Zeman je Putinova děvka, ovšem ochranka nemusela aktivistce zaklekávat hlavu

Zeman je opravdu Putinova děvka, ovšem akce polonahé ženy byla mírně řečeno přehnaná. Po vzoru feministek Femen polonahá chtěla nejspíš obejmout Miloše Zemana, zatímco prezidentova ochranka reagovala podle naučených postupů, jež nemusejí nutně odpovídat závažnosti situace. Alespoň tak může z pohledu obyčejného civilisty působit poklek ochrankáře na hlavu ženy během zatýkání zjevně neozbrojené, polonahé osoby.

Sociální sítě si díky této události mají co psát. Jedni zákrok chválí, zatímco ostatní zákrok kritizují pro individuálně vnímanou přemíru hrubosti, kterou obsahoval. Pravda, lidé z prezidentského týmu nevěděli, zda objekt přistupující k Zemanovi nemá někde za kalhotami, v kapse ukrytou zbraň, ale po shození ženštiny na zem, kdy cizinka ležela na zemi na zádech, mohl být zákrok o trošku přívětivější, protože bylo jasné, že potenciální útočnice již není schopna jakýchkoli útoků vůči chráněné osobě.

 

 

 

 

Zdroj videa: https://twitter.com/SarkaKabat

Jeden ochrankář chytal ženu kolem pasu, zatímco druhý držel Zemana….už tady bylo jasné, že je po všem. Zvláště, když se na sraženou osobu ženského pohlaví posléze vrhlo hned několik lidí zodpovědných za bezpečnost prezidenta republiky. Pro vyznavače pacifismu to není vůbec hezký pohled. Policie a její jednotlivé složky by měly rozlišovat, proti komu vedou zákrok a jak moc je osoba, proti které je zakročováno, nebezpečná. Z tohoto úhlu pohledu se skutečně zákrok ochrankářů osobě neznalé policejních postupů zdá neadekvátní, i když Generální inspekce policejních sborů by okamžitě odpřísáhla, že vše bylo provedeno v souladu s předpisy.

Hlavně, že byl exministr vnitra se zákrokem spokojený.

Milan Chovanec spatřil zlepšení a dost možná se sám viděl, jak s atrapou bambitky stojí nad polonahou osobou a veselí se ze zdárného zákroku policistů. Kdyby jednání ochranky bylo skutečně profesionální, možná by vše vypadalo jinak. 2,5 vteřiny od výběhu aktivistky ochranka nereagovala a za tu dobu se toho teoreticky mohlo stát až moc. Kdyby místo bezbranného člověka byl na místě třeba chlap s nožem, mohli bychom hovořit o krvavém dění v jedné z volebních místností.

Hlavně, že zákrok byl dostatečně agresivní…s vycvičeným útočníkem by si zase tak snadno nemusela ochranka poradit, protože selhala například tím, že nepředpokládala, neměla přehled o osobách ve volební místnosti a nechala přítomné přistoupit k hlídané osobě příliš blízko třeba na útok nožem,  kyselinou v dlani, nebo jinou zbraní, kterou aktivistka zcela evidentně neměla…když Miloš Zeman přicházel do volební místnosti, jeden člen ochranky cestu k hlavě státu blokoval. Ovšem další člen ochranky v modré kravatě stál až za hloučkem lidí, čímž poskytl přítomným návštěvníkům volební místnosti volnou cestu k prezidentovi republiky. Útočnice se svléká a stále se nic neděje….ochranka to musela vidět…a stále nic. Několik vteřin je útočnici doslova poskytnut volný prostor k aktivitě…teprve poté ochranka udělá několik krůčků a v těsné blízkosti útočnice a prezidenta zakročí…..ale hlavně, že si Chovanec zanotuje nad tím, co viděl v televizi.

Zaklečení na hlavu při zatýkání patří do standardního zákroku vycvičených zaměstnanců Ministerstva vnitra a Policie České republiky…tak proč by si někdo měl dělat těžkou hlavu s tím, jestli zákrok byl z nezaujatého pohledu adekvátní, nebo ne…

Ať si myslí kdo chce co chce, některých chvatů a postupů se mohla v určité fázi zákroku ochranná služba vystříhat, protože cizinka na zemi nebyla ohrožením a jakékoli klekání kolenem na hlavu nebylo z věci logiky třeba.

Na dnešku bylo vidět, že ani sebevíc lidí v ochraně, ani sebevíc policistů nezamezí jakýmkoli útokům. Zatímco Miloš Zeman před několika dny urážel Dubčeka, perlil siláckými výroky prokládanými vulgaritami, měl dnes obavy z drobounké a polonahé ženy. Tomu se  říká odvaha….na prezidentově obličeji bylo vidět otřesení a jakýsi šok z nastalé situace.  To je určitě něco jiného, než vycházení vstříct lůze českého národa například s pomocí košilatých vyjádření, o kterých si novináři cvrlikají na střeše.

Bez ohledu co se dnes stalo, Zeman je Putinova děvka. A snad nevyhraje, protože takovou karikaturu na pozici prezidenta republiky Česko rozhodně nepotřebuje.