Vůz, který se až nápadně podobá tomu Ponertovu, údajně již týden stojí dnem i nocí na Hradčanském náměstí

Podle některých svědků na Hradčanském náměstí před Pražským hradem, v zóně, kam obyčejně nesmí jezdit auta, již týden se zapnutým motorem a bez registrační značky stojí karavan tolik podobný tomu, který používá zastánce slovansko-árijských báchorek a milovník Putinova režimu Zdeněk Ponert.

Zdroj: Facebook

Je poněkud zajímavé, že motorové vozidlo nikdo neodtáhl, a že dokonce ani policie podle očitých svědků dopravní prostředek krajně pravicového radikála neoznačila například botičkou, aby viník dopravního přestupku nemohl odjet a mohl být po zásluze potrestán. Vlažný přístup bezpečnostních složek státu je naprosto nepochopitelný, zvláště v období protiteroristické mánie, kdy dokonce i návštěvníci Hradu musejí podstupovat martyrium s bezpečnostními rámy, kvůli kterým se před nejsledovanějším objektem v republice tvoří kolony čekajících turistů.

 

Kromě auta zde také stojí poměrně “jetý” modrý stan naklánějící se na jednu stranu.  Zdá se, že je to “věrný průvodce” Ponertových setkání a nejrůznějších demonstrací, které tento člověk občas organizuje.

V prostoru Hradčanského náměstí je policie obzvláště háklivá na kohokoli, kdo by zde chtěl demonstrovat, nebo agitovat. Od každého chtějí ihned strážci pořádku povolení k pořádání setkání a doslova “s rychlostí blesku” se každý legitimuje. I proto je velmi zvláštní, že tento vůz se stánkem ochránci pořádku ponechají na místě nejen ve dne, ale také během večerních hodin, protože dopravní prostředek se stanem zde stojí údajně týden dvacet čtyři hodin v kuse.

Postupuje snad policie proti milovníkům Putinova režimu, árijského původu Slovanů a panslovanství jinak, než proti komukoli jinému? Za oknem, ani nikde jinde podle očitých svědků není viditelné žádné povolení, které by oprávňovalo stát na daném místě. Už jenom proto by ruka zákona měla zasáhnout například tím, že auto nechá odtáhnout na policejní parkoviště a stan uloží třeba do policejního skladu, kam předmět doličný pocházející z přestupkového chování patří.

Zákony by měly platit pro každého, tedy i pro Zdeňka Ponerta, nebo případného uživatele automobilu, který zde dopravní prostředek umístil. Teoreticky vzato, auto stojící nedovoleně před Pražským hradem může být teroristickým ohrožením hlavy státu, a proto by také stát měl jednat, aby toto riziko bylo odstraněno.