Klára Fűrstová byla dříve ochotná sjednocovat se s neonacistou, nyní hodlá navštívit Osvětim

Klára Fűrstová je méně významná představitelka české krajně pravicové a extrémistické scény. Kdysi společně s několika “kolegy” toužila po spojení některých virtuálních spolků nenávisti. Usilovala o založení neformální Lidové fronty a dokonce se jako radikálka z mobilheimu snažila o spolupráci s neonacistou Pavlem Matějným, kterého podle svých slov podporovala a s nímž se také chtěla v rámci Lidové fronty sjednocovat. 

Jen pro připomenutí, Pavel Matějný je neonacista, který na jednom ze svých vystoupení v rámci jím spoluvytvořené Národní obrody citoval slova Adolfa Hitlera a jako jeden z beta samců působil v rasistickém spolku krajně pravicových extrémistů Češských lvů, pokoušejícího se o celostátní demonstrace namířené především vůči romským spoluobčanům, protože v roce vzniku, před zhruba pěti lety, tématika muslimů i uprchlíků byla pro duševně nahnědlé totálně neznámé téma. Pavel Matějný byl k vidění na nejrůznějších demonstracích extrémistů. A také ti všímavější si mohli svého času povšimnout Matějného Národní obrody “po boku” Adama B. Bartoše.

Minimálně dva roky předtím, než se Pavel Matějný setkal se zmiňovanou dámou z “obytňáku”, ukázal na štědrovečerním večírku roku 2014, kým je a kam směřuje. Klára Fűrstová chtěla v roce 2016 sjednocovat čecháčkovské radikály a nekoukala při tom na obsah i formu jednotlivých adeptů na “spřátelení, když nutně toužila patřit do spolku vyvolených sjednocovačů.

Nakonec plán nevyšel, ale náklonnost k nahnědlému extrémismu zůstala, podobně jako smysl pro rasismus vůči romským spoluobčanům. Když se příznivec nacionálního socialismu, na Facebooku vystupující jako Heinrich Žák, vyzná k lásce k nacionálnímu socialismu, nenávisti k multikulturalismu i homosexuálům, zmiňovaná Klára Fűrstová takový příspěvek v srpnu 2016 jednoduše olajkuje.

Z projevené náklonnosti se dá možná mylně vydedukovat, že nedávné hostitelce adresy Černohorského xenofobního spolku Čest, Svoboda, Respekt nevadí přihlášení se virtuálního přítele k národnímu socialismu, protože jinak by příspěvku, kde se autor k této ideologii hlásí, nedala “Líbí se mi”. Už proto je zvláštní, že stejná žena na konci března 2018 odjíždí na zájezd do Osvětimi a ptá se svých facebookových přátel, kdo by se k ní v onen sobotní den připojil.

Osoba dříve ochotná spolupracovat s neonacistou, lajkující příspěvek neonacistovi nyní hodlá navštívit místo, kde nacisté povraždili spoustu lidí. To je vskutku velmi zvláštní, pokud si uvědomíte všechny ty konsekvence. Aby bylo jasno. Nikdo netvrdí, že Klára Fűrstová je neonacistka, nebo snad fanynka neonacismu. Ale když jí, jak se zdá, nevadí kvůli dosažení cíle lidé hlásící se k neonacismu, není ji stydno jezdit na výlet do Osvětimi? Je s tím vším schopna podívat se bez uhnutí očí na důkazy továrny na smrt? Je to zvláštní, ale extrémistická scéna už zkrátka taková někdy je…bohužel.