Nejfanatičtější sorta islamofobů si neví rady s volbou prezidenta republiky

První kolo prezidentských voleb, respektive výsledky posouvající Zemana s Drahošem do druhého kola, s sebou přinášejí tragikomické příběhy, ve kterých si někteří milovníci nesnášení doslova neví rady. 

Dlouhou dobu agitují proti muslimům, islámu, stavbě mešit, multikulturní výuce na školách i náctiletým dívkám s hidžábem na hlavě, aby posléze na začátku ledna padli samozvaní bojovníci za křesťanské Čechy do úzkých.

Neofašisticky zaměření kandidáti radikálních uskupení neprošli. K mání dokonce není ani ten Topol, o kterém si potichu někteří klidnější fobici skládali na sociálních sítích oslavné příspěvky, a tak si samozvaní křižáčtí bojovníci s klávesnicemi na stolcích lámou hlavu, koho ve druhém kole zvolit za prezidenta republiky, když ten Zeman nejskalnější nadšence náboženské nenávisti už tolikrát zklamal a Drahoš nenabízí nic, s čím by lidé tolik podobní neofašistům souhlasili.

Výsledky prezidentských voleb zasáhly do vesmírna ultrakatolíků, islamofobů a dalších vyznavačů kulturního šovinismu. Uzavřené skupiny extrémistů se plní nejrůznějšími úvahami, jak by se měl zachovat skalní palič českých překladů Koránů a mazač vepřového sádla na kliky muslimských modliteben. Měl by volit se zavřenýma očima Miloše Zemana, když skrze uražené pyšné ego normálně udělá jakoukoli sviňárnu, aby bylo po jeho? Ale teď se tak zachovat nemůže…kdyby narušil volby po vzoru Femen, pomohl by Drahošovi a to by určitě nechtěl. Kdyby agitoval do neofašistických skupin a hnutí, s nimiž je zadobře, aby Zemana nevolili, opět by pomohl Drahošovi….je to pořádně zapeklitá situace, ze které je těžká cesta ven.

Ultranacionalismus káže zúčastnit se voleb, zatímco srdcovka anti-islámu velí vzhledem k rozloženým kartám přesný opak. Kdyby na protější zdi nevisel prapor s přeškrtlou mešitou a na monitoru nestálo selfíčko s Konvičkou a Volfovou, a kdyby v mysli nerezonovalo hrdinství zakazující dítku hodiny dějepisu o vzestupu islámu a muslimských tradicích zvěčněné statusem s tisíci komentáři, tak by se to dalo ještě očůrat…ale takhle existuje pouze jedno řešení…a sice nejít k volbám vůbec a dělat mrtvého brouka, protože si to situace vyžaduje a neofašismu blízký boj proti islámu ještě neskrytě poděkuje za veškeré úsilí.

Být náboženským fanatikem za každou cenu okopávajícím nohy všemu, co jen vzdáleně připomíná islám je bezesporu v čase prezidentských voleb těžké, zvláště, když není z čeho ideově vybírat. Alespoň v tomto případě neubude a o výsledcích voleb rozhodnou ti s méně radikálním pohledem na svět.