Trump utratil za zálibu v golfu zhruba 2 miliardy korun daňových poplatníků

Donald Trump by rád byl vnímán jako neochvějný hospodář, snad ještě lepší než předchozí prezident Barack Obama.

Jenže fakta hovoří naprosto o něčem jiném. Byznysmen ještě před získáním prezidentské funkce obchodující na Blízkém východě s nejrůznějšími arabskými krajinami v regionu, zakládající zde hotelové komplexy s golfovými hřišti, má golf tuze rád. To je obecně známý fakt o prezidentském, nyní účelově směřujícím islamofobovi vyvolávajícím nenávist vůči každému vyznavači Koránu.

Překyselené podepisování exekučních nařízení Bílého domu doprovází prezidentova kratochvíle, zabírající nejmocnějšímu muži světa dvacet procent času z prezidentské funkce. Cesty po Trumpových rezortech, přepychových golfových hřištích si přeci jen žádají určitou časovou náročnost. Jen není jisté, zda takovou kratochvíli ocení daňoví poplatníci, když jsou jednotlivé výpravy podle zakladatele Demokratické koalice proti Trumpovi, Scotta Dworkina, financované z daní Američanů.

Donald Trump prý na svých cestách za golfem a na sídlo Mar-a-Lago utratil ze státní kasy na 91 655 424 amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 2,022 miliardy korun. To je poněkud komické od někoho, kdo Obamovi vyčítal cesty za golfem během funkčního období. Opět se tu zobrazuje prastará pravda o tom, jak kritik dělá nikoli totéž, ale mnohem víc, než dříve kritizovaná osoba.

Mar-a-Lago je Trumpův velmi luxusní obchodní projekt, do kterého americký prezident s populismem na jazyku i na srdci jezdí velmi často. Pobyt v areálu je podle Dworkinových informací financovaný ze státních peněz. Opravdu takto vypadá ta slavná lepší vlastenečtější politika?

Donald Trump je podle informací NBCNews 341 dní ve své funkci, z čehož 112 strávil v prostředí svého majetku a 86 dnů pobyl na golfu. Jak již bylo řečeno, přesuny a pobyty na Trumpově majetku, nebo na golfových hřištích stojí miliony dolarů. Platit se musí cesta Air Force One, ochranka, tajná služba, pobřežní stráž, ale také třeba policejní ochrana a zajištění ze strany destinace, kam prezident jede…

Přitom během své prezidentské kampaně Donald Trump tvrdil, že jen zřidkakdy opustí Washington. Dokonce slíbil, že nebude chodit na golf ani o dovolené, protože by taková záliba sežrala příliš mnoho času a označil díky dvěma návštěvám golfu Obamu za horšího, než byl Carter.

To je poněkud tragikomické….kolikrát je tedy Trump horší než Carter? Určitě mnohokrát. Za dvě prošustrované miliardy by se mohlo pomoci malé části chudých místo kratochvílí strávených v luxusních resortech vzdálených na hony od  obyčejných Američanů, o které by mělo jít především. Možná by nebylo od věci, kdyby začal americký prezident šetřit především u sebe.