Petr Hannig dva dny před volbami zkouší v bundě od Thor Steinera oslovit voliče

Thor Steinar si oblíbili rasisté, ale také nejrůznější neonacisté v České republice. Nosit předražené kousky xenofobních klišé se stalo pro mnohé radikály módním hitem, i když oblíbenost této značky trošku klesla poté, co její zakladatelé firmu prodali obchodníkům ze Spojených arabských emirátů.

Milovníci věčné běloby a vyznavači křesťanského fanatismu nesnesli, že jejich šmuky ze zaplivaných hospod řídí někdo jiný, než zaprděný katolík s rasismem v srdci. Jakmile se v Blesku a jiných radikálům blízkých médiích objevily informace o změně majitele, fobici se na svých profilech v sociálních sítích dušovali, že už nikdy více neudělají tu chybu a raději tričko, nebo mikinu rozstříhají na kusy látky.

Samozřejmě, žádná polévka se nejí tak horká, jak se původně uvaří, a tak i ona naštvanost na Thor Steinar a jejich nové majitele vyprchala mezi řádky komentářů, protože ani ten design se s Araby v pozadí příliš nezměnil. Tam, kde je byznys, tam se občas na zásady nehledí. A pokud se dnes zeptáte lidí s kousky od Thor Steineru na sobě, tak jen málokdo ví, kdo je vlastníkem jimi nošené značky. Úbytek zákazníků byl sice úctyhodný, na runy hrající si výstřelek zaútočila konkurence, ale i přesto není segment duševně nahnědlých radikálů pro Thor Steiner nezajímavý, zvláště, pokud k propagačním účelům poslouží radikální scéně známí lidé.

Jedním z nich je prezidentský kandidát Petr Hannig, který nejspíš využil nabídky Thor Steinaru a nechal se vyfotit v jejich prodejně oblečen do černočervené bundy, protože i on přeci nosí profláklou značku nenávisti pokoušející se vydrápat na mety úspěšnosti, na které Thor Steinar býval před mnoha lety, kdy konflikt se zákonem v roce 2004 kvůli logu znamenal jen zajímavou etudu vedoucí ke změně, protože runový symbol Wolfsangel podobající se původnímu logu NSDAP není v Německu povolen. Ve stejnou dobu měl Thor Steinar problémy i v Česku kvůli podezření z propagace fašismu, ale to skalním fandům rozhodně nevadilo a hrátky s nezákonností brali jako bonus, proč by nestylové oblečení měli nosit.

Mimochodem, Thor Steinar je v česku ve formě loga prezentována runou Wolfsangel….tedy tou, kterou používaly například holandské jednotky SS. Distributorem této značky je v Česku například obchodní společnost Original Store prodávající další oděvní kousky profláklé hlavně mezi extrémistickou scénou.

Logo Thor Steinar se skládá z runy Tyr a runy Gibor(Wolfsangel). Runa Tyr představuje symbol války a obě runy byly používané nacisty, například již vzpomínanými holandskými esesáky. Logo Thor Steinaru je podobné krajně pravicovému spolku Thule Seminar založeného v roce 1980 v německém Kasselu Pierrem  Krebsem. Spolek se velmi nepřátelsky vyjadřuje k demokracii a lidským právům a německé úřady o něm hovoří jako o neonacistickém společenství. Aby toho nebylo málo, znak Thor Steinaru používaný v Česku se také velmi nápadně podobá symbolice neonacistického společenství Kameradschaft Treptow.

Samotný Petr Hannig do své kampaně investuje, soudě podle transparentního účtu, pramálo peněz, a tak zcela určitě přivítá jakoukoli možnost trošičku excelovat na sociálních sítích mimo striktní prostředí stránek věnovaných prezidentské kampani.

 

A pak ať objevitel Lucie Bílé říká, že kampaně nedělá. Třeba tahle fotka zveřejněná dva dny před prezidentskými volbami by mohla být zdárným pokusem proniknout do skupiny cílových voličů, kterými jsou bezesporu odmítači multikultury, neonacisté, rasisté, antisemité, xenofobové, nebo obyčejní vítači Nočních vlků popěvující si mezi řádky hitovky od Ortela.

Z určitého úhlu pohledu je to tragikomicky zajímavá fotka, protože oděvní kousky tvůrců “uniforem” neonacistů, krajně pravicových radikálů a obyčejných rasistů v Německu podle novinářů šily pracovní síly pocházející z Číny a dalších asijských zemí. To se to potom panečku vyvolává nenávist vůči globalizaci, uprchlíkům a cizincům obecně. Jen kdyby promotéři ultranacionalismu věděli, odkud ty “hadříky” pocházejí a kdo je konkrétně dával původně dohromady….