Národní obroda vyzývá za pomoci antisemitismu k útokům vůči odpůrcům krajní pravice

Národní obroda je spolek tragikomiků marně usilujících o vedoucí roli mezi rasisty, xenofoby, antisemity, islamofoby a milovníky Putinova panslovanského ražení. I když sami pokládají židy za své hlavní nepřátele, nakonec mají co dělat sami se sebou, když po neúspěšné demonstraci o pěti lidech skončí v družném objetí v některé z náleven na okraji měst. 

Národní obroda vznikla před lety díky úsilí Vlastimila Vacha a neonacisty Pavla Matějného, který na veřejnosti proslul především svými obrovskými dluhy a úsměvným zabarvením v hlase. Předsedou rádoby pokračovatelů tradičních radikálů z 90. let minulého století čekajících na svou národně-socialistickou revoluci není nikdo jiný, než Bedřich Tvrdý, zatímco místopředsedou zůstává mužík z ostravské pánve, v článku již zmíněný Pavel Matějný.

Zapsaný spolek oldskůlových nevlastenců zkouší štěstí u podobně neúspěšných organizací a nahnědlých spolků jako je projekt Lucie Haškové Za naší kulturu a bezpečnou zem, nebo Česká strana národně socialistická, Sdružení pro republiku – Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska a v neposlední řadě také Demokratická strana zelených. Xenofobové se na svých sjezdech scházejí a rádi by společně udělali něco pro naplnění svých snů. Přeci jen je velmi smutné, když s megafonem postáváte na prázdném náměstí a téměř nikdo o vás nemá zájem….a to dokonce ani ne ti nejskalnější fanoušci Vandasových nedělníků jinak vykřikujících stejná hesla nenávisti.

Do Prahy v Sobotu míří spolek krajně pravicových představitelů evropských nacionalistických stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF), mezi kterými bude také Marine Le Pen, s níž se zcela určitě pochlubí také Tomio Okamura na jedné ze selfíček, protože je přeci národně vlastenecké setkávat se s někým, kdo získal půjčku od prokremelských finančních institucí a zároveň neuspěl v národních volbách s politikou nenávisti vůči všem muslimům, cizincům a vůbec nefrancouzům “drze” si žijícím na území Galského kohouta.

Srazu rasismem ovoněných fobiků hodlá ke svému užitku využít Národní obroda. Holohlavci ve snech přemítající o židozednářích nyní zkoušejí hru na násilníky zaměřenou především na odpůrce krajní pravice. Na sociálních sítích Matějného spolek vyvěsil trapnomagický plakátek lákající podobně smýšlející kreatury k útokům vůči odpůrcům radikálů.

Taková bitka, ve které by excelovali lidé z Národní obrody by byla skvělým nástrojem pro získání dalších fanoušků, nebo snad rovnou dalších členů, pokud ovšem pivní postavy vrcholných členů odolají zimě, policejním obuškům a setrvání na služebnách Policie České republiky.

Extrémisté cílí na antisemitsky smýšlející souverníky, a tak ANTIFU překreslují do podobenství židovského spolku, proti kterému by mělo být povinností bojovat. Opět se tu zobrazuje radikálův prastarý a poněkud monotematický pohled na svět, kdy každý, kdo není rasista a přívrženec neonacismu, musí být stoprocentně židem.

Aby radikalismus nevykřikoval tak hlasitě, je do grafiky použit jako útočník v červené košili postarší, stříbrnými vlasy obohacený muž. Přeci jen chce být i ta Národní obroda vnímána prvoplánově jinak, než zastydlý klub nácků s bombry na hrudi a kanadami na nohách.

Národní obroda zkouší trik autonomních nacionalistů, a tak na propagačních materiálech používá spojení angličtiny s češtinou, i když podobně ladění milovníci apartheidních systémů nebývají zrovna jazykovými znalci. Inu, hrajeme si na převeliké vlastence, i když k podpoření vlasteneckého zapálení používáme angličtinu, místo češtiny, ve které stejně někteří nacionalisté dělají zásadní chyby. Inu, když dochází invence, k dispozici se nabízí karikatura amerického víceprezidenta Pence upravená ve Photoshopu do podobenství padesátníka bojujícího proti Antifě.

Místo blanických rytířů je použita verze s americkým obsahem, i když země za mořem není zrovna tou, o které v Národní obrodě sní. Na podobných materiálech je vidět, jak moc to v Národní obrodě myslí s nacionalismem, nebo snad národními zájmy. Takové věci jsou pro ně pouze značkou, jakýmsi zákrytem, s pomocí něhož mohou odpůrci všeho možného propagovat dávno přežité hodnoty antisemitismu, tu tam zakrývaného účelovou islamofobií, nebo odporem vůči migrantům.

Xenofobové z P. O. BOXU z Roztok u Prahy by se rádi k bitce shromáždili hned na dvou místech. Jednou před hotelem InterContinental a podruhé rovnou před budovou Národního archivu. Na sociálních sítích se hrdinsky kasají, jak to antifašistům nandají a dokonce i jak celá akce bude přínosná pro Národní obrodu, protože si jich přinejmenším všimne část facebookových ultranacionálů. Samozřejmě, plány plné rozbitých hlav a pěstí ve tmě zůstanou jen vlhkým snem, protože policie takovému řádění nedá žádný prostor a zcela jistě některý z předních představitelů zapsaného spolku hnědomyšlenkářů skončí zcela zaslouženě s pouty na rukou.