Splácejí obchodníci s vojenským materiálem Zemanovi příležitost k čínským obchodům?

Prezidentská kampaň Miloše Zemana je finančně nepřehledná. Místo přímých kampaní, pod kterými by byl podepsán rovnou o berličce belhající prezident republiky, objevují se transparenty a nejrůznější propagační předměty v trikotu zapsaného spolku, jež ani náhodou nemusí prokazovat, odkud má peníze na jednotlivé propagační materiály. 

Rozjíždí se zde hra na hloupé a ještě hloupější, protože hradní kancelář přeci nebude bránit Zemanovým podporovatelům, aby rozjížděli svou vlastní přesvědčovací kampaň rozesílající do schránek maloformátový, oboustranně potištěný materiál s výzvou, aby voliči volili ve Photoshopu retušovaného Miloše Zemana, protože právě on je ze všech nejrovnější a neuhne ani o milimetr.

 

Co na tom, že ve světle faktů a prachsprosté reality je tomu přesně naopak. Zeman lhal, Zeman byl vulgární, Zeman podporoval proruskou klaku, Zeman na půdě EU obhajoval Kreml a v neposlední řadě Zeman podporoval extrémistické a populistické postoje rozdělující Českou republiku na několik znepřátelených táborů.

Ale to všichni velmi dobře víme. V těsném závěsu v předvečer prezidentských voleb se na hraně paragrafů a morálních zásad dostávají další propagační materiály rovnou do českých domácností. Je to tragikomické vyústění kampaně nekampaně, kdy Přátelé Miloše Zemana opět se souhlasem objektu svého milování přesvědčují spoluobčany na základě lží a fiktivních tvrzení. Při pohledu na letáček se člověk neubrání vzpomínkám na šmejdy. Ti také v pozvánkách na předvádění předražených zbytečností malými písmeny zkoušejí obalamutit zákazníka, nebo pozvaným téměř nečitelným písmem sdělí, kdo konkrétně za akcí stojí.

Kdo asi bude zadavatelem a zpracovatelem reklamního šmuku na lháře Zemana? Obyčejným zrakem to nerozluštíte. Musíte použít lupu, nebo fokus na mobilním telefonu.

Zadavatelem je veřejnosti neznámá firma EWAS a zpracovatelem zapsaný polek Přátelé Miloše Zemana.

EWAS, s.r.o. je brněnskou obchodní firmou mající ve své činnosti zahraniční obchod s vojenským materiálem. To je trošku zvláštní, nemyslíte? Zbrojaři chtějí, aby Zeman vyhrál. Třeba jim něco líbil…nějaký ten obchůdek na Východě, nebo dobré slovo při zahraničních cestách. Jednateli v této firmě není nikdo jiný, než Jakub Gabriel, který spolu se svými společníky z Ray Service v roce 2014 se Zemanem cestoval do Číny. Samotný EWAS do Zemanovy kampaně zainvestoval dva miliony korun. Určitě to neudělal jen kvůli zlatým očím pana prezidenta. Nejspíš si vedení velmi dobře vypočítalo, že se mu dva miliony mnohonásobně vyplatí.

Koneckonců, možná čínské cestování s Milošem Zemanem vyneslo mnohonásobně víc v jednotlivých zbrojních kontraktech, a tak nakonec obchodníci s armádním materiálem pouze splácí Zemanovi, nikoli České republice, “odměnu” za to, jak se k nim Zeman zachoval. Samozřejmě, oficiálně Jakub Gabriel takové úvahy popírá.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-kampan-cina-podnikatele-d68-/domaci.aspx?c=A180110_172633_domaci_ane

Ale čekal by někdo něco jiného? Sotva vedení společnosti s ručeným omezením s upřímností na srdci dozná, že zaplacením letáků splácí skvělý obchod, tedy hlavně příležitost k němu, kterou umožnil Miloš Zeman. Pokud zdroje dalších podporovatelů jsou podobné, potom není divu, že raději Zeman volil netransparentní kampaň, protože napřímo by nejspíš veřejnost nevydržela styl financování kampaně.

Nezbývá než doufat, že lhář a sprosťák zemanovců ve volbách nevyhraje. Možná si pak i donátoři kampaně nekampaně uvědomí, že tudy cesta nevede.