Topolánek láká na islamofobní článek konspiračního teoretika

Zhruba měsíc před volbami prezidenta republiky Mirek Topolánek oznámil svou kandidaturu. Nasadil bradku, zvolil chytlavou grafiku s lvíčkem v červeném srdíčku a rozehrál hru na nacionalismus, s níž se docela nešikovně pokoušel bývalý premiér a předseda ODS překřičet svou vlastní minulost. 

Zatímco se pozměněný Mirek s Talmanovou po pravici snažil oslovit co největší část publika, někteří fanoušci Okamurova SPD na sociálních sítích spustili bandurskou, že se jim nový prezidentský kandidát vměšuje do jejich stranického programu, ze kterého jednotlivá témata tak trochu ve svůj prospěch “vykrádá”. Byla to tragikomická část předprezidentského klání, kdy nový Mirek vsadil především na sociální sítě, kde se k muži se lvem v srdci hlásí například někteří členové Sládkovy omladiny, jako je například jejich bývalý a zároveň jediný předseda Adam Stříbný.

Ve volbách neúspěšný Sládek sice může zaplakat nad odlivem svých věrných oveček, ale náklonnost k Topolánkovi je vzhledem k volbám úplně zbytečná, protože mladíci ze základky ještě nemají občanku, a tak nakonec nemohou volit. Přesto všechno rychlokvašný prezidentský kandidát cítí svou příležitost hlavně díky některým mediálním komentářům a na Youtubu natáčí několik propagačních videí, mezi kterými bylo také to s neslyšícím dítětem, jehož nový Mirek nazve krásně poeticky jako malého kamaráda znakujícího vzkaz široké veřejnosti.

Nezletilec byl sice politicky takříkajíc zneužit, ale jeho rodiče s tím nemají problém, a tak by k tomu měli přistupovat všichni ostatní, protože děcko může pomoci prolomit břehy k těm dalším více nepřístupným.

Liberální institut Topolánka přemalovává ve svém příspěvku za nejliberálnějšího prezidentského kandidáta, zatímco na druhé místo se dostává “puštička” Hynek z Robejškova politického hnutí. Prezidentský kandidát toho využívá a samozřejmě hlášky Liberálního institutu připíná do svých výstupů na sociálních sítích…ach bože, tady zase někdo nepochopil význam toho, co znamená být liberálním, protože liberál nemůže útočit na muslimy, uprchlíky a už vůbec by neměl kolem sebe mávat vlaječkou uprděné uzavřenosti.

Topolánek servíruje svůj vlastní ideál “Silného prezidenta”, jak také uvádí na svých propagačních materiálech.

Nahý muž z večerních zpráv z jihoevropského večírku je dnes oblečený a ve svém kandidátském videu připomíná Mussoliniho rovnou útočícího na nejniternější city, strachy, obavy a předsudky. Jednička si věří, ale nakonec to nevyšlo. Senátory jmenovaný Topolánek získá jen 221 689 hlasů a jedna z věcí, co zůstane, je účet na Twitteru, kde neúspěšný kandidát s již jinou profilovou fotečkou pokračuje se svými 280znakovými zprávičkami, odkazy a samozřejmě i s rozšiřováním a posilováním strachu mezi veřejností.

Panečku, to se bude líbit takovým sládkovcům i nejrůznějším ultranacionalistům. K mání je hloupá islamofobie například v příspěvku z 6.2.2018: “Až budete mít pocit, že se nic neděje, a že se nás to netýká a budete na to mít žaludek, tak na to mrkněte

Topolánek se veřejně za pomoci několika písmenek přihlásil k islamofobii, kdy svým virtuálním zájemcům nabízí zdroj informací  z Gatestonova institutu. To už rovnou mohl expředseda ODS využít obsahu politického hnutí Jany Volfové, Bloku proti islamizaci a vyšlo by to nastejno. Gatestonův institut totiž není žádným důvěryhodným zdrojem, protože již několikrát nepokrytě podpořil holandského krajně pravicového islamofoba Geerta Wilderse například tím, že mu financoval letenky do USA, vydává jeho články… z jednotlivých příspěvků Gatestonova institutu je jasné, že se jedná o islamofobní spolek, v jehož obsahu naleznete nepravdivé články vycházející z konspiračních teorií a nejrůznějších úvah radikálů. Gatestonův institut dokonce tvrdil, že příchodem uprchlíků Evropa zažívá “civilizační džihád”. Samotná zakladatelka Gatestonova institutu, Nina Rosenwald, byla z islamofobních postojů a útoků obviněna Radou pro americko-muslimské vztahy.

Mimochodem, autorem Topolánkem doporučovaného článku není nikdo jiný, než konspirátor a islamofob Soeren Kern, s jehož články se čtenáři mohou setkat například na Hájkově Protiproudu. Jen tak namátkou, jedním z nich je například tento:

Je smutné, na koho Mirek Topolánek odkazuje. Zmiňovaný autor je nedůvěryhodný, píše lži a nepodložené, nenávistí překořeněné příspěvky. Opravdu je nutné, aby jeden z prezidentských kandidátů odkazoval na konspirátory rozšiřující  nenávist, například na muslimy? Přesně takovým způsobem se rasismus, islamofobie a mnoho dalších nepěkných postojů rozšiřuje do podvědomí lidí, když závadový a rozhodně nedemokratický obsah rozšiřují veřejně známé osobnosti, jako je Mirek Topolánek.

Na druhou stranu alespoň člověk ví, co Mirek Topolánek čte, jaké zdroje sleduje a co považuje za pravdivé informace. A pak se divte, že v České republice není politická kultura, když bývalý vysoce postavený politik předvádí na sociálních sítích to, co předvádí.

Na závěr zbývá jen dodat: “Mirku, tohle není liberální smýšlení. To je propagace a podpora islamofobie. Podpora náboženské nenávisti“.