Slušní lidé Zdeňka Pernice přebarvili účastníky rvačky na uprchlíky z uprchlického tábora

Krajně pravicoví radikálové, sebe sama trapně nazývající jako “Slušní lidé”, na sociálních sítích zkouší získat pozornost případem, který se buď nestal, nebo měl úplně jiný děj, než jaký je lidem prezentován. 

Jednoúčeloví radikálové s minimálně podivnou minulostí vyprávějí na své facebookové stránce o události z pátku 22. prosince 2017 a zcela nepřekvapivě začínají zcela naivním klišé “a mohli jste to být Vy nebo Váš syn nebo dcera“…se ztrácejícími se čárkami mezi spojkami ve větě vykřikuje účelovost…taková ta ochota vmanipulovat čtenáře do scénáře obětí, kde na jedné straně postávají zlí a nebezpeční arabští útočníci, zatímco na té slušnočeské jsou dva pánové s údajně zraněnými obličeji poté, co se mezi těmito “tábory” svrhla bitka vyvolaná jak jinak, než cizinci.

Základem rvačky mělo být nevybíravé jednání uprchlíků k ženě…..

Jak dojemné…až se slzy z očí roní nad tím, jak dva rváči ve správném trikotu nelenili a pustili se do šarvátky na ochranu slabé ženštiny. Internet ze všeobecného úhlu pohledu snese opravdu všechno. Od pohádek počínaje, až po totální horory, ve kterých migranti vyhrožují islamizací. A že se ve většině případů jedná o vylhané příběhy? To přeci slušňáky vůbec nezajímá. Důležitá je storka, nad kterou na okamžik zvítězí zájem okolí. A dost možná tomu bude i nyní.

Nad příspěvkem “Slušných lidí” s krajně pravicovou minulostí cosi nevábně smrdí. Zajímavé je, že je ihned jasné o koho v roli zlounů jde. A že je ihned jasné, že viníky jsou Arabové…měli to snad napsané na čele? Videozáběr začíná po krátkém úvodu tím, jak k místu činu přijíždí auto natáčející incident…opravdu někdo věří, že člověk se záznamovým zařízením na místo činu přijíždí náhodou? Nejspíš si někdo tento “komparz” zobrazující záběr na policejní vozy zavolal, pokud ovšem nejde o záběr z jiné události. To není na první dojem zřejmé.

Tento příběh se nestal v Paříži a ani v Londýně. Skupina azylantů z Egypta, Libanonu a Afgánistánu obtěžovala ženu a noži napadla každého, kdo se jí zastal. Kde? V Brně, v pátek 22.12.2017. A mohli jste to být Vy nebo Váš syn nebo dcera.Tímto zbabělým útokem tří ozbrojených “uprchlíků” z tábora z Kostelce padá lež o tom, že tu žádní uprchlíci nejsou. Padá lež o tom, že zde nepáchají kriminalitu. A lež o tom, že jsou pro nás obohacením.Útoky na ženu, útok početní většiny na bezbranného a pocit nadřazenosti pramení i z politiky multikulturní podbízivosti, kterou na radnici v Brně praktikuje Hnutí ANO2011, ŽítBrno, Piráti, KDU-ČSL, TOP09 a Zelení. To, co začíná speciálním zacházením, tlumočníky z arabštiny na úřadech, končí pobodanými kluky, kteří se zastali obtěžované dívky.Čtyři zadržení pachatelé jsou již v cele. My se však zamysleme, jestli toto chceme. Jestli chceme, aby naši politici pracovali proti nám. Ti dva pořezaní kluci si zaslouží uznání. Každý z nás bude rád, když se ho nebo někoho blízkého v případě útoku zastanou. A brzo budeme potřebovat zastání všichni.Toto je naše město a spolu si ho vezmeme zpět!

Zveřejnil(a) Slušní lidé dne 26. prosinec 2017

Ke střetu došlo údajně cestou na ulici s neznámými lidmi arabského původu. Oba dva rádoby ochránci ženy při něm měli dojít k úhoně nožem, kdy útočník zasáhl obličej jednoho ochránce a hlavu druhého. Krvavý příběh o násilnících s noži v ruce zní opravdu lákavě a nejeden čecháček se přidá na stranu ženštiny rozpoznávající v lidech na první pohled jejich etnický původ.

Zatímco šrám na obličeji jednoho z mužů je jasně viditelný, druhý ochránce křehkého pohlaví na sobě nemá žádné viditelné zranění.

