Národní obroda je ulhaná. Tvrdí, že se jejich sjezdu zúčastnila také Demokratická strana zelených

Krajně pravicoví radikálové ideově navazující na “boj” vůči Židům se v předvánočních časech sešli hned druhý prosincový den na svém třetím sjezdu. Vyholené lebky trapnomagicky na svých demoškách citující slova Adolfa Hitlera se radili jak dál ve svém extrémistickém klání. 

Nicotní, téměř nepostřehnutelní fanoušci přibělených teorií by byli rádi, kdyby na demonstracích bylo mnohem víc příznivců, než spolkem nasazený kameraman zaznamenávající extrémisty v jejich defilé prázdnými náměstími v českých ulicích. Když Národní obroda vytvářela křoví během demonstrací Adama B. Bartoše, mohli si Matějného kolegové připadat ještě trošku jako ti, co jsou občas k vidění na fotkách médií, ale v současnosti jako kdyby po nich ani pes neštěkl.

Bílá vlajka s kruhem uprostřed nikoho neláká…dokonce ani zatvrzelé ultranacionalisty, kteří raději dají přednost čtvrtinovému Japonci a polovičnímu Čechovi, protože u fanatického odmítače všeho muslimského není vidět domnělá návaznost na neonacismus, k němuž třeba citací slov Hitlera se členové a sympatizanti Národní obrody občas nepřímo hlásí.

Viz Matějného slova v Havířově z října 2015

Pravda, Okamura upozorňoval ve své knize na klady nacismu a jednotlivé návrhy SPD obsahují protofašizující ideály…

Zdroj: screenshot z Okamurovy knihy Umění žít

…ovšem Národní obroda je přeci jen trochu jiná kategorie s přímým slovníkem druhé republiky rozšířeného o nenávist k multikulturalismu a boj proti “infiltraci kmotrů i Židů do nacionalistických kruhů”. Zajímavé nejsou ani tak plány a závěry těchto individuí věřící v jakousi revoluci hnědých a dosti zasmrádlých zítřků. Zajímavé je, kdo se sedánků Národní obrody zúčastnil.

Zdroj: http://narodniobroda.cz/iii-spolkovy-sjezd-narodni-obrody/

Mezi přítomnými hosty podle tvrzení Národní obrody tragikomicky nechyběli zástupci Národní demokracie, spolku Za naší kulturu a bezpečnou zem, České strany národně socialistické, Sdružení pro republiku – Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska, Demokratické strany zelených a nově zapsaného spolku ROD.

Všichni přítomní svou účastí dali najevo, kým ve skutečnosti jsou a jaké ideály vyznávají. Podporu setkání prý vyhlásil také spolek VIZE ČR. Všechno jsou to antidemokratické, extrémistické a radikální subjekty. Avizovaný odpor ke komunistům je u Národní obrody veskrze směšný, protože Matějného ekvilibristika služebnictví v časech bližší spolupráce s Národní demokracií neměla problém s rudými stalinisty, které z mládežnických organizací srpů a kladiva Bartoš na demonstracích míval.

Ale co…myšlenkově nahnědlí se schází…a stejně zůstávají neviditelnými, což je jedině dobře. protože zatracení a bezvýznamní zůstávají i nadále zatracenými a bezvýznamnými, i když si se svými požadavky hrají na “ultranacionální” obrozence.

Aktualizace k článku z 16.12.2017:

Redakce Hrebenar.eu obdržela na sociální síti Facebook zprávu, ve které Jiří Anderle z pověření ŘV DSZ uvádí, že se Demokratická strana zelených sjezdu Národní obrody nezúčastnila.