práva opravdu není možné posuzovat okolní svět, protože 538 574 voličů, kteří dali Okamurovi svůj hlas, rozhodně není většina z 10 597 000 Čechů.

I proto je hláška: “Češi chtějí CZEXIT!! Následujte Británii při odchodu z Unie” totální nesmysl.

Stejně tak je podobně trapné, když britská europoslankyně s fobií vůči Evropské unii ve svém tweetu tvrdí, že Tomio Okamura bude příštím českým premiérem. Z určitého úhlu pohledu je to zábavné tvrzení už jenom proto, že lidé jako je poslankyně Atkinson neustále tvrdí, že evropské státy by měly jednat jako suverénní státy…až najednou na sociálních sítích říká, kdo by měl být příštím ministerským předsedou Vlády České republiky.

Sny radikálů jsou jedna věc, ale realita je úplně něco jiného. A vůbec, slovník zmiňované londýnské rodačky je velmi zvláštní. Odpůrce fašismu tato politička nazývá fašisty, zatímco sebe sama zcela jistě i se všemi členy frakce Evropy svobody a národů pokládá za vlastence. Svět je očima britské xenofobky viděn v naprosto jiné podobě, kde upírání lidských práv druhým je ctnostným, posláním všech vlastenců v okolí. Paní europoslankyně má také zvláštní představu o demokracii, kdy by se účastníci nahlášené a povolené demonstrace měli zavírat jen pro to, aby se ona dostala v mikrobusu na seanci Tomia Okamury.

Ještě před příchodem Atkinsonové do UKIPu se nechala tato žena slyšet, že se jí líbí některé názory Britské národní strany známé především svými rasistickými výpady vůči minoritám. V roce 2014 se o thajském páru – členech UKIPu vyjádřila, že jsou “ting-tong odněkud”…výraz “ting-tong” je výrazem označujícím v Thajsku duševně nemocné lidi. Thajský manželský pár dokonce kvůli této záležitosti chtěl UKIP opustit, ale po osobní promluvě s tehdejším předsedou Nigelem Faragem to neudělali a v televizním rozhovoru uvedli, že se jim politička neomluvila a byla velmi nepříjemná.

Přestože v roce 2014 jako europoslankyně vydělávala  hodně peněz, dlužila Atkinsonová v prosinci toho roku 2 000 liber na výživném, které měla pravidelně platit svému exmanželovi, jež měl dceru i syna ve své péči. Pikantní na této záležitosti je především to, že předtím radikálka ve službách UKIPu velmi ostře kritizovala v médiích dlužníky výživného, až udělala totéž a na své finanční povinnosti vůči svým dětem zapomněla.

Ale to je klasický přístup politiků krajní pravice a populistů. To, co nejvíc kritizují také nakonec dělají. Tomio Okamura si pozval na setkání v TOP hotelu opravdu “kvalitní” hosty, kteří mu sice pochlebují, ale na druhou stranu se vyjadřují rasisticky a názorové oponenty označují za fašisty, i když tito lidé usilují o demokracii a boj proti neofašistům a nejrůznějším ultranacionalistům. V takový okamžik člověk opravdu neví jestli se smát, nebo brečet nad tím, koho místopředseda Sněmovny do republiky zve. Zřejmě rovný hledá k sobě rovného.