Dobrá, pokud byli skutečně napadeni nožem, jak si mohou být jisti, že šlo o útočníka pocházejícího z uprchlického tábora? Jak to vědí? Žena, jež měla být slovně na ulici insultována, na videu bez okolků tvrdí: “kolem nás šlo asi čtrnáct lidí, Araby, Arabové a měli nějaký blbý připomínky” Proboha, jak ví, že šlo o Araby? Kdyby na ni arabsky pokřikovali, určitě by nevěděla, co jí chtějí. Pokud vykřikovali česky, jak mohla vědět, že jde o Araby? V době útoku od policistů neměla žádné informace. Z výpovědi čouhá jako sláma z bot touha po vyvolání islamofobních nálad, kdy se Slušní lidé pokoušejí o konstrukci případu v Česku pobývajících arabských násilníků. Zřejmě ansámbl nedávno používající logo australského zdravotního zařízení ztrácí místo na sluníčku, a tak se pokouší o zviditelnění.

Muž ve videonahrávce  zarytě tvrdí: “byli zadrženi čtyři muži, kteří pochází z Libanonu, z Egypta a Afghanistánu. A tihle muži jsou u nás hosty v naší republice. Tahle věc je zvláštní  tím, že dva z nich jsou z uprchlického tábora v Kostelci.

Odkud ví, že jde o obyvatele uprchlického tábora? Sdělila jim to snad policie? To asi těžko. Web Manipulatori.cz hovoří zcela jasně:

Zdroj: http://manipulatori.cz/utocnici-brna-ziji-cr-jiz-delsi-dobu-hlavni-utocnik-ve-vazbe/

Informaci o tom, že by se mělo jednat o uprchlíky z arabských zemí policie nepotvrdila. Pouze jedna osoba má doplňkovou ochranu a od jara je v řízení o jejím odnětí.

Slušní lidé zase lžou a mlží, jak to mají ve zvyku. Takže ten výčet o Libanonci, Egypťanovi a Afghánci není ničím jiným, než trapnou a hloupou manipulací a třeskutou lží. Zároveň z toho všeho vyplývá, že jeden z napadených měl s útočníky spory už na diskotéce, kde předtím byl.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/brno-kriminaliste-cizinci-napadeni-sobota-rano-behounska-ulice_1712270937_mis

Obyčejná hospodská rvačka je Díky Slušným lidem vybarvována do něčeho úplně jiného. Takže ten dojemný příběh o tom, jak pár byl na ulici zčistajasna napaden, nebude až tak moc stoprocentně pravdivá.

Divákovi je servírován příběh bez jasných důkazů, jako je například policejní zápis o činu. Nebylo nakonec všechno úplně jinak? Zajímavé je sledovat výpovědi ve videu, kde se jednotliví aktéři ani neshodnou na tom, zda útočníci byli čtyři, nebo tři. Už to samo hovoří o podivnostech a nesrovnalostech. Jizva na obličeji jednoho z napadených zůstala a druhému se ve vlasech téměř ztratila? Není to zvláštní?

A navíc, ve vazbě je držen podle informací policie pouze jeden člověk a nikoli čtyři lidé, jak je ve videu na Facebooku prezentováno.

Zdroj: https://brno.idnes.cz/cizinci-napadeni-nozem-obvineni-caribic-brno-f3a-/brno-zpravy.aspx?c=A171227_092408_brno-zpravy_krut

Opět je tu další vylhaná, minimálně mlžící informace, kterou by si bývali raldikálové ze Slušných lidí možná přáli, ale která ani omylem není pravdou.

Ve videu jsou přítomné záběry ze zašívání rány…

opravdu by lékařský personál nechat natáčet tento lékařský zákrok? Je to vysoce nepravděpodobné. Je téměř nemožné, aby na místě zašívání byl někdo jiný, než lékařský, zdravotnický tým a pacient.

Celé video vytváří dojem Fake propagandy, kdy se po několika málo hodinách po zveřejnění příspěvku o údajném napadení objevují posty typu “zastřelit” a podobně.

Třeba takový uživatel sociálních sítí vystupující pod nickem Jakub Dvořáček příběh sežral i s navijákem a dal průchod svým frustrací, kdy by arabského původu měli být zastřeleni bez jakéhokoli důvodu..jiný človíček by pro změnu zase “ordinoval Hitlera”…takto se vyjadřují slušní lidé? Ne, takto se vyjadřují občané s náckoidními komentáři, aniž by si uvědomili, že svými veřejnými příspěvky mohou čelit trestnímu stíhání. Jakub v tom nebyl sám. Takových v komentech bylo mnohem víc. Ale to není žádná omluva. Xenofobní a velmi nenávistné komentáře se stávají jediným argumentem “slušných lidí”.

K útoku došlo, ovšem zřejmě úplně jinak, než je Slušnými lidmi veřejnosti prezentováno. A i ten obsah jinak zajisté dojemného videa nebude v souladu s celým příběhem. Fake News v rámci Slušných lidí zase jednou zapracovala, vyvolala xenofobní komentáře podobně smýšlejících…a zmínka o Slušných lidech zazněla také na iDnes, kam by se ultranacionálové z Brna jen těžko dostali.