Nikolas Cruz byl členem bělošské rasistické organizace, ale někteří nacionalisté by rádi, kdyby byl ultralevičákem

Ve Spojených státech amerických vraždil na floridské střední škole devatenáctiletý mladík a české xenofobní luhy a háje se neustále snaží za pomoci nejrůznějších hoaxů obhajovat svou košilatou pravdu o tom, že střelec a vrah minimálně sedmnácti lidí nebyl příslušníkem, nebo fanouškem krajní pravice. 

Rádoby národovci dávají přednost vylhaným obrázkům, nebo článkům, kdy se popírá, že by vůbec kdokoli přiznal blízkost střelce Nikolase Cruze k některé z bělošských rasistických skupin, protože už i ten zaručeně pravý Středoevropan píše, že ten muž tolik známý zejména ze zahraničních zpráv neměl blízko k bělošské milici.

Sice to není pravda, ale dezinformační kampaně se jedou napříč internetem, a tak se najde nějaká oběť, která nakonec vycucaný článek dostatečně rozšíří ve své virtuální bublině. Například takový Michal Moroz z Robejškových Realistů na Twitteru v komentářích postoval obrázek amerického střelce v komunistickém oblečku, i když momentka opět pocházela z manipulačních luhů a hájů….

ale koho by to zajímalo, když se extrémofilním jedincům tolik líbí představa o maniakálním střelci z Antify. Ta vidina ulítlého vraha z extrémní levice je pro některé natolik lákavou, až se zapomíná na ověřování zdrojů, jestli je tomu opravdu tak. Ultranalcionalistům, nebo představitelům neúspěšných politických stran postačí jméno, obrázek a výsledný efekt senzace, jehož se mohou chytit další nebohé duše přemítající o vraždících mikrovlnkách a nebezpečných sprškách chemtrails v ovzduší.

Ve skutečnosti má Nikolas Cruz s největší pravděpodobností blízko k bělošské ultranacionální a paramilitární scéně. Konkrétně jedno ze svědectví přinesla světu reportáž ADL, kdy mluvčí(podle některých médií předseda) bělošské extrémistické organizace The Republic of Florida, Jordan Jereb, připustil, že Cruz byl nepříliš aktivním členem jejich organizace a rozhodně neměl daleko k rasistickému a čistě nenávistnému postoji nejen vůči minoritám, ale také vůči každému, kdo se rozhodl být jiným. Pro Associated Press Jereb dodal, že střelce zná osobně, a že při svém vražedném úsilí nejspíš použil vědomostí nabyté během výcviku v lesích Tallahassee .

Rasistická organizace The Republic of Florida usiluje ve svých stanovách o krutovládu, kde by byli například muslimové, Židé, černoši, nebo homosexuálové zničeni, aby následně nad celou společností zavládla pravidla”rasové a kulturní čistoty”. K nastolení tohoto cíle mají vést výcvikové tábory, kde se jednotliví účastníci učí nejen ovládání střelných a bodných zbraní, ale také dovednostem bojových umění chvatů a hmatů sesílajících nepřítele k zemi. Z jednotlivých výcvikových setkání The Republic of Florida pořizuje videozáznamy, které jsou následně kvůli projevům rasismu, nenávisti a fašismu provozovateli videoportálů občas mazána, protože jednotliví frekventanti na nich porušují pravidla, s nimiž každý uživatel Youtubu nahráním svého “díla” souhlasí.

V úvodu stránky The Republic of Florida nechybí hláška neonacistického teroristy, člena Ku-Klux-Klanu, Křesťanské identity áryjských národů a zakladatele teroristické organizace Bruder Schweigen známé jako The Order. David Lane je zkrátka idolem a hvězdou pro současné neofašisty, jež ve slovech myšlenkově nahnědlého idola vidí sílu a dosah svých nedemokratických jednání.

Supremacistická organizace The Republic of Florida má svou khaki uniformu se znaky rasové nesnášenlivosti na ramenou, kanadami a kloboučkem na hlavě. Když je třeba, mohou radikálové zamávat vlaječkou, aby si uvědomili, že to bílé na ní jsou jejich hloupé a naprosto nedemokratické ideály.  To se to panečku krásně hraje na válku ve stejnokroji a xenofobními názory na žerdi.

Zmiňovaných “hračičků” se zbraní v ruce si média výrazněji všimla v průběhu roku 2015, kdy The Republic of Florida demonstrovala na ulicích proti odstraňování vlajky Konfederace a jednotlivých konfederačních symbolů. Za tímto účelem spolu demonstrovala extrémistická organizace League of the South, The Republic of Florida a studenti s krajně pravicovými názory z Floridské státní univerzity. Od té doby se o radikálech v uniformě tu tam hovoří v místních zprávách, ale vesměs se nejedná o žádné překotné události mající snad celostátní dosah.

Před rokem vystoupila skupinka z vedení před kamery, aby veřejnosti oznámila své přání vytvořit z Floridy etnostát bělochů, kde všichni ostatní nebudou mít místo k životu.

Ve stejném roce přebělených tužeb The Republic of Florida hledala nové členy v regionu Tallahassee, odkud také Nikolas Cruz měl přijít jako nový člen na pozvánku jiného, již stávajícího člena xenofobů.

Každý, kdo chce být členem, musí nejprve slíbit oddanost republice a nechybí slib rasové čistoty, kdy se přicházející zájemce zavazuje, že ji sexuálně nepošpiní pohlavním stykem s představiteli jiné rasy. Členové se také zavazují, že v případě členství nebudou užívat žádné drogy a v případě jednotlivých příkazů je bez odmlouvání vykonají, protože součástí členství je slepá oddanost.

Zatímco policisté tápou a nezveřejňují důvody, pro které měl Nikolas Cruz zaútočit, Jordan Jereb novinářům sděluje, že záminkou ke střelbě na studenty parklandské střední školy mohly být problémy ve vztahu a dost možná nenávist k Židům, se kterou se členové vzpomínaného spolku extrémistů dennodenně během nejrůznějších akcích setkávají. Antisemitismus je totiž podobně jako homofobie, islamofobie a rasismus součástí ideologie, na níž jsou vytvářeny základy “bojovníků” za rasově, etnicky, nábožensky jednolité společnosti.

V některých ze svých videí dokonce střelec z Parklandu obdivoval ostatní rasistické střelce, jako byl například Elliot Rodger ze Santa Barbary. I proto je směšné, když se tomuto člověku někdo zbytečně pokouší nasadit masku ultralevicového radikála, když se nad vší pochybnost jednalo o xenofoba z krajně pravicových spolků, které možná jednou zbraní přispěly do arzenálu střelce z parklandské střední školy.

Komentáře jednotlivých politiků opět ukazují absurditu současnosti, kdy jasný teroristický útok není nazýván terorismem, protože ho provedl bílý muž z rasistického uskupení, zatímco podobný čin migranta by byl například Donaldem Trumpem označován za terorismus. Bylo by fajn, kdyby terorismem byl označen jakýkoli teroristický čin bez ohledu na původ, nebo náboženství daného útočníka.