Obhajovat homosexuály za pomoci předsudků vůči pedofilům je morálně nepřípustné

Prezidentské volby jsou plné nejrůznějších trapných hlášek, za které by se nemusel stydět ani Tomio Okamura. Když posloucháte názory některých prezidentských kandidátů, zjistíte, že mnohdy mají velmi podobné názory jako xenofob a účelový populista Zeman, jen se neklátí nad korunovačními klenoty a třeba nedávají najevo proruské sympatie jdoucí naproti potřebám Kremlu. 

Drahoš je proti inkluzi a na mnoho otázek ve volebních kalkulačkách vídáte nejasné odpovědi. Horáček na Barrandově zcela trapně divákům sdělí, že se se obává islamizace, zatímco dnes další kandidát Fischer vypustí z úst homofobní názory, o kterých tvrdí, že byly vytrženy z kontextu a netýkaly se homosexuálních adeptů na soudce…

Člověk opravdu neví, jestli opravným textem Fischer udělal správně. Spíš to vypadá, že spadl z bláta do louže, protože stejně by mohl jednat proti komukoli, kdo zastává otevřeně nějaký názor na jakoukoli, třeba kontroverzní, nebo ideově a předsudečně složitější problematiku. Podobné přešlapy jsou v rámci prezidentských kampaní využívány oponenty v prezidentském klání, kdy na sociálních sítích fanoušci jednotlivých kandidátů rozšiřují reakce svých oblíbenců na přešlapy těch ostatních, i když třeba i v těchto reakcích jsou jako šotci na konci stránek ukryté jiné, veřejností tolerovatelnější předsudky.

Typickým příkladem by mohla být reakce Marka Hilšera, s jejíž obsahem bychom mohli z větší části souhlasit…tedy až na žlutě vyznačenou oblast využívající hluboce zakořeněné předsudky vůči pedofilům, s pomocí kterých chce zmiňovaný prezidentský kandidát dát najevo, jak hluboce stojí za homosexuálními občany.

Nenechá je přeci klesnout na stejnou úroveň s pedofily, protože veřejnost si myslí, že každý pedofil je násilník a přinejmenším znásilňovač malých dětí. A kdyby někdo tvrdil pravý opak, bude ihned označován za propagátora pedofilie a tím Marek Hilšer určitě být nechce…jak jinak. Ze všeobecného hlediska není možné, a dokonce ani morálně přípustné zastávat se práv jedné minority za pomoci předsudků o komunitě druhé. Naše společnost je opravdu jinde a takové nechutné fauly rozhodně nepatří do jakékoli debaty.

Opravdu není možné klást homosexuály, nebo třeba heterosexuály na stejnou úroveň s pedofily?

Z určitého úhlu pohledu to možné není, protože preferovaným objektem homosexuála je člověk stejného pohlaví, a pokud se jedná o osobu starší patnácti let věku, jejich sexuální vztah je svobodným rozhodnutím dvou svobodně se rozhodnutých lidí, zatímco preferovaným objektem pedofila bývá dítě mladší patnácti let, které je třeba zcela správně zákonem chránit, protože není duševně zcela rozvinuté, aby se rozhodlo svobodně k sexuálnímu styku….i když i tady existuje významné ale…nepleťme si pedofila s pedosexuálem.

Pedofilie není vždy o sexuálním vztahu mezi dítětem a dospělým. Jen velmi malá část pedofilů se projevuje vůči svému objektu zamilovanosti touhou po dokonaném sexuálním styku. Pedofilovi postačí být v blízkosti dítěte, protože mu nechce pohlavním stykem ublížit. Pedosexuál je ochoten navázat sexuální vztah bez uvědomění si, zda dítěti ublíží, či nikoli. Takže pokud hovoříme o pedofilech, existuje zde možnost, ve které bychom mohli homosexuály s heterosexuály klást na stejnou rovinu a stejně tak je tomu v případě heterosexuálů.

Zkratkovité příběhy zjednodušující pojem pedofilie do jednoduchého klišé vytvářející generalizacemi ochucený obsah o sadistickém násilníkovi a pedofilovi, nebo znásilňovači dětí a pedofilovi dávají prostor k morálním selháním. Ve skutečnosti 90 procent případů zneužívaných dětí se dopouštějí lidé s poruchou osobnosti, agresivní nebo závislí na alkoholu a jiných návykových látkách. Pedofilové na zneužívání dětí mají jen velmi malý podíl. I proto jsou Hilšerova slova nemístná.

Ale podobných faulů útočících třeba na jiné minority v prezidentském klání bude jistě dost bez ohledu na to, o jakého prezidentského kandidáta se bude jednat. Jen je trošku smutné, že se jisté části minorit novináři nezastanou, protože nechtějí být označováni jako ti, co souhlasí s tou, či onou minoritou. A to je špatně, protože moderní sexuologie s psychiatrií a psychologií dávají nový pohled na ty, které společnost dlouhou dobu považovala za černé ovce společnosti.