Není možné demonstrovat za demokracii s těmi, kdo si demokracie neváží a narušují ji

Demonstrace volající po zachování liberální demokracie v časech vlády Andreje Babiše a spolupráce jeho politického hnutí s extrémisty z SPD a komunisty z KSČM je víc než nutná, ovšem demonstrovat by měli především ti, co o demokracii opravdu stojí. 

Na konci února Strana soukromníků před Koněm na Václavském náměstí organizuje demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání. Člověk neví, jestli se má smát, nebo plakat, protože Valentův politický projekt není zrovna tím, kdo by se měl ucházet o vavříny ochránce veřejných věcí.

Jen pro připomenutí, Strana soukromníků, pokud je to třeba, jde do parlamentních voleb na kandidátce krajně pravicových extrémistů, jako byli například Svobodní Petra Macha, na jejichž kandidátce partajníci neúspěšně kandidovali. Jak již bylo v článku naznačeno, Ivo Valenta, významná osoba zej Strany soukromníků je taktéž tím, kdo tento politický subjekt financuje. Stejný Ivo Valenta na jaře 2015 získal poloviční podíl ve firmě Our Media a.s., která vydává internetové, nechvalně známé Parlamentní listy.

Zatímco organizátoři s více než deseti partnery chystají demonstraci s předpokládaným počtem až pěti tisíc účastníků, Parlamentní listy ve spoluvlastnictví zmiňovaného miliardáře vydávají nedemokracií překořeněné články jdoucí naproti Putinovu Kremlu a nejrůznějším ultranacionálním spolkům v České republice, kdy rasismus s nenávistí je hlavním nástrojem pokleslého, velmi nebezpečného webu, jemuž může ruská ambasáda poděkovat za pomoc v nahlodání demokracie v České republice.

I proto je účast Strany soukromníků tolik spjaté s Ivo Valentou  na zmiňované demonstraci typickou ukázkou schizofrenie, kdy se nedemokraté zkouší zviditelnit na tanečcích Babiše, Okamury a Filipa, aby nadále skrze Parlamentní listy a partajní spolupráci s radikály docházelo k podrývání toho, co se svolavatelé rozhodli na demonstraci ochraňovat.

Na sociálních sítích se množí přesvědčovací videa, příspěvky, a dokonce k vidění je Bára Štěpánová v jednom z mediálních výstupů, tak proč bychom se měli nějak rozčilovat, nebo zvedat obočí nad tím, kdo je ohlašovatelem, spoluorganizátorem, když je ve hře ještě několik se Soukromníky na akci spolupracujících subjektů…..a Bára s Radomilem Bábkem to celé bude moderovat…ani moderace známých osobností, nebo participace dalších méně známých organizací a spolků nevytváří z demonstrace u Koně nic správného, nebo snad morálně akceptovatelného.

Ve slušné a zásadové společnosti není možné  volat po demokracii s někým, kdo onu demokracii významnou měrou narušuje skrze velmi spřízněné osoby, jakou bezesporu Ivo Valenta je. To bychom příště klidně mohli na podporu demokracie demonstrovat s organizátory Komunistického svazu mládeže…byla by to stejná fantasmagorie jako demonstrace se Stranou soukromníků a Ivo Valentou v pozadí. Už proto žádný demokrat nemůže na jmenovanou demonstraci jít, protože by tím pošlapal všechny zásady, které doposud měl.