Tomio, až se otočíš na Zemana, nezapomeň se na něj usmát

Tomio Okamura se určitě těšil na Zemanovu návštěvu na proklamovaném a jím často zmiňovaném sjezdu SPD. Hlava státu tam přišla, aby se nepřímo nabídla xenofobům, milovníkům chemtrails a proputinovským amatérům jako dobrá volba na ultranacionálův sen o Kremlu zaprodané republice. 

Nápad vyšel…delegáti setkání se rozhodli pro podporu postaršího pána, a tak Hrad může skrze ústa svého šéfa jednat s kandidátem na ministra školství o nikluzi, již ze srdce díky svým trapným předsudkům nenávidí. Absolventi univerzity života zažívají svou výhru v mezičase a tajně doufají, že ten človíček s grimasami mezi jednotlivými proslovy nakonec zvítězí.

Tokijský rodák velmi dobře ví, že se Zemanem na sjezdu své strany vyzdvihuje svou nenávist na vyšší level a protofašistické požadavky zcela chladně kalkulačně propagované s přítomností prezidenta republiky dostávají jakoby nános normálnosti, kdy by každý vlastenec měl vystoupit proti zdravotně postiženým dětem, Romům i muslimům zároveň. I proto chce mít předseda všechno ťip ťop.

Nic nesmí přijít vniveč, dokonce i ty city musí být aranžované jako scénář trapnomagické hry o dvou šašcích navrchu. Je to vskutku zábavné a neskutečně vtipné. Po několika slovech o Zemanovi se Tomio otočí na prezidenta, usměje se na něj a divadlo sobotních dnů může pokračovat vesele dál.

Zábavné je, že správce stránky Tomia Okamury, možná samotný Tomio Okamura, na facebookovou zeď umístil svůj příspěvek i s dodatky(poznámkami) určenými jen pro něj. Alespoň radikálové útočící na demokracii ve státě odhalují nedbalky svých záměrů a jednání, kdy je nutné úsměvem dát najevo náklonnost Zemanovi, zatímco to samé se očekává od přítomného prezidenta republiky.

Jsou tady námluvy o dvou ultranacionalistech, kdy veřejnost musí získat jasný signál. Upřímnost v takovém případě není upřímností a jedná se jen o naučenou dovednost, díky které může SPD získat mnohem víc, než by divák mohl očekávat. Nesmazané poznámky mezi větami jsou proto ukázkovým nepřímým svědectvím, že propagace zla, nenávisti a extrémismu je byznysem i nepřímou souhrou připravených kroků, jež zůstávají veřejnosti mimo hlavní zorné pole.