Začíná to klamáním s Gottem a může to končit podpásovkami na Drahoše

Miloš Zeman již ve svém úvodním proslovu k novinářům ukázal, jak dále bude vést kampaň. Po hubičce Ivance bezostyšně pokračoval v tom, co umí nejlépe.

Zaútočil na Českou televizi, obával se přítomné reportérky, zda není z nějaké feminy, aby následně pokračoval v rámci populismu v neověřených tvrzeních vkládajících do úst Karla Gotta něco, co nejspíš nikdy neřekl. Člověk by si možná zcela naivně myslel, že hlava státu bude mít ověřeno, zda to, co říká je pravda, ale ve skutečnosti nejspíš Miloš Zeman dává přednost levným vyjádřením citové povahy, před holými a nevyvratitelnými fakty, na kterých by se dalo stavět.

Karel Gott podle svých slov jmenovitě nepodpořil žádného prezidentského kandidáta, takže vlastně prezident republiky po půl páté odpolední v sobotu 13. ledna 2018 nepokrytě lhal.

Zdroj: Twitter

Tak jak má ve zvyku, ani se před přítomnými novináři nezačervenal, protože vylhaná tvrzení čerpal z pochybných médií, kde zazněla košilatá zpráva o tom, jak jeden z nejznámějších zpěváků Česka vyjadřuje podporu stávající hlavě státu, i když ve skutečnosti je tomu jinak.

Karel Gott v Blesku doslovně řekl:

Současné prezidentské klání sleduji velmi bedlivě, nejen z pohledu názorů a vizí jednotlivých kandidátů, ale zejména z jejich celkového projevu. K volbám půjdu, o prezidentských kandidátech s rozvahou přemýšlím. Budu proto volit člověka, kterého si vážím, jehož myšlenky a názory jsou mi blízké, a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat. A mohl by dle mého obstát i v nelehké době, která nás nepochybně čeká

Zdroj: screenshot z Blesku

Ve zpěvákově vyjádření není ani slovo o konkrétní podpoře Miloše Zemana…alespoň člověk ví, jak dokonale pracuje prezidentova kancelář a na jak kvalitních základech staví. Ovčáčkův Tweet odkazující na Parlamentní lity hovořící o Gottově podpoře Zemanovi je krokem vedle.

Hrad tímto otevírá cestičku k demagogii, kde obyčejná, zřejmě neexistující podpora Zemanovi neexistuje a s přibližujícím se termínem druhého kola voleb bude podstatně hůře. Postačí se podívat například na příspěvky zemanovců,. kteří na sociálních sítích podporují a rozšiřují štvavou kampaň proti Jiřímu Drahošovi. Vytvářejí se vylhané grafiky, Zemanův protikandidát je obviňován z něčeho, co ve skutečnosti neudělal….pokud Jiří Ovčáček vychází z neověřených zpráv, je velmi pravděpodobné, že na svém twitterovém účtě zachytí další perly a Miloš Zeman je bezpochyby využije ve své kampani přesně tak, jak to udělal před pěti lety, kdy k přesvědčování voličů Miloš Zeman volil téměř vždy podpásovky podporované lží Adama B. Bartoše, který se hrad Hardegg snažil vykreslit do podobenství nacistické bašty rodu Schwarzenbergů, i když tomu tak ve skutečnosti nebylo.

Oproti tomu nějaké polopravdy, lži nebo domněnky o podpoře známých lidí jsou pouze kapkou v moři, se kterým nás bezpochyby Miloš Zeman mile rád seznámí, protože mu to jde k dobru. Parlamentní listy rozjíždějí kampaň proti Jiřímu Drahošovi plné vylhaných, nebo těžko ověřitelných informací.

Když Jiří Ovčáček bez ohledu na pravdivost jednotlivých faktů tak mile rád odkazuje na články Parlamentních listů, je zde poměrně reálné riziko, že i tohoto článku využije ke svému užitku. Neofašistická a extrémistická scéna to ráda uvítá, ovšem pravda přitom pochcípá na vážná zranění způsobená lží a překrucováním ve prospěch Miloše Zemana.