Slušní lidé: “předseda v uniformě nácka a místopředseda jako neplatič zdravotního pojištění”

Brněnský spolek fotbalových chuligánů a dalších extrémistů vystupující pod názvem Slušní lidé vede brněnský thaiboxer Zdeněk Pernica. I když pluk holohlavců s modrou vlajkou pozměnil znak své organizace, na sociálních sítích s Čunkem uprostřed dává najevo, kým ve skutečnosti je.

Neustálí bojovníci s virtuální islamizací moravské metropole a štváči na sociálních sítích tepající do neexistujících uprchlíků nedávno vykročili do ulic, aby facebookovému diváctvu dali najevo, že si Putinovo Rusko rozvracet nenechají a růžový tank na Komenského náměstí v Brně  na konci května 2017 překryli modrou plachtou s logem Slušných lidí. Akce přinesla populistům chvilkovou popularitu nejen v extrémistické, prozemanovské scéně, ale také mezi novináři, kteří se předháněli v úsilí o co nejšťavnatější článek.

Tank zahalený modrou plachtou

Radikálové z Moravy získali pozornost, a o to šlo především. Kde jsou ty časy, když Zdeněk Pernica bojoval v ringu, porazil Attilu Orsose a sem tam v mobilní aplikaci plácal své kýčovité komiksy zaměřené na Václava Havla, Karla Gotta, nebo Adolfa Hitlera. S vernisáží plné kýčovitosti v baru Zelenej sud v brněnské Štefánikově ulici před necelými třemi roky přichází kromě pseudoumění také duch Pernicovy minulosti.

Ještě před několika lety v Brně řádila skupinka fotbalových chuligánů Johnny Kentus Gang, o jehož aktivitách se můžete dočíst například na webu Hooligans.cz. Jednalo se o tvrdší jádro fotbalových fanoušků  brněnského prvoligového 1. FC Brno. Zdeněk Pernica byl členem mládežnické sekce “výše jmenovaných chuligánů, které policie považuje za uskupení neonacistů. Zde vůdce Slušných lidí přišel nejen k thajskému boxu, ale také k přezdívce Gauny, se kterou se Pernica ve virtuálnu pyšní.

Uprchlíci leží Pernicovi v krku. Zatímco se moravský thaiboxer fotí v uniformě esesáka, v propagačním předvolebním videu posílá uprchlíky pod brněnskou přehradu a v kýčovitých Pernicových komiksech Hitler posílá uprchlíky rovnou do koncentráku.

Papír s fotkou a dalšími malůvkami snese vše. Přesto všechno je Zdeněk Pernica nerad vykreslován jako nácek. Komiksy jsou přeci svobodné umění a o fotce v uniformě esesáka si každý může pomyslet co chce. Hlavní je, že se Pernica se Slušnými lidmi nenechá Němci koupit. Pravděpodobně uniformu pořídil někde jinde, než u “šprechtících” sousedů. Inu, každý má svůj vkus. Někdo se na sociálních sítích fotí s jídlem, jiní pořizují selfíčka s kachní pusinkou s koupelnou v pozadí a takový Pernica ke své ekvilibristice raději použil uniformu esesáka s atrapou granátu v ruce. Alespoň se všichni dozvědí, že Slušným lidem a Zdeňku Pernicovi není cizí generalizace přirovnávající Němce k náckům.

Takový přístup k problematice ocení Zemanovi vítači, neonacisté, čeští neofašisté, obyčejní xenofobové a dokonce i milovníci konspiračních teorií o chemtrails i nebezpečné planetce Nibiru, jež by měla v nejbližší době zničit všechno živé na Zemi. Proto z určitého úhlu pohledu není divu, že Zdeněk Pernice v roce 2016 kandidoval jako trojka v pořadí na kandidátce Sládkovy znovuzrozené strany.

Jakáto smůla, že volby nedopadly tak, jak se původně plánovalo. Republikáni mohli mít na úřadu Jihočeského kraje “slušného člověka”. 351 přednostních hlasů nestačilo podivínovi z modrého, původně znak kradoucího spolku k získání sesle na kraji. Ale takový je osud politického soupeření, kde ani uniforma nácka nedokáže splnit politické sny.

Když to nevyšlo na kraji se Sládkem, zkusí to Pernica se svými lidmi se vlastním politickým hnutím Slušných lidí, které bylo zaregistrováno na Ministerstvu vnitra 1. listopadu 2016 přejmenováním a změnou stanov předchozího politického Hnutí Dost. Již od samotných začátků v popředí obou zmiňovaných politických subjektů, toho původního i nově přejmenovaného, postává trojice stále stejných proradikálně smýšlejících xenofobů, mezi kterými je brněnský boxer Zdeněk Pernica, bývalý útočník Komety Ivo Crhák a zakladatel České školy boje nožem Radek Pokora.

Pernica nejspíš tušil, že s politickým Hnutím dost neosloví jihomoravské publikum, a tak raději využil nabídku ikony neonacistů a neofašistů devadesátých let 20. století. Politická jistota Pernicovi a jeho kolegům chybí také v parlamentních volbách roku 2017, kdy raději Slušní lidé kandidují na kandidátce Hannigových Rozumných, kde mimo jiné působí Národní demokraté antisemity Adama B. Bartoše.

Pojďme se nyní na malý okamžik podívat na Pernicovy kolegy ze Slušných lidí. Tím prvním je místopředseda Slušných lidí Ivo Crhák, se kterým Pernica spoluvlastní bezpečnostní agenturu Gauny Security, jež své obchodní aktivity zaměřuje na dodávku vyhazovačů do nejrůznějších brněnských barů. Crhákovo působení v rámci bezpečnostní agentury má významnou kaňku na těle. Obchodní podíl Pernicova společníka byl 15. května 2017 postižen exekucí kvůli dluhům na zdravotním pojištění.

Jak se zdá, vrcholní představitelé Slušných lidí by se místo honby za neexistující islamizací Brna měli raději zaměřovat na placení povinných odvodů, aby se následně mohli pokládat za skutečně slušné. I když…. pohledem na Crhákův facebookový účet mají političtí aktivisté ke slušnosti opravdu na míle daleko. Například sociálka by mohla prověřit Crhákovy rodinné vztahy, protože fotit malé dítě s basebollkou v ruce určitě není normální.

Vzhledem k tomu, že Crhák sám o sobě dluží na zdravotním, je fotka s popiskem “Vymahani pohledavek!!!” opravdu tragickým příspěvkem….koneckonců, místopředseda Slušných lidí má od května zkušenost s exekutory. Je snad výchova dítěte s dudlíkem v puse a basebollkou v rukou tím správným způsobem výchovy slušných lidí? Dětští psychologové, psychiatři a sociální pracovníci z péče o děti si to možná nemyslí.

Druhým místopředsedou Slušných lidí je Radek Pokora, který v rámci České školy boje nožem učí ostatní, jak se bránit nožem před útočníky. V rámci svého zaměření napsal dvě knihy: “Nůž – nejlepší přítel v boji o život”, “Nůž ve rvačce a pouličním boji”.

Radek Pokora; Zdroj: Youtube

Ve své podstatě se jedná pouze o dalšího xenofoba projevujícího se ve svých článcích islamofobními názory, nebo odporem vůči uprchlíkům, kvůli kterým by se podle Pokory lidé měli naučit bojem nožem. Člověk veřejně nazývající všechny muslimy Ahmedy se nemůže nazývat slušným ani omylem.