Mezi pozvanými na Pražském hradě byl například extrémista Jiří Černohorský

Pražský hrad se rozhodl před zahájením prezidentských voleb 9. ledna 2018 zorganizovat slavnostní večer u příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky. Mezi pozvanými jsou kromě představitelů politické scény také čecháčkovští extrémisté projevující svou náklonnost mimo jiné také kremelské klace.

Tímto přístupem Zemanova kancelář ukazuje, že nemá ani omylem úctu k historii a jakémukoli odkazu dávné minulosti. Součástí oslavného vzpomínání jsou díky rozhodnutí hradní kanceláře lidé podporující náboženskou, rasovou a kulturní nenávist.

Jedním z pozvaných hostů je mimo jiné také psychedelický štváč z demonstrací, palič českých překladů Koránu, neúspěšný kandidát z nedávných parlamentních voleb a přisluhovač ruské klaky Jiří Černohorský, který se díky prezidentské pozvánce dostal na sídlo českých prezidentů v pořadí již podruhé. Poprvé se tak stalo 28. října 2017, kdy byl radikál se čtyřmi excekucemi na krku pozván do prostor Vladislavského sálu.

Zdroj: Zdroj: Facebook Jiřího Černohorského

Prezident republiky tímto svým počínáním dává najevo svou absolutní neschopnost, kdy si díky hradnímu zájmu mohou naprosto nicotné osůbky čecháčkovského extrémizování připadat velmi důležitými, když je na velepočestné státní akce zve přímo kancelář hlavy státu. Teď už snad jenom chybí, aby přišla pozvánka Adamu B. Bartošovi, se kterým by si Miloš Zeman mohl zavzpomínat na to, jak se společně pokoušeli před pěti lety nepravdami a hoaxy očerňovat prezidentského protikandidáta Karla Schwarzenberga.

Bohužel, Jiří Černohorský není jediným představitelem xenofobní a prorusky orientované scény. Tím dalším je “šéfredaktor” prokremelsky orientovaného, islamofobního a hoaxy rozšířujícího internetového plátku Infowars Pavel Krejčí, se kterým se Jiří Černohorský pochlubil na svém facebookovém profilu.

Zdroj: Facebook Jiřího Černohorského

A vůbec, ta fotka je ubohá. Oba dva pánové přisluhující zájmům Vladimíra Putina, podporující ideály nehumanismu se fotí se sochou Masaryka za zády. Existuje snad nějaké větší morální zostuzení osoby prvního československého prezidenta? Určitě nikoli. Zatímco Jiří Ovčáček dělá “dlouhý nos” na novináře z Hospodářských novin a Aktuálně.cz, opravdoví činovníci novinářské žumpy, nemající s novinařinou nic společného, veřejně spojovaní s proruskou propagandou dostávají na Hradě zelenou.

Skutečnému vlastenci se při pohledu na Černohorského momentky musí obracet žaludek vzhůru. Tak opravdové vlastenectví nevypadá ani omylem. Pamětníci založení republiky se musí při pohledu na to, co se dnes večer na Hradě odehrává, obracet v hrobě jako lodní turbína. Snad si postarší účastník prezidentské nekampaně připadá v takovém společenství dostatečně komfortně. Opře se o malý pultík, zadívá se do publika, kde mezi přítomnými spatří nejen režiséra Trošku ochotně se fotografujícího se s radikálem, ale také řadu pochybných lidí, s nimiž velmi rád stráví poslední chvilky v úřadu.

Zdroj: Zdroj: Facebook Jiřího Černohorského

Tak nějak vypadá Zemanova sociální bublina, v níž mají radikálové a extrémisté přední místo, protože by jinak nedostávali pozvání na setkání organizovaná Pražským hradem. I toto je příklad rozkládající se neschopnosti o hůlce pohybujícího se prezidentského kandidáta Strany práv občanů.