Na vyhlášení výsledků se Zemanem čekali také představitelé extrémistické scény

Miloš Zeman vyhrál volby a stal se tak znovu prezidentem České republiky. V demokratických volbách uspěl, a tak mu jeho vítězství přejme, protože stejně nejspíš svůj pětiletý mandát nedokončí kvůli zdravotním potížím, jimiž objektivně řečeno trpí. 

Nefér kampaň v mnoha ohledech blížící se té z roku 2013 přesvědčila některé z více jak 2 800 000 voličů vhodit žlutý volební lístek současné hlavě státu. Je to velmi smutné, ale taková někdy realita bývá. Nejvíce zarážející je pohled do skupinky hostů, které si Zemanův volební štáb pozval na místo předvolebního setkání. S vínem, sektem v ruce představitelé české extrémistické scény čekali na svého vysněného idola.

Myšlenkově nahnědlí, požadující náboženskou a rasovou nenávist projevovali bez kapky studu podporu exdůchodci z Vysočiny. Mezi pozvanými byl například Žarko Jovanovič, který ze shromáždění streamoval jednotlivé záběry.

Průměrný znalec české extrémistické a proputinovské scény by si přišel na své. Kecalové ze sociálních sítí, tu tam na demonstracích podporující nelidský tón vůči muslimům a uprchlíkům, přišli na prezidentské pozvání oslavit vítězství svého názorového gurua. Mezi pozvanými nechyběl český migrant vyvolávající nenávist vůči vyznavačům Koránu, v tuto dobu žijící v Německu, Zdeněk Chytra, ukřičený islamofob a mnohdy psychedelicky vystupující fobík Jiří Černohorský, extrémisticky smýšlející a na iDnesu píšící Pilloni a mnoho dalších.

Přesně taková skupinka radikálů je tou, na které chce staronový prezident České republiky stavět. Od Chovance, Okamury až po Černohorského…..tak nechutný je názorový pelmel, o kterém bývalý ministr vnitra prohlašuje, že víme kam jdeme…kéž by ta cestička vyšlapaná zemanovci nemířila do nahnědlých cest, kde předseda SPD postávající za zády prezidenta získává místečko v Babišově vládě.

Se Zemanem mohou slavit na ruské ambasádě. Jejich “prezident v exilu” uspěl, a tak si Putinova kancelář může nadále dělat choutky na obhajobu své vlastní vlády před politiky z Bruselu, protože pro Miloše Zemana vlastenectví znamená zaprodanost Kremlu i ochotu přijímat okupace cizích zemí za něco naprosto normálního, pokud okupantem zůstává Ruská federace. Jen aby se takový postoj Hradu neobrátil vůči samotnému Česku, protože například v Karlových Varech žije hodně občanů Ruské federace.

Miloš Zeman je odpůrcem migrace a uprchlíků, zatímco na jeho předvýsledkovém setkání v prvních řadách postával pan neznámý, podle vzhledu možná Číňan, možná osoba pocházející z čínské ambasády…kdo ví?

Bylo by zajímavé, kdyby byl k dispozici seznam osob pozvaných na dnešní Zemanovo akci. Možná bychom se podivili nad tím, kdo všechno sem měl přístup. Když bylo patrné, že vyhraje staronová hlava státu, lidé začali skandovat. Mezi skandujícími byl vrcholný představitel rusínského spolku, mnoha lidmi označovaného za “hnutí” proruských separatistů požadujících návrat Podkarpatské Rusi Kremlu.

Patří takoví lidé opravdu k oslavám vyjadřujícím náklonnost prezidentu České republiky? Zdá se, že Rusku naklonění jsou rádi, že i napodruhé zvítězil někdo, kdo by mohl dopomoci k lobbingu za jejich věc. Mimochodem, Rusíni z rusínského spolku velmi často doprovázejí Zemana na jeho cestách. Otázka je, proč…

Po dlouhé době si mužík v hnědé bundičce a trojicí plaket na klopě, Pavel Matějka, mohl podat ruku s podobně ideologicky naladěnými radikály. Čechoslovakismus vítězí, alespoň tento den mezi příznivci, a tak fotoaparát nahrazuje berlička na Zemanově akci.

Jak vlastenecké……rasismus s dalšími formami xenofobie by se v některých hloučcích dal doslova krájet. Rasisté z české radikální scény se díky hradnímu zájmu cítili na okamžik vyvolenými, i když na ulicích osloví ani ne dvacet lidí. I tak vypadá unfér akce prezidenta republiky, kde krajní, extrémistické a velmi nesnášenlivé postoje se dostávají do Zemanovy blízkosti, zatímco ochránci lidských práv, novináři a zastánci demokracie jsou nazýváni idioty a blbci.

Sezvaní extrémističtí hosté si nakonec mohou odpočinout u stolu, a když mají opravdu štěstí, někteří novináři si jich všimnou a vyzpovídají je. Konečně se jejich trapné názory dostanou dál, než do pokojíčkového “studia”, ze kterého například Jiří Černohorský v nočních hodinách vysílal snad milionkrát.

To jsou ty krásné okamžiky, kdy se zapomíná na čtyři exekuce v životě i neúspěch na trikotu Strany práv občanů. Palič českých překladů Koránu vypráví, nad ním se tetelí mikrofon a extrémista se už nyní těší, jak si v časech smutku pustí momentku ze šťastného setkání s přáteli, mezi nimiž to mnohokrát skřípalo. Inu, i takové obskurnosti trapností se odehrávají díky Miloši Zemanovi a jeho týmu.

Společnost je rozdělená a dnešek byl toho svědkem. V přítomnosti Miloše Zemana jsou radikální sklony vítané a naprosto žádané. Už proto by novináři měli jako hlídači demokracie mnohem více sledovat činnost staronového prezidenta republiky. Extrémismus nemůže a nesmí být povyšován na normální styl smýšlení, protože jednou bychom se mohli probudit v nesvobodném státě, kde sice Černohorský, Chytra, Měšťan a další budou spokojeni, ale ostatní zůstanou šikanováni diktaturou jednoho správného názoru.

Zatím se domácí nositelé xenofobních nálad mohou pyšnit selfíčky s Ovčáčkem